ECHO TRAK Park-20

Moderator: Moderatorzy

ana222
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2019, 16:24
Imię: ANNA

ECHO TRAK Park-20

Post autor: ana222 » 15 cze 2019, 8:04

Witam wszystkich Forumowiczów, jestem tu nowy a potrzebuję porady.
Zakupiłem traktorek Echo Trak Park-20, niestety przy koszeniu trawy nie wysokiej dymiło się z paska od noży.
W końcu się przypalił i zerwał, sprzedawca twierdzi że to od wjechania na kretówkę bądź kamień. Zawiozłem kosisko do niego wymienił pasek i łożyska, skasował luz na rolce napinacza. Pasek owszem wymienił co do łożysk i napinacza nie jestem pewien. Po 3 tygodniach odebrałem kosisko bo pasek szedł z Niemiec tak twierdził sprzedawca, bo u nas nie są dostępne, założyłem kosisko. Zacząłem kosić 30cm trawę na najwyższej wysokości i znowu czuć było pasek, głupio pomyślałem, że może musi się jakoś ułożyć pod szajby bo nowy. Za 2 dni żona zaczęła kosić tą samą trawę tylko na niższej wysokości i znowu przypaliło i zerwało pasek. Dodam jeszcze ,że środkowa kosa nie dokaszała trawy . Może ktoś z Państwa pomoże mi zrozumieć co się dzieje, czy to moja wina czy sprzedawca nie zrobił tego dobrze.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: ECHO TRAK Park-20

Post autor: Toma » 15 cze 2019, 8:54

Czesc
Mowisz o pasku w decku ? Hmm, ciezko go przypalić a tym bardziej zerwać, gdyż konstrukcja napinacza jest taka a nie inna.
Pasek oryginal to i w Cedrusie kupisz a w ostatecznosci z UK i za pare dni masz w domu. Notabene, oryginalne paski są pancerne i naprawde ciezko zerwać, przypalić owszem, ale zerwać
Tylko... zamaist oryginału mozesz kupić dużo tanszy a bardzo dobry z firmy Optibelt i masz go praktycznie w kazdym dobrym sklepie z paskami.
Wracając do przyczyn..cięzko powiedzieć, na pewno nie kretowisko, bo znowu...konstrukcja decka jest taka jaka jest i nie uszkodzisz ani paska ani noży. No dobra, uszkodzisz i zerwiesz jak zatrzyma się nóż i bedzie on stał cały czas. Ale to na prawde trudne w tym decku przy normalnym koszeniu trawy, nawet bardzo bardzo wysokiej gęstej i mokrej.

ana222
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2019, 16:24
Imię: ANNA

Re: ECHO TRAK Park-20

Post autor: ana222 » 15 cze 2019, 9:34

A może być tak, że łożysko któreś się blokuje? Chociaż raczej głupio myślę bo by się teraz nie kręciło,

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: ECHO TRAK Park-20

Post autor: Toma » 30 cze 2019, 20:05

Łożysko..hmm, zawsze sie moze rozsypać, to tylko urządzenie. Ale to akurat mozesz sprawdzic i wszystkie rolki.

ODPOWIEDZ