Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Tornado » 18 lis 2017, 20:34

Kusiu • sob lis 18, 2017 6:49 pm
Mam pytanie, góra grzejnika gorąca dół zimny .....
Kusiu • sob lis 18, 2017 6:50 pm
Grzejnik ma odpowietrznik u góry, gdy go odkręce leci woda.. jakiś pomysł?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Radas
Stały bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 04 paź 2017, 10:21
Imię: Radek
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Radas » 18 lis 2017, 20:44

Kusiu?Przy bojlerze w kotłowni masz dwa kraniki( ja tak mam).Odkręcasz je po woli ( woda zaczyna napełniać układ).Gdy już napełni nadmiar wody zleci powrotem (wężyk biegnący od naczynka wyrównawczego).Nadmiar zleci do wiaderka a Ty idziesz odpowietrać grzejniki.. :)
Pilarki:
Husqvarna 353-2012
Husqvarna 565-2021
Kosa:
Stihl Fs 410-2017
Nożyce
Stihl Hsa 25-2019
Stihl Hsa 45-2022
Makita Uh 6580
Kosiarka
Dolmar Pm 4600 S-2016
Dmuchawa
Makita Ub 0801V-2021
Myjka
Kranzle 1152 Tst-2018

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Keram2504 » 18 lis 2017, 21:13

W układzie jedna pompka?
Zawór na rurze ganiającej wodę od pieca do termy (zazwyczaj są dwa przed i za termą)zakręć całkowicie. Zobacz wtedy czy cały grzejnik ciepły. Pompka ma regulację szybkości ganiania wody? Zazwyczaj są trzy zakresy.
Na razie to tyle. Czekamy na odpowiedź.

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 18 lis 2017, 21:29

Termy brak, pompka jedna, bieg na 3, ostatnim.

Radas
Stały bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 04 paź 2017, 10:21
Imię: Radek
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Radas » 18 lis 2017, 21:37

A słychać bulgotanie przy pompce nad piecem Kusiu?
Pilarki:
Husqvarna 353-2012
Husqvarna 565-2021
Kosa:
Stihl Fs 410-2017
Nożyce
Stihl Hsa 25-2019
Stihl Hsa 45-2022
Makita Uh 6580
Kosiarka
Dolmar Pm 4600 S-2016
Dmuchawa
Makita Ub 0801V-2021
Myjka
Kranzle 1152 Tst-2018

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Keram2504 » 18 lis 2017, 21:39

Zakręć całkowicie zawór na jednym lub na dwóch grzejnikach. Co wtedy?

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 18 lis 2017, 21:41

Radas pisze:
18 lis 2017, 21:37
A słychać bulgotanie przy pompce nad piecem Kusiu?
tak, w tym grzejniku co słabo grzeje również tak jak by się woda przelewala..
Keram@jutro zobaczę i dam znać, dziękuję za zainteresowanie :)

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Keram2504 » 18 lis 2017, 21:46

Sprawdzałeś filterek?, filterki?

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 18 lis 2017, 21:49

Keram2504 pisze:
18 lis 2017, 21:46
Sprawdzałeś filterek?, filterki?
nie wiem gdzie ;)

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Keram2504 » 18 lis 2017, 21:54

Przed pompką i ewentualnie w samej pompce. Zauważysz jak odkręcisz pompkę.
Ten na rurze zazwyczaj wygląda tak;
https://zaworyantyskazeniowe.pl/filtry/ ... tkowy.html

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 19 lis 2017, 10:54

A jaką masz instalacje...podłączenie grzejników z kolektorów czy rury stalowe, jaki to grzejnik, podłączany z dołu czy z boku?
Bo jeżeli woda ciepła dopływa do grzjnika to poprostu zbyt powoli z niego odpływa, pompka pcha wodę ciepłą i jest ok, ale na powrocie możesz mieć gdzieś rurę zapowietrzoną, jeżeli masz kolektory i z nich podłączone grzejniki to sprawdź kolektor powrotny co z odpowietrznikiem, jeżeli masz rury stalowe to zalej wody w zbiornik przelewowy, który masz gdzieś w najwyższym punkcie i jego przelew jak i dopust powinien być w kotłowni, i musisz odpowietrzyć wszystkie grzejniki w domu.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 19 lis 2017, 13:04

