Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Moderator: Moderatorzy

studzien
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2016, 15:58
Imię: Lukasz

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: studzien » 18 lut 2017, 21:05

To będzie drugi sezon traktorek kupiłem w tamtym roku w maju, nie mam porównania ale dobrze się kosiło i trawę dosyć daleko wyrzuca nawet podnosi tą osłonę to może da rade napełnić kosz. A tak wogóle to się strasznie zajawiłem na zabawę z traktorkiem przez okres zimowy rozebrałem skrzynię wyczyściłem całą wymieniłem filtr w niej który nie należy do najtańszych teraz remontuje decka jest już prawie na ukończeniu zastało tylko pomalować i chyba zdecyduje się na malowanie proszkowe

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Troku » 18 lut 2017, 21:07

Masz zdjęcia z tej wymiany oleju bądź z konserwacji decka to zamieść na forum
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Piurko

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Piurko » 18 lut 2017, 21:13

Jak dmucha dobrze , to nie będzie tragedii , będziesz wolniej jeździł i da radę...a noże ... zawsze zdążysz kupić...

studzien
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2016, 15:58
Imię: Lukasz

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: studzien » 18 lut 2017, 21:14

Niestety nie mam skrzyni ale zdjęcia decka wrzuciłem niestety zrobiłem tylko po cynkowaniu a mogłem jeszcze zrobić po piaskowaniu i spawaniu drobnych pęknięć.Troku skrzynie zalałem 20W50 minerałem powiedz mi czy lepszy będzie syntetyk ten do motocykli skrzynia hydro gear pytanie tak poza tematem

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Tornado » 18 lut 2017, 21:20

Dlatego mam prośbę, załóż odrębny temat ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

studzien
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2016, 15:58
Imię: Lukasz

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: studzien » 18 lut 2017, 21:26

;) ok

zodiak
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2015, 8:38
Imię: robert

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: zodiak » 04 maja 2017, 10:36

Do studzien: te noże z początku tematu robią robotę jak na zdjęciach. Wprawdzie większość fachowców nie zaleca tego typu zbierania do kosza ( bez dodatkowej dmuchawy) ale się nie przejmuj, tylko wprawa i odpowiednie podejście, a sukces murowany. Moje początki były porażką, ale w końcu nauczyłem się jak zbierać trawkę. Jak jeszcze nie wiesz jakie noże zbierają, to wejdź na stronę craftsman. com, wpisz "premium bagging blade " I stanie się jasność :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Piurko

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Piurko » 04 maja 2017, 11:32

Zodiak... u Ciebie to wygląda jak siano... :D
Rzeczywiście dobrym sposobem jest koszenie z wyrzutem na bok i potem zbieranie podsuszonej trawy... wdmucha ją bez problemu... :D
Sam kosiłem takim sprzętem przez dwa sezony.... ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zodiak
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2015, 8:38
Imię: robert

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: zodiak » 04 maja 2017, 11:51

piurko, dokladnie, to było jedno z pierwszych koszeń początek maja, po grabieniu broną sprężynową ( też craftsmana ) widać to na trawniku - stara zeschnięta trawa. Jak zapewne sam wiesz zieloną, ale zupełnie suchą i krótka trawkę zbiera z podobnym efektem, zwłaszcza jak ktoś kosi w tempie "ślimaczym" ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Uli » 04 maja 2017, 12:11

Piurko...że tak zapytam... a co Ty tam masz (miałeś) jakąś 50 pcv podłączoną, do czego to jest?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piurko

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Piurko » 04 maja 2017, 16:21

Uli ... bystry z sokolim wzrokiem... :D
Ten agregat miał dodatkową dmuchawę wspomagającą wydmuch skoszonej trawy . Oryginalny kanał w postaci wyprofilowanej rury , szlak trafił i trzeba było improwizować... więc znalazłem taką spiralnie zbrojoną drutem rurę elastyczną + kształtki pcv i działało... Oryginał...nieosiągalny ... :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Uli » 04 maja 2017, 18:11

No ciekawe rozwiązanie...szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze takiego, ale człowiek się cały czas uczy hehe.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piurko

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Piurko » 04 maja 2017, 19:59

Odnalazłem fotki tego kosiska i rury , którą dorobiłem .... poobcinałem końcówki z oryginalnej rury i "dokleiłem" do nowej ... :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: Uli » 04 maja 2017, 20:07

Aaaa... teraz już rozumie jak to działało :!: ...myślałem że mnie wkręcasz :D
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

studzien
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2016, 15:58
Imię: Lukasz

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: studzien » 05 maja 2017, 21:34

do zodiak takie mam właśnie noże jestem po pierwszym koszeniu z koszem i zbierają super raz mi się tylko rura zapchała ale trawa była mokra bo rano kosiłem ale dojdę do wprawy

zodiak
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2015, 8:38
Imię: robert

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: zodiak » 06 maja 2017, 10:32

studzien, rano po rosie lub wieczorem - to z koszem nawet nie podchodzę. Mokrej nie koszę nigdy, nawet tylko z wyrzutem bocznym.
Fakt, to działa ale po spełnieniu paru warunków. - Idealnie w miesiącach letnich, gdy trawnik przesuszony, niski i kosimy powoli. Wiosną i jesienią gdy trawa gęsta, soczysta, też może się rura zapychać, nawet jak deszczu nie było. W takim wypadku rozwiązanie jest jedno ( podobnie jak przy przerośniętej trawie w lecie) - koszę na dwa razy, najpierw z wyrzutem bocznym, staram się tak kosić tak , aby trawkę położyć w pasach - koszę od środka na zewnątrz, a potem w koło od zewnętrznej do środka. I nie zbieram, czekam, jak jest mocne słońce to wystarczy parę godzin i trawka podeschnie, wtedy kosz i jest sukces :D.
Wyleczyłem się z noży mielących. Wystarczy zastosować manewr jak wyżej (tylko bez kosza) i efekt podobny. Podsuszona trawka przy podniesionym deflektorze leci baaardzo daleko, wywija koziołki w powietrzu i czasem doleci, aż do sąsiada :oops:
Kolego jesteś pierwszą osobą jaka zauważyłem, która napisała - po własnych doświadczeniach - "zbiera super" - ( mam na myśli ten system)
Przyznaj się - kupiłeś traktorek z koszem, zanim zacząłeś czytać fora - bo raczej wszyscy odradzają system bez dodatkowego nadmuchu :lol: .
Ja nie mam problemu z napełnieniem kosza, aż po samą rurę dolotową - gorzej z utylizacja tego zielonego badziewia.
Hmmm... swoją drogą jak by to fajnie działało, gdyby ten nadmuch jednak był :oops:
pozdrawiam pogodnie.

studzien
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2016, 15:58
Imię: Lukasz

Re: Jakie stosować noże do traktorka/kosiarki

Post autor: studzien » 09 maja 2017, 11:58

Tak zgadza się kupiłem traktorek za nim czytałem fora ale chciałem traktorek z wyrzutem bocznym a kosz dostałem w pakiecie nie miałem zamiaru go używać ale jak jest to chciałem zobaczyć jak zbiera trawę i narazie jestem zadowolony pozdrawiam

ODPOWIEDZ