COUNTAX C800HE

Moderator: Moderatorzy

Misiekp
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2020, 19:43
Imię: Michał

COUNTAX C800HE

Post autor: Misiekp » 25 sty 2021, 22:58

Witam użytkowników, chciałem podzielić się również. zdjęciami mojego nowego nabytku jest to Countax C800HE z silnikiem Hondy 20Hp, zakupiłem go w Anglii, potrzebuje serwisu, ale nie jest w najgorszym stanie.

Mam nadzieje że pomożecie rozwiązać problemy.
Kosiarka posiada elektronicznie podnoszony kosz, oraz kosisko(do końca nie jestem do tego rozwiązania przekonany, może być bardziej awaryjne).
Zapala bez problemu, tylko problem mam później jak chce wyłączyć ssanie, to go dławi i musze zwiększyć obroty( myśle że, albo za słabo rozgrzany +6C na zewnątrz, albo rozregulowany gaźnik )
Licznik nie pokazuje mi ilość obrotów, i motogodziny również nie są naliczane, wysokość stopnia kosiska również nie pokazuje prawidłowo. Dziwnie zostało rozwiązane zapalnie stacyjką, ponieważ przekręcam ,ale zaplam przyciskiem od świateł, a do świateł to w ogóle nie mam włącznika teraz.
I podczas zejścia z siedziska, traktorek nie gaśnie.

Najlepiej silnik zlać 5W40 jeśli ma pracować również do odśnieżania w zimie?
W przekładnik 5W50Mobil?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Misiekp
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2020, 19:43
Imię: Michał

Re: COUNTAX C800HE

Post autor: Misiekp » 20 lut 2021, 21:00

Gdzie znajdę czujnik obrotów, ponieważ mój licznik nie wskazuje obrotów. I drugie pytanie, czy dużym problemem jest zmieszany olej silnikowy, ponieważ przez przypadek do silnika wlałem 1L Mobil 5W40 i 1L 5W50(który miał być przeznaczony do skrzyni)Czy muszę na nowo zmienić czy może zostać?

ODPOWIEDZ