Najprawdopodobniej zbyt mało wody, dolane przez jakieś 15 min, bardzo powoli i od kilku godzin grzeją wszystkie równo :)

Radas
Stały bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 04 paź 2017, 10:21
Imię: Radek
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Radas » 19 lis 2017, 13:27

Teraz jak dolałeś wody to dpowietrz grzejniki.Od od najdalszego po kolei :)
Pilarki:
Husqvarna 353-2012
Husqvarna 565-2021
Kosa:
Stihl Fs 410-2017
Nożyce
Stihl Hsa 25-2019
Stihl Hsa 45-2022
Makita Uh 6580
Kosiarka
Dolmar Pm 4600 S-2016
Dmuchawa
Makita Ub 0801V-2021
Myjka
Kranzle 1152 Tst-2018

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 26 sty 2018, 9:52

Niestety problem powrócił, kilka grzejników grzeję tak że się nie da dotknąć a kilka grzejników grzeją tylko górą dół i powrót grzejnika prawie zimny lekko ciepły im wyższa temperatura na kotle tym powrót grzejników które słabo grzeją prawie zimny co jest dziwne. Chciałbym wyczyścić filtr za pompką ale nie wiem jak się do tego zabrać w ogóle jest to stara instalacja centralnego. Zainteresowanym pomocą podeślę zdjęcia na maila pompki i filtra. Chciałbym się dowiedzieć jaki zawór zakręcić, przypuszczam że dwa trochę wody zleci, odkręcam filtr siatkowy, czyszczę, zakręcam filtr, odkręcam dwa zawory które zakręciłem i odpowietrzam pompkę pokrętłem - nie wiem tylko czy dobrze myślę :)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 26 sty 2018, 13:35

Siema
Przed pompą i za pompą powinieneś mieć zawory kulowe, zakręcasz obydwa i między nimi jest pompa i filtr, poluzuj nakrętkę filtra i tendy woda Ci zleci, wyjmij filtr i zobacz jego stan, jeżeli jest zapchany to może być to, możesz dla pewności podstawić coś pod odkręckny filtr (otwór bez filtra)i przepuścić wodę najpierw przez jeden zawór i potem przez drugi...jeżeli leci bez oporów to trzeba szukać gdzie indziej... czy masz zasilanie grawitacyjne w układzie otwartym czy masz instalację kolektorów gdzie każdy grzejnik z kolektora jest podłączony osobno? jakie podłączenie grzejników, boczne czy od spodu? i jakie zawory masz przy każdym grzejniku jak głowicę termostatyczną zdejmiesz?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 26 sty 2018, 13:57

Poszedł mail, dom ma dwa poziomy. Grzejniki jak instalacja stara (grzejniki żeliwne) rura idzie dołem przez wszystkie pomieszczenia (powrót) Totalnie się nie tym nie znam i mieszkam tutaj tymczasowo :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 26 sty 2018, 13:58

A czy na piętrze grzejniki grzeją?
Widziałem fotę i fakt instalacja stara...ale ok...nie widzę filtra...a nie sorki jest zaraz za tym dolnym zaworem kulowym...czyli zakręć ten mktylkowy zawór koło pompy i ten na dole i podstaw jakiś pojemnik pod filtr i odkręcaj...tylko wiesz, z filtrem może być ciężko odkręcić, a wdzę że jest w jednej oprawie z zaworem...ale trzeba spróbować.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2018, 14:13 przez Uli, łącznie zmieniany 1 raz.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 26 sty 2018, 14:10

