Solo 643 IP by alko

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Solo 643 IP by alko

Post autor: retronix » 12 kwie 2017, 10:44

Witam jest fajna promocja na te pilarka, ktoś posiada jakieś opinie, jak się sprawuje, koło domu 2.7 kM jest ok

Trak
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2015, 13:32

Re: Solo 643 IP by alko

Post autor: Trak » 12 kwie 2017, 12:11

Mam tę pilarkę od 3 lat (bez "by AlKo") za kwotę 990 zł plus jakieś drobne bonusy. Do prac przydomowych jak dla mnie znakomita (wycinki, gałęziówka, opał).
Zalety:

1/ niska waga 4,1 kg netto;
2/ łatwy rozruch - spowodowany m.in. rozrusznikiem typu easystart a nie dekompresatorem, bo tego nie ma;
3/ moc wystarczająca w zupełności do prac przydomowych - pilarka ma także na rozkładzie kilka drzew o średnicy powyżej 40 cm w pierśnicy obalonych i poklockowanych bez najmniejszych problemów;
4/ znakomicie dobrany do niej układ tnący - prowadnica 15" z łańcuchem 0,325" typu pełne dłuto. Przy drobnej gałęziówce trzeba uważać, bo jest zbyt agresywny dla małych przekrojów;
5/ boczny napinacz łańcucha i duże nakrętki szpilek prowadnicy.
6/ wydajny układ smarujący mimo zastosowania pompy bez regulacji przepływu. Sprawdza się także przy cięciu wzdłużnym i przy drewnie o skrajnych twardościach.

Wady bądź choroby wieku dziecięcego:

1/ mnie wykręciły się obie szpilki. Stwierdziłem, że gwinty szpilek jak i gwinty otworów w obudowie są zbyt gładkie.Nadanie większej chropowatości obu powierzchniom i użycie preparatu Loctite 243 załatwiło sprawę jak dotąd definitywnie;
2/ do aluminiowe uszczelki pod tłumik konieczne było dołożenie dwóch klingerytowych, gdyż były przedmuchy;
3/ wyjąłem z tłumika siatkę katalityczną i jest troszkę lepiej - mniej gorąco;
4/ wyklejenie srebrną matą izolacyjną wnętrza komory tłumika trąci "wioskowym" rozwiązaniem. Mata zdaje egzamin praktyczny, ale nie estetyczny, czym odbiega od ogólnego wyglądu pilarki (szczególnie mata po kontakcie z gałązkami, które w trakcie prac "zaglądają" do komory tłumika)

Dodam, że co prawda nie badałem dokładnie wielkości spalania, ale na oko i zegarek wydaje się ok.

ODPOWIEDZ