Westwood T1600 '01 spraw kilka

Moderator: Moderatorzy

halloweed
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2018, 8:53
Imię: Bartek

Westwood T1600 '01 spraw kilka

Post autor: halloweed » 29 sty 2021, 12:46

Witam wszystkich,
Czytałem forum od dłuższego czasu ale z poprzednimi sprzętami ani nic złego się nie działo, ani pochwalić nie było czym więc postów się nie naprodukowałem ;) Natomiast dzisiaj na podwórko wjechał mi "nowy" Westwood T1600, przed sezonem chcę go doprowadzić do porządku i w związku z tym mam do Was kilka pytań:
1) opony - aktualnie na tyle mam markę Saver (nie brzmi dobrze, ale jestem laikiem więc kto wie ;P ), bieżnik jest super, ogólnie nie wyglądają źle ale jedna jest przecięta na boku i powietrze ucieka. Kto może polecić sklep z oponami do traktorków? EDIT: w tym rozmiarze (20x8-8) znalazłem Kendy (https://www.tirendo.pl/product/R-218217 ... a9eb1f67e3) albo za połowę tej ceny wynalazki typu Marastar, Wanda, Journey, Duro - orientujecie się czy któraś z nich jest warunkowo akceptowalna?
2) z części będę potrzebował "tego dynksu" do spuszczania oleju z silnika. Jest tam jakiś dziwny korek z zaczepem bagnetowym i wyjściem na wężyk. Jak silnik jest ciepły to dynks podcieka. Myślicie że jest to do dostania? Po taniości pewnie można by wkręcić zwykły korek ale wtedy przy spuszczaniu cały olej pójdzie na ramę, wolałbym tego uniknąć ;) EDIT: dynks to chyba będzie to: https://www.diyspareparts.com/parts/wes ... lete-7852/ i wygląda na niedostępne :(
3) stan oleju w skrzyni biegów - pod fotelem jest zbiorniczek ale jakoś tak średnio widać jaki jest stan - tego oleju ma być pod korek czy jest jakiś bagnet żeby to kontrolować?
4) światła - działają ale nie wyglądają estetycznie - klosze są z plastiku i chyba od ciepła się pogięły (może zła żarówka była :P) - czy to też jest do dostania?
5) osłon bocznych silnika nie stwierdzono - j/w?
Poza tym do ogarnięcia mam jakieś pierdoły typu zapieczone zapinki na dźwigniach przy koszu (tych do kipowania), trochę rdzy na wale do wyczyszczenia i pomalowania, maska też nie wygląda idealnie ale sprzęt ma 19 lat, pewnie wolałby na emeryturę a tu ciężka orka go czeka - chcę doprowadzić do porządku co tylko się da, a resztę wymienić i śmigać dalej ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kotarb
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2021, 13:13
Imię: Konrad

Re: Westwood T1600 '01 spraw kilka

Post autor: kotarb » 29 sty 2021, 22:21

Fajna maszyna :) Nie znam się kompletnie na takich, niestety nie pomogę, ale super, ze chcesz doprowadzić taki sprzęt do odpowiedniego stanu :) Powodzenia!

Andrzej63
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 20 lis 2016, 9:47
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Westwood T1600 '01 spraw kilka

Post autor: Andrzej63 » 13 mar 2021, 20:47

Co do opon, to każde w eksploatacji nie komercyjnej będą służyć. Sam eksploatuję Duro i Wanda, brak zastrzeżeń. Oleje w silniku i w skrzyni biegów warto wymienić.
Wpis zmoderowano
GM Tornado

Proxilar
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2022, 11:57
Imię: Wojtek

Re: Westwood T1600 '01 spraw kilka

Post autor: Proxilar » 15 lut 2022, 11:52

Witam czy punkt nr.4 udało się rozwiązać? Mam podobny "problem" ;)

ODPOWIEDZ