U góry jak najbardziej. Problem jest zawsze z 2 lub 3 grzejnikami na dole. Jeden z tych co często nie grzeje ma odpowietrznik ale nic prócz wody z niego nie leci. Zero powietrza. Jutro za ten filtr się wezmę, może być on po prostu zapchany syfem i pompka nie wystarczająco jak ma przetłoczyć wodę zgadza się? Jeśli nie to to pozostaje wezwać hydraulika i niech się bawi :roll:

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 26 sty 2018, 14:25

Ale widzę że za pompą, czyli wyjście już wody ciepłej masz instalację w miedzi, i to małą śednicą, może to za duże przewężenie jest (ale jak chodziło wcześniej)...sprawdz jeszcze jak z pieca rura wychodzi i między trójnikami masz zawór różnicowy, ten zielony, jak pompa nie pracuje to powinien ciepłą wodę do góry pionowo puszczać a jak pompa chodzi to powinien zamknąć przepływ wody i w tedy ciepło idzie przez pompę a nie przez niego...może to on nie zamyka i pompa mieli część wody przez ten bypas a reszta idzie przez grzejniki (może być mały przepływ bo część wody wraca)... może ten zawór się zawiesza...jak pompa chodzi to złap ręką zaraz nad zaworem tym i porównaj tempe przed pompą a nad tym zaworem...jeżeli nad tym zaworem jest wyraźnie chłodniejsza to znaczy że działa, jeżeli taka sama to znaczy że idzie przez pompę i część idzie na grzejniki a część wraca przez ten zawór i jeszcze raz i tak w koło, dlatego wydajnoś pchania pompy wyraźnie spada, co powoduje iż nie ma takiego przepływu by przetoczyć przez wszystkie grzejniki....a co z głowicami na grzejnikach...możesz fktę zrobić?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: elkrecik » 26 sty 2018, 17:48

Witam, mialem identyczne objawy, winna okazała się rura powrotu pozioma- po wielu latach po prostu czymś się zapchała lekko. Musiałem spuścić wodę z instalacji i kompresorem przepchalem ją. Pomogło 😀

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 26 sty 2018, 20:01

Tak też być może, instalacja zamulona, nawet same grzejniki mogą być już zamulone...to są stare instalacje i grzejniki żeliwne sam osobiścje już pracowałem pare razy przy takich...ale najpierw trzeba sprawdzić te podstawowe rzeczy, bo jeżeli jest instalacja zamulona to raczej już tylko wymiana rur, bo kompresorem tego nie przedmuchasz i wodą nie przelejesz, o tyle na rurach, odcinkach prostych wygląda to tak jak na focie to uwierzcie że na wszelkich kolankach i przewężeniach jest jeszcze gorzej (to jest kamień i ciężko nawet to młotkiem usunąć)...prześwit mały a woda leci tam gdzie ma lżej...widziałem foty i spore te grzejniki...tu na takiej instalacji nie powinno być odpowietrzników przy grzejniku...taki grzejnik w tym układzie powinien mieć bok (czyli tam gdzie ten odpowietrznik niżej) czyli przechylony w prawo a im bliżej pionu tym wyżej i rura idąca od grzejnika do pionu też powinna być wmontowana w pion wyżej niż grzejnik wszystko po to by to się samo odpowietrzało, a nie że jakieś odpowietrzniki na tych grzejnikach, co kolwiek chcąc zrobić przy grzejnikach musiałbyś wodę całkowicie zwalać z instalacij...tym bardziej że na powrotach nawet zaworów nie ma, tak robią spółdzielnie aby lokatorzy bez ich wiedzy nie przerabiali instalacji...ale są sposoby, my np. mamy zamrażarkę do rur i nie straszne takie akcje jak np. trzeba by wymjenić grzejnik na nowy. Musisz zacząć od tego filtra, i zobaczyć jego stan, potem ten zawór różnicowy...a czy jak pompa się załącza to stuka Ci po rurach?
Ok nie mogę foty wstawić...jakiś błąd.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 26 sty 2018, 20:26

Jak pompa się załączy to słychać coś po rurach.. Wczoraj nie grzaly 3 grzejniki, dzisiaj już 2.ten co nie grzał przez kilka dni grzeje jak szalony teraz a nic nie było robione. Te co nie grzeją to nawet rura zasilająca co idzie do grzejnika jest letnia. Jutro sprawdzę ten filtr, słychać lekkie bulgotanie tam gdzie nie grzeją grzejniki przy rurach..

