Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Moderator: Moderatorzy

michalszuwart
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:19
Imię: Michał

Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: michalszuwart » 06 maja 2019, 22:51

Witam kolegów. Doczekałem się właśnie Countaxa - a w zasadzie będę miał go dopiero za kilka dni. Chciałbym go dobrze przygotować do sezonu oraz muszę wymienić kilka rzeczy takich jak łożysko do noża, oraz pasek miedzy nożami(urwany przez zatarte łożysko) i pasek do zamiatarki(jego także brak). I chciałbym żebyście mi pomogli ze znalezieniem rozmiaru tych pasków. oprócz tego pasuje wymienić olej w silniku(brigs 18km v), skrzyni (hydrostatyczna) oraz filtry - jakie filtry i oleje oraz w jakich ilościach olej itd. czym się jeszcze zając w przygotowaniu do sezonu? kosz rozklekotany trochę jest - macie jakiś patenty na jego naprawienie? Zdjęcie tabliczki przesyłam oraz kilka innych zebyscie ocenili czy wyglada ok maszyna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: Uli » 10 maja 2019, 23:37

Popatrz na tej stronie...części powinieneś znaleść bez problemu, ich numery a także pobrać instrukcje.
http://www.countaxtractorspares.co.uk/h ... ntax/step3
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: Toma » 11 maja 2019, 2:08

Witaj kolego.
Kiedyś pisałem nr pasków i możesz sobie dobrać viewtopic.php?f=37&t=1874&p=17306#p1730 ... %B3r%C4%99

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: Tornado » 11 maja 2019, 7:49

michalszuwart możesz napisać coś więcej n/t tej maszyny ? Interesuje mnie jej rok pr. , ew. przebieg, cena i gdzie kupiłeś ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

michalszuwart
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:19
Imię: Michał

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: michalszuwart » 12 maja 2019, 11:14

Witam, traktorek kupiłem koło Dębicy na Podkarpaciu. Z naklejki wynika że to rok 2001, Nie ma licznika motogodzin, cena - 4 tyś. Olej do silnika SAE30 czy inny polecacie? Jutro chciałem kupić olej, filtr oleju, pasek ten 6 katny bo jest urwany. i muszę wymienić łożysko środkowego norza bo jest zapieczone - piastę juz mam wymontowaną. tylko musze kogos znalezc zeby mi wycisnal i wcisnal lozysko. o i jeszcze lozyska walka sa tez zapieczone i walek sie nie kreci. wymieniać olej w skrzyni od razu czy nie ma potrzeby?

Dziękuję za linka do numerów pasków, oraz do części.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: Tornado » 12 maja 2019, 11:23

Dzięki... Olej do silnika zalecam 10W40 , jeśli będziesz używał go zimą to nawet 5W40, natomiast olej w skrzyni do wymiany...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: Toma » 12 maja 2019, 12:46

Licznik mth powinien być, albo Ci nie działa alvo masz coś pokombinowane

michalszuwart
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:19
Imię: Michał

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: michalszuwart » 12 maja 2019, 12:59

A dlaczego zalecasz 10w40? a do skrzyni jaki? i trzeba demontowac skrzynie zeby wymienic olej? Ja mam taka deske rozdzielcza, nie widze zeby tam mial byc wyswietlacz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: Tornado » 12 maja 2019, 13:03

Przejrzyj tematy na forum dot. oleju - ułatwi Ci to rozumienie zagadnienia.. Co do oleju w skrzyni, to podaj jaki masz model, a kolega Troku na pewno doradzi jakim ją zalać..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

michalszuwart
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:19
Imię: Michał

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: michalszuwart » 12 maja 2019, 13:17

ok poczytam na temat oleju, a co do skrzyni to k46, widzialem filmik ja youtube (mobil 5w50) zreszta to filmik kolegi z forum. na filmiku skrzynia jest na stole ale to dlatego ze nie da sie bez wyciagania z traktorka?

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: Toma » 12 maja 2019, 14:20

michalszuwart pisze:
12 maja 2019, 12:59
A dlaczego zalecasz 10w40? a do skrzyni jaki? i trzeba demontowac skrzynie zeby wymienic olej? Ja mam taka deske rozdzielcza, nie widze zeby tam mial byc wyswietlacz.
Dokladnie tam powinien być wyswietlacz. Ale jak nie masz, to żaden problem, bo tych modeli w czesciach znajdziesz na pęczki i mozesz wstawić wyswietlacz.

michalszuwart
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:19
Imię: Michał

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: michalszuwart » 18 maja 2019, 21:59

Jestem już po wymianie łożysk w piaście noża oraz wymieniłem pasek ten 6- katny. Pierwsze koszenie mam już za sobą, generalnie jestem zadowolony bo dobrze zbiera zamiatarka tylko nie jestem zadowlolony z tego ze kosi nie równo niewiem dlaczego nie ma jednej płaszczyzny koszenia. co może być nie tak? Chciałbym jeszcze wymienić olej w hydrostacie, czy wymienie go bez problemu nie wyciagając go z traktorka?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

michalszuwart
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:19
Imię: Michał

Re: Countax c800h - nowy zakup wraz z przygotowaniem do sezonu

Post autor: michalszuwart » 27 cze 2019, 22:36

Witam kolegów, poradziłem sobie z nierównym koszeniem, wyregulowalem decka i teraz ladnie dzwiga sie i opada w poziomie dzieki czemu kosi dobrze.
Ale dzisiaj trafił mi sie problemik, przestał mi się załączać elektromagnes kosiska :/ wygląda że to przycisk na deske rozdzielczej albo komputerek. SPrawdziłem napiecie na przewodach tych które wchodzą do elektromagnesu i nie ma tam zadnego napiecia a chyba przy załączeniu być powinno 12v - prawda? czy miał ktoś z tym problem? gdzie moze tkwić uszkodzenie?

ODPOWIEDZ