Urządzenie wielofunkcyjne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: Tornado » 11 kwie 2017, 20:37

Chcę dla młodego zakupić jakieś urządzenie jak w temacie. Co byście doradzali, aby za bardzo nie przepłacać oraz nie bulić dużo kasy na tusze..Czym się kierować przy wyborze/zakupie??
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Urzadzenie wielofunkcyjne

Post autor: Uli » 11 kwie 2017, 20:42

Ja sobie do pracy kupiłem hp i dałem 100zł. ,,używka,, jakieś 4 lata temu, tusze biore zamienniki w sklepie Pryzmat są o połowe tańsze niż oryginały i do wszystkich modeli mają. I działa bezproblemowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 20:50 przez Uli, łącznie zmieniany 1 raz.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: Toma » 11 kwie 2017, 20:48

Urządzenia "laserowe" są drogie w zakupie, ale za to jak już użytkujesz to na wieki. Owszem, może toner jest tez droższy, ale w przypadku domowego użytkowania to bardzo, ale to bardzo rzadko wymieniasz. Więc eksploatacja tania.
Natomiast atramentowe ... hmm, taniutkie w zakupie, tusz kupisz nawet zamiennik lub sam napełnisz ( nie polecam samemu ) , ale za to często wymieniasz. Jak używasz często to kończy się tusz, jak nie używasz - wysycha.

Także ... ja w domu mam same lasery i nie pamiętam kiedy wymieniałem tam toner(-y)
Kiedyś miałem HP G55 , bardzo fajne urządzenie ( atrament ) , raz na rok trzeba było wymienić tusz. W sumie nie sa drogie, więc do Ciebie należy decyzja

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: Niejad » 11 kwie 2017, 20:48

Kup taki gdzie tusze są tanie a zarazem pojemne niestety ale hp ma drogie tusze ja kupuję zamienniki i potem napelniam popatrz za epsonem albo Canon zaplacis troszkę więcej a tusze tańsze

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: Uli » 11 kwie 2017, 21:00

Do użytku domowego mam Canon-a i tusze zamienniki też kupuje w sklepie Pryzmat i komplet 2 szt. kolorowe xxl i czarny xxl płacę 80zł.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Rumcajs

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: Rumcajs » 11 kwie 2017, 21:04

Ja do swojego Canon płacę po 130 za tusze. Ale on jest typowo fotograficzny. Mam jeszcze HP'ka bodajże 3515. Fajna sprawa bo jest z Wi-Fi i nie potrzeba kabla aby móc korzystać. Tanie tusze, po 60 zł kolor i czarny.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: retronix » 11 kwie 2017, 21:13

Kup brother taniej się nie da drukować mam polecam
https://www.morele.net/urzadzenie-wielo ... j1-637688/

Ja płacę za zamiennik do brother dulina Bo najlepszy 20 zł za wszystkie kolory i drukuje zdjęcia. Fakt mam dcp j315w ale taniej się nie da, brother kupujesz drożej ale tania eksploatacja.

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: wojtek1234321 » 11 kwie 2017, 22:12

retronix pisze:Kup brother taniej się nie da drukować mam polecam
https://www.morele.net/urzadzenie-wielo ... j1-637688/

Ja płacę za zamiennik do brother dulina Bo najlepszy 20 zł za wszystkie kolory i drukuje zdjęcia. Fakt mam dcp j315w ale taniej się nie da, brother kupujesz drożej ale tania eksploatacja.

I do tego jeszcze Brothery (nie wiem czy wszystkie wersje drukarek, ale ta co piszesz to ma i chyba wszystkie nowe modele atramentówek Brothera) mają "wbudowaną" funkcję "Odświeżania głowic drukujących". Wystarczy że drukarka jest podłączona do prądu/zasilania, raz na dobę włącza się samoczynnie i odświeża głowicę drukującą, czy li chroni to przed zaschnięciem głowicy gdy drukuje się niezbyt często, a przy innych markach przy nieczęstym drukowaniu takie rzeczy się zdarzają. Do tego jeszcze każdy kolor tuszu w osobnym pojemniku, a nowsze modele wyposażone w system zasilania tuszem CISS, czyli nie małe kardridże o pojemności 15-20 ml, tylko 4 buteleczki, każdy z osobnym kolorem o pojemności 100-150 ml.

Rumcajs

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: Rumcajs » 11 kwie 2017, 22:22

wojtek1234321 pisze:
retronix pisze:Kup brother taniej się nie da drukować mam polecam
https://www.morele.net/urzadzenie-wielo ... j1-637688/

Ja płacę za zamiennik do brother dulina Bo najlepszy 20 zł za wszystkie kolory i drukuje zdjęcia. Fakt mam dcp j315w ale taniej się nie da, brother kupujesz drożej ale tania eksploatacja.

I do tego jeszcze Brothery (nie wiem czy wszystkie wersje drukarek, ale ta co piszesz to ma i chyba wszystkie nowe modele atramentówek Brothera) mają "wbudowaną" funkcję "Odświeżania głowic drukujących". Wystarczy że drukarka jest podłączona do prądu/zasilania, raz na dobę włącza się samoczynnie i odświeża głowicę drukującą, czy li chroni to przed zaschnięciem głowicy gdy drukuje się niezbyt często, a przy innych markach przy nieczęstym drukowaniu takie rzeczy się zdarzają. Do tego jeszcze każdy kolor tuszu w osobnym pojemniku, a nowsze modele wyposażone w system zasilania tuszem CISS, czyli nie małe kardridże o pojemności 15-20 ml, tylko 4 buteleczki, każdy z osobnym kolorem o pojemności 100-150 ml.


Canon wprowadził to już dawno do swoich drukarek, zarówno odświeżanie głowic jak i kartridże z tuszami, także nic nowego.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: Troku » 11 kwie 2017, 23:04

W domu używam z powodzeniem drukarki Epson L355 fajny sprzęt i bardzo tani w eksploatacji
WP_20170411_23_00_10_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Post autor: Rumcajs » 12 kwie 2017, 20:16

Tornado jak dla młodego to szukaj z Wi-Fi tak, aby z kablami nie latał. Niestety cena urządzenia odbija się na eksploatacji. Paradoksalnie im tańsze urządzenie tym droższe kartridże z atramentami. Jeśli ma to być zwykła drukarka z funkcją skanera, to olej zintegrowane systemy na atrament, czy kaset typu CMY. Jeśli zakładasz, że istnieje możliwość zakupu nieoryginalnych kaset z tuszem, bądź także napełnianie starych to Canon odpada. Jego kartridże mają wbudowany chip, dzięki któremu nawet po napełnieniu go tuszem drukarka nie przyjmie go, gdyż dla niej będzie on nadal pusty. Tak mam przy Canonie MP560. HP ma tanie tusze, więc nigdy nie używałem zamienników, czy nie stosowałem napełniania. No ale coś za coś. Jakość wydruku w porównaniu z Canonem jest jak film 240p do 4K UHD. Reszta to starsze typy więc nie będę o nich rozpisywał się. Sądzę że funkcja druku na nośnikach DVD także już wyszła z mody. Więc najprostsza, z podstawowym wyposażeniem z możliwością wyrównania głowic drukujących bo to podstawa a nie każda oferuje.

ODPOWIEDZ