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 26 sty 2018, 20:47

Jeżeli w czasie załączanie się pompy słychać jak wali po rurach przez chwilę...bo to różnie nie raz krótko, albo w ogóle a nie raz dłóżej...to znaczy że wodę w kotle już parę razy musiałeś zagotować...co?....zdarza się, chwila nieuwagi i już...ale do rzeczy...w zaworze różnicowym jest kulka powlekana gumą...jeżeli tak jak piszesz że słychać coś po rurach ( bo to dosyć głośno wali dopóki kulka nie zamknie obiegu)to mogło tę gumę wytopić, a ona spełnia rolę amortyzacji tej kulki i uszczelnienia obiegu, jeżeli nie ma gumy to może wode przepuszczać ten zawór i ją mieli...
W najgorszym wypadku to jego trzeba będzie zakupić i wymienić, ale trzeba go rozebrać i obejrzeć w środku. Powodem stukania może być także zbyt daleka odległość pompy od zaworu różnicowego...ale trzeba to też sprawdzić.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 26 sty 2018, 21:05

Na szybkiego jak wcześniej zeszłem do kotlowni to wydaje mi się że to połączenie przy piecu to gdzie nie dotkne ręką to jest taka sama temperatura, rozumiem że nad zaworem różnicowym jeśli pompka pracuje ma być chłodniejsze jak przed pompką? Uli, dziękuję za wskazówki. Byłem jeszcze raz i wychodzi na to że wszędzie grzeje tak samo jak przyłoże rękę. Włączyłem, wyłączam pompke i za każdym razem jak włączę to tak zadrży coś na 3 sek.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 26 sty 2018, 21:21

Widzisz jak patrzę na fotę tego zestawu z pompą to pompa powinna być jak najbliżej tego zaworu, czyli na dolnej rurze, bo jak się załącza to wyciąga wodę z pieca ciepłą i wyciąga wodę z zaworu różnicowego gdzie kulka w środku powinna zablokować natychmiast, i wtedy ciągnie tylkk z pieca i wyrzuca poza zawór różnicowy i dalej na instalację...różnicę temperatury najlepiej sprawdzać jak odpalasz w piecu bo instalacja jeszcze chłodna i lepiej wymacasz gdzie ciepła...bo jak już dłuższy czas chodzi i grzeje to wszystko może być nagrzane.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 26 sty 2018, 21:28

To już się pogubiłem jak najlepiej sprawdzić ten zawór różnicowy :) Ale powiem Ci ze właśnie jest kilka dni że te 2 lub 3, prawdopobnie ostatnie grzejniki to są i nie grzeją prawie w ogóle, po kilku dniach grzeja znowu przez jakies 2 tyg i znowu problem i tak w kółko..

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 26 sty 2018, 22:36

Bo piszesz że wszystko jest ciepłe...najlepiej sprawdzić jak rozpalasz bo wtedy woda wraca zimna i pcha ciepłą na instalację i wtedy można wyczuć różnicę temperatur, którędy idzie woda ciepła. No to jeżeli są jak najdalej to właśnie trzeba sprawdzić ten filtr...ale jeżeli raz grzeją a raz nie to by wskazywało na ten zawór, raz zamknie dobrze a raz może się przywiesić...może wystarczy go wyczyścić...ale to wiesz całą wodę musisz zwalać.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 27 sty 2018, 10:34

