Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: Toma » 24 paź 2016, 22:05

Witajcie.
Chciałbym przedstawić traktorek firmy Echo Trak, który występuje również pod nazwami Countax, Westwood, a obecnie Ariens z racji przejęcia przez tą znaną Amerykańską firmę.
To co się doczytałem, to nazwy Countax, Westwood pozostały na ich rodzimym angielskim rynku. Prezentowany model jest to poprzedni model, gdyż od 2014 roku produkowany jest nowszy, gdzie zmieniono nie tylko wygląd, ale pewnie wiele wiele innych rzeczy.
Ale skupmy się na moim modelu. Jest to bardzo solidna i wytrzymała konstrukcja i nawet najcieńsze zastosowane blachy ( np. osłona skrzyni pełniąca również tunelu wyrzutu trawy ), są nie do zgięcia gołymi rękami. Maska zrobiona z plastiku ( pewnie to jakiś specjalny plastik, nie znam się :) ), który jest bardzo sztywny i trwały.
Traktorek ma możliwość podłączenia narzędzi aktywnych montowanych z tył. Aktywnych tzn. podłączonych paskiem do silnika i uruchamianych przyciskiem na konsoli niezależnie od włączenia noży czy jazdy.
Najbardziej popularnym narzędziem, który i ja posiadam, jest kosz zbierający (300 litrów), który wyposażony jest w szczotki. Zbiera nawet mokrą trawę czy liście. Kosz wyposażony jest również w wałek ugniatający, który w połączeniu ze szczotkami, daje nam efekt pasów jak na boiskach sportowych.
W moim traktorku kosz obsługiwany jest ręcznie, tzn wysypywanie trawy polega na wyciągnięciu rączki i otwarciu kosza w celu opróżnienia. Są jednak modele z elektryczną obsługą ( 390 litrów )
Innymi urządzeniami, które można podczepić do traktorka są: wertykulator, rozsiewacz do nawozów/soli/piasku, rozdrabniacz do gałęzi, a także opryskiwacz który produkowany jest poza fabryką, ale bardzo dobrze wykonany.
Z tył traktorek posiada fabryczny hak na zawleczkę do ciągnięcia przyczepki ( max 500 kg ). Hak opcjonalnie można zamienić na typ samochodowy, czyli z kulą.
Oczywiście do traktorka można podłączyć z przodu pług do śniegu czy też zamiatarkę. Jednak wszystkie te urządzenia są opcją, więc na rynku mało kto decyduje się na zakup wszystkich tych dodatków.
Mój traktorek nigdy nie widział śniegu, może kiedyś to się zmieni, aczkolwiek do tej pory uważałem że do odśnieżania są odśnieżarki.
I z racji tego mój Echo Trak już jest wyczyszczony i przygotowany do zimowego snu. Jak widać na zdjęciach zdjęty jest również agregat tnący. A jak już wywołano do tablicy agregat, to samo zdejmowanie zajmuje ok. 1 - 1.5 minuty, więc czyszczenie, nawet jak ktoś się uprze, można robić po każdym koszeniu. Agregat wyposażony jest w 3 noże, dwa obracają się w tym samym kierunku, a jeden w przeciwną, aby ułożyć trawę do środka.
Zresztą, wszystkie agregaty tej firmy wyposażone są w 3 noże. Można również zastosować agregat mulczujący lub specjalny agregat do wysokich traw.

Prezentowany traktorek posiada 2 cylindrowy silnik Hondy 16KM i wydaje mi się jako użytkownikowi że jest on wystarczający, choć są opinie, że im mocniejszy tym lepszy. Pewnie tak, jednak ja nigdy nie mam problemów z mocą podczas koszenia czy to niskiej czy wysokiej trawy łącznie z załączonym aktywnym zbieraczem trawy.
A wracając do silnika, oczywiście w tym czasie montowano również mocniejsze jednostki.
Silnik Hondy jest naprawdę dobrą konstrukcją i jak się o niego dba, to nie będzie z nim nigdy problemów,szczególnie w kontekście opinii o drogich częściach.

Traktorek na zdjęciach ma napęd na jedną oś, ale były i są produkowane również z napędem na 4 koła.

To tyle na razie moich wypocin, ale to jeszcze nie koniec. Może uda mi się zrobić krótki filmik prezentujący traktorek, choć nie z koszenia i zbierania trawy, bo to wykonam już w przyszłym sezonie. Postaram się wtedy też pokazać działanie poszczególnych funkcji traktorka jak i dodatkowych urządzeń.

Podsumowując: Traktorek godny polecenia, gdyż jest to bardzo solidna konstrukcja i choć na naszym rynku nie jest zbyt popularny, to jak ktoś się nim zainteresuje, to podczas pracy pokaże swoją jakoś wykonania, działania i łatwość obsługi.
Z moich obserwacji wynika, że sporo używanych traktorków tej marki jest dość mocno wyekploatowanych, jednak nie oznacza to,że będą złe. Może trzeba będzie coś przy nich podłubać. Wszystko ma swoją cenę.

Jeżeli są jakieś pytania, to postaram się na nie odpowiedzieć .... o ile będę wiedział :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 1:32 przez Toma, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: Kamilos » 24 paź 2016, 22:11

Ale ładnie utrzymana maszyna, jaki ma przebieg ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: Keram2504 » 24 paź 2016, 22:20

Jaki typ skrzyni występuje w tej maszynie?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: Kamilos » 24 paź 2016, 22:21

Hydrostatyczna tuff torq K46.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: Troku » 24 paź 2016, 22:34

Tylko nie zwykła K46 a dedykowana o zmienionej konstrukcji K46 specjalnie robiona dla Countaxa
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: Keram2504 » 24 paź 2016, 22:38

Jakie są różnice pomiędzy tymi modelami skrzyń?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: Troku » 24 paź 2016, 22:39

różnica ciśnień przepływającego oleju w pompach.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

AmaPoland
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2015, 9:29

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: AmaPoland » 25 paź 2016, 13:25

Pięknie wyczyszczony i zadbany. Bardzo dobra maszyna. Teraz są z silnikami Kawasaki :)
Dystrybutor marki AMA, Ariens, Agrinova, Emiliana Serbatoi

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: Toma » 25 paź 2016, 13:46

AmaPoland pisze:Pięknie wyczyszczony i zadbany. Bardzo dobra maszyna. Teraz są z silnikami Kawasaki :)


Dzięki Aleksander :) Co roku tak go przygotowuję po sezonie. Choć nie ukrywam , że mam ochote go zawieźć do Ciebie na taki fabryczny przegląd .... może kiedyś mi się to uda ;)

AmaPoland
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2015, 9:29

Re: Mój traktorek - Echo Trak ( Countax/Westwood/Ariens )

Post autor: AmaPoland » 27 paź 2016, 9:30

Mogę Ci wskazać nasz autoryzowany serwis bo ja niestety już tylko biuro okupuję :)
Dystrybutor marki AMA, Ariens, Agrinova, Emiliana Serbatoi

ODPOWIEDZ