Dzbanek do filtrowania wody

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Tornado » 27 kwie 2017, 8:46

Witam
Mam pytanie.. Jaki kupić dzbanek, aby rzeczywiście uzyskać wodę alkaliczną i być zadowolonym z jego jakości.., jak wygląda kwestia wymiany filtra, jego ceny. Czy w ogóle jest sens dokonania takiego zakupu, czy to ..zwykła .."ściema"...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Toma » 27 kwie 2017, 9:08

Ja oprócz filtrów założonych na instalację przy wejściu do domu , chronią całą instalację przed syfem i trochę poprawia zapach , szczególnie filtr węglowy - ten trzeba wymieniać częściej, aby bakterie się tam nie gromadziły, bo lubią węgiel. Natomiast do wody pitnej mam zainstalowane dodatkowo filtry osmotyczne. Wymiana tych pierwszych ... różnie, ale max 2 miesiące ( węglowy częściej tak jak pisałem ) , a ten osmo.... ... hmm, raz na 10 lat wymiana membrany i filtra . Jeszcze nie wymieniałem.
Dzbanki ... to dla mnie taki bajer, jakoś nie mam zaufania.

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Keram2504 » 27 kwie 2017, 23:42

Jaki dzbanek ? Jest tego multum i trudno coś polecić.
U mnie w gospodarstwie używamy ten typ;
IMAG0660[1].jpg

Zwróć uwagę czy chcesz z pokrywą, czy tylko wystarczy Ci klapka do nalewania wody z kranu.
IMAG0665[1].jpg

Wkłady należy wymieniać co cztery tygodnie - tak zaleca producent. Abyś nie zapomniał kiedy wymienić to ten model ma przypominadło.
IMAG0668[1].jpg

Cena? Już nie pamiętam. Kupiłem w Carrefourze. W komplecie z dzbankiem były trzy wkłady. Cena/jakość wg mnie ok.
Można go myć w zmywarce Po wcześniejszym wydłubaniu elektronicznej kostki "przypominacza" no i wyjęciu filtra.
Jednym słowem polecam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Venom
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 mar 2017, 13:00
Imię: Sławek

Re: Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Venom » 02 maja 2017, 14:43

Według mnie jest to zbędne. Jest dużo innych ciekawszych rozwiązań na filtrowaną wodę. U mnie na przykład służy do tego lodówka, w której filtr wymienia się raz na pół roku (średnio). Oczywiście lodówka sama pokazuje powiadomienie, że filtr trzeba wymienić.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Tornado » 02 maja 2017, 15:07

Venom , ja nie pytam czy jest to zbędne, czy też nie.... Jeden chwali się filtrami stałymi na zasilaniach wody, drugi ..lodówką... Pytanie było inaczej sprecyzowane...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Uli » 03 maja 2017, 12:45

Tu znalazłem opis testu takiego dzbaneczka. https://urodaizdrowie.pl/woda-alkaliczn ... lue-opinia
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Tornado » 03 maja 2017, 13:43

Czytałem ten artykuł.., mnie chodziło Uli bardziej o opinie "zwykłych" użytkowników. Cena nie jest zaporowa więc go i tak kupię.., pytanie tylko jaki? Myślę, że istota tkwi w ...filtrze tj. jego jakości, cenie oraz w tym, że ponoć kilka firm ma te same gabaryty filtra, co sprawia, iż nie będzie problemu z jego zakupem. Poza tym sam filtr węglowy to chyba trochę mało. Dlatego też cenne byłyby uwagi użytkowników...tego ustrojstwa..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Kamilos » 03 maja 2017, 13:55

Ja użytkuję taki dzbanek już od lat, i muszę przyznać, że woda jest dużo lepsza taka przefiltrowana, jak zwykła z kranu. Właściwie jest tak samo dobra jak kupna do picia. A gdy już nadchodzi czas na wymianę filtra, widać w czajniku we wodzie takie oczka i kropki, normalnie tego nie ma jak jest przefiltrowana. I od razu zresztą widać po czajniku, nie załazi kamieniem jak od zwykłej wody, więc ja polecam takie dzbanki, u mnie się jak najbardziej takie rozwiązanie sprawdza i jestem z tego zadowolony.
Warto jest przy zakupie sprawdzić jak jest z ewentualnym dostępem do filtrów, byśmy nie kupili jednorazówki, britta, laica to są takie marki wiodące wśród dzbanków do filtrowania wody.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Dzbanek do filtrowania wody

Post autor: Tornado » 03 maja 2017, 13:58

No i o takie opinie właśnie chodzi.. Znając Twoją wybredność tym bardziej są wiarygodne :lol: :lol:
Teraz tylko jakie filtry stosować i jaki model kupić, bo sam dzbanek/obudowa nie ma większego znaczenia poza pojemnością...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