Speed test

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Speed test

Post autor: Tornado » 12 kwie 2017, 16:18

Mam pytanie do znawców tematu.. Na ile badanie sprawności sygnału internetowego przy pomocy speedtest http://www.speedtest.pl/ jest miarodajne i odzwierciedla stan rzeczywisty :?: Czy na jego wynikach można się opierać i dochodzić roszczeń wobec dostawcy neta?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Speed test

Post autor: Niejad » 12 kwie 2017, 19:00

Sprawdź też spid test.net A predkosc moze zależeć od ilości osób kozystajacych z danej lini chyba że masz światłowód do samego gniazdka w łącznie to prędkość jest taka jaka dostawca oferuje.
Przedewszystkim od samego rutera jaka ma przepustowosc. Po kablu idzie szybciej jak Wi-fi czy nie masz uszkodzenia na lini od zamykania kompa wszystko to ja wpływ na prędkość.
Ale ogólnie testu te są wiarygodne możesz zawsze zrobic pinga i on najlepiej odzwierciedla sytuację.

Rumcajs

Re: Speed test

Post autor: Rumcajs » 12 kwie 2017, 19:55

Tak jak kolega Niejad napisał z tym, że jest jeszcze kilka innych drobnych kruczków. Czy sprzęt dostałeś od dostawcy internetu, tj. modem, router, antena? Jeśli nie to nie możesz dochodzić żadnych roszczeń jeśli mówimy o prędkości.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Speed test

Post autor: Tornado » 12 kwie 2017, 20:51

Dostałem sprzęt w postaci routera.., na razie badam sprawę.. ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Henry58
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2015, 19:58

Re: Speed test

Post autor: Henry58 » 12 kwie 2017, 20:57

Witam, a jaką masz szybkość podaną w umowie? Dostawca każę Ci wejść na ich stronę i sprawdzić. Mogą sie podpierać tym że masz do.... , albo że łącze nie jest w stanie przesłać więcej.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Speed test

Post autor: Tornado » 12 kwie 2017, 21:11

Wstępnie umówiłem się na 30 Mb/s ... I po podłączeniu się bezpośrednio do kabla /tylko mój lapek chodził na tym/ speed test wykazał jakieś 24 Mb/s pobieranie i około 2 Mb/s na wysyłkę... Czy to jest okey??? Wiem, że wiele czynników ma na to wpływ, ale pytam mądrzejszych ode mnie ..hehehehe
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Henry58
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2015, 19:58

Re: Speed test

Post autor: Henry58 » 13 kwie 2017, 16:04

Witam. Pamietaj że na umowie jest zapisane Mb/s to oznacza do 30 Mb/s.Na kablu zawsze będzie szybciej chodził niz na Wi-Fi.

ODPOWIEDZ