Motocykl motorower z epoki

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Motocykl motorower z epoki

Post autor: Troku » 17 sty 2018, 18:09

Mam w swoim posiadaniu parę jednośladów i to rodzimej produkcji a jeden skopiowany z BMW przez naszych " braci " ze wschodu z wózkiem bocznym ale ostatnio pomyślałem że nie mam żadnego rodem z Czechosłowacji ani z DDR i chciałbym to zmienić. Nie wiem czy wszyscy pamiętają takie maszyny jak skuter Simson SR50, Jawa TS 350 czy MZ 150 MZ 250, szukam takich modeli. Latam po necie często, ceny są tak różne że aż zdziwienie mnie dopada ale wiem czemu bo większość tanich maszyn jest zajechania. jak macie znajomego - sąsiada - kolegę - kogoś w rodzinie co ma takie cuś w lepszym czy gorszym stanie i chce się pozbyć dajcie znać. Robiłem te motocykle za młodu i dużo pamiętam więc może uda się uratować parę :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Motocykl motorower z epoki

Post autor: Uli » 17 sty 2018, 20:32

I ja kiedyś...a już z 10 lat , albo więcej remontowałem silnik TS350 . Obecnie mam 2 szt. Jedna na chodzie a druga wymaga remontu...ale jest w oryginale.
Ostatnio szwagier lampę przednią oryginalną zakupił z żarówką jeszcze tą żółtą.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: Motocykl motorower z epoki

Post autor: Sebastian_M26 » 06 lip 2019, 14:15

Mam CZ350 z 1979r jeden właściciel od ojca, jeszcze na czarnych tablicach i stary dowód. Silnik zalany po świece olejem. Pewnie za parę lat doprowadzę do stanu fabrycznego+.

ODPOWIEDZ