Countax C350H mini

Moderator: Moderatorzy

grover88
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2022, 20:31
Imię: Marcin

Countax C350H mini

Post autor: grover88 » 17 maja 2023, 12:39

Witam serdecznie,
stałem się posiadaczem używanego traktorka C350H mini z deckiem na pojedynczym nożu. Mało popularne rozwiązanie na naszym rynku ale sądziłem że tak będzie ok do mniejszej działki a silnik ma co by nie było ten sam co wersja C500H czyli jakies 14,5HP jednak jak to z używanym pojawiają się komplikacje i teraz kilka pytań do bardziej doświadczonych.
1) Co na dzien dobry oprócz wymiany oleju i filtra w silniku można zrobić zeby mieć pewnośc że będzie lepiej a nie gorzej.
2) Odnoszę wrażenie że konsola przednia nie jest od wersji mini bo pokazuje obroty silnika a te nie wkręcają się wyżej niż ok 1500rpm wg wskazań na blacie czy to sie da jakos wyregulowac sprawdzic poprawic?
3) Chyba chciałbym wymienić kosisko na 3 nożowe ( mam wrażenie że bedzie odrobine ciszej i lżej mu kosić niż na jednym długim nożu) czy bedzie kompatybilne z moim traktorkiem?
4) sprawdziłem prąd na kablach dochodzących do akumulatora i prąd jest poniżej 13V pytanie czy zdechł alternator czy to kwestia niskich obrotów na blacie i elektronika nie pozwala na podniesienie napiecia do ładowania akumulatora?
5) może ktos jest w posiadaniu serwisówki bo manual jest bardzo ubogi w informacje a chciałbym w miarę możliwości sam zrobić co się da i nie wymaga wiedzy tajemnej albo specjalistycznych magicznych narzedzi...
Z góry dziękuję za okazane wsparcie

arturo
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Countax C350H mini

Post autor: arturo » 17 maja 2023, 14:32


ODPOWIEDZ