Uli podobny problem do mojego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1838432.html ten zawór różnicowy jak wspomniałeś może nawalać.. Nie pokazałem Ci jak idzie ta instalacja do góry, wysłałem na maila, chyba nie trzeba całej wody zrzucać.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 27 sty 2018, 14:54

Widziałem foty...i jest faktycznje zawór na zasilaniu...ale czy jest też na powrocie?, bo jeżeli nie ma to woda przez piec będzie Ci schodzić. A czy u Ciebie też tak temperatura na piecu rośnie?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 27 sty 2018, 15:40

Właśnie też tak rośnie i im większa temperatura na piecu tym zimniejsze te dwa ostatnie grzejniki a nie które takie że się dotknąć nie da. Powiem Ci ze dzisiaj nic nie było robione i ostatnie grzejniki grzeją tylko trochę słabiej od pozostałych i jest ok. Chyba ten zawór może nawalac czasami, lub znieksztalcila się ta kulka i raz jak siądzie to jest ok a raz przepuszcza, hmm..

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 27 sty 2018, 18:42

To prawdopodobnie znalazłeś przyczynę, zawieszający się zawór równowarzący...dopóki nie sprawdzisz, się nie dowiesz, ale powiem Ci że jeszcze martwi mnie to przewężenie zaraz za trójnikiem...widać że wychodzi rura 32 a redukuje się zaraz za trójnikiem na 20, a instalacja jeszcze stara i grzejniki żeliwne, a one potrzebują tej wody, zresztą jeżeli był zamiar zamontowania boilera i jest zawór zostawiony pod niego to chociaż do niego powinna iść rura calowa...ktoś to zrobił bardzo na skróty i ta miedź widać deż jest wyginana by to wszystko podpiąć. No musisz zobaczyć i najlepiej wymienić ten zawór, a wtedy się przkonasz czy to jest to.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Kusiu » 28 sty 2018, 20:37

A więc tak, czasem jest ok a czasem ostatnie grzejniki grzeją słabo a gdy grzeją słabo mimo że w kotle nie ma jakiegoś dużego ognia temp podchodzi dość wysoko. Wyłączenie pompki, uderzenie w zawór różnicowy, załączenie pompki po kilku minutach już grzeją ok dopóki gdzieś znowu nie zacznie zawór przepuszczać, chyba mamy winowajce? :) Dziękuję Uli, totalnie bladego pojęcia nie miałem jak to działa itp, naprowadziłeś mnie trochę i od razu twoje uwagi dawały do zrozumienia że ten "dziad" lubi namieszać, czytałem trochę innych tematów gdzie zawór różnicowy nawalał i objawy "ostatnie grzejniki słabo grzeją, na piecu temperatura rośnie mimo że w piecu nie ma dużo paliwa lub tylko trochę się pali" Czytałem też że ten zawór powinno się wymieniać co 3 sezony, ciekawe czy można go zastąpić czymś innym albo czy kulka może być z jakiegoś innego stopu żeby się nie odkształcał..

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Grzejnik ciepły tylko w górnej części

Post autor: Uli » 29 sty 2018, 17:07

Ti nie jest dużo roboty z wymianą...nie kombinuj z wymianą przypadkiem jak inni to robią na zawór zwrotny...to jest zawór różnicowy i ma kulę w środku, ma na celu zabezpieczać instalację przed przegrzaniem np. jak pompka się zepsuje lub brak prądu...jak wiadomo ciepła woda zawsze idzie do góry i ten zawór ją przepuści a jeżeli zastosujesz zawór zwrotny, on ma w środku sprężynę która dociska płytkę by wodę w jedną stronę puścić...niby zasada ta sama, ale różnicowy chodzi lżej, a zawór zwrotny tylko na wodę użytkową gdzie mamy ciśnienie które nam otwiera tę płytkę...dlatego nie ma co kombinować, kup na wymianę i daj znać jak to chodzi...ale z tego co piszesz o tych wysokich temp. musi być to. Pozdrawiam.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ODPOWIEDZ