Podnoszenie traktorka żurawiem warsztatowym.

Moderator: Moderatorzy

karenz
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 29 mar 2021, 20:33

Podnoszenie traktorka żurawiem warsztatowym.

Post autor: karenz » 30 mar 2021, 16:33

Posiadam traktorek al ko T 22-111.7 waga ok 230 kg
mam możliwość nabyć okazyjnie żuraw warsztatowy i zastanawiam się czy nadał by się on do podnoszenia traktorka do mycia itp. Przy pełnym wysunięciu ramienia żuraw ma 250 kg uciągu. Wjeżdżał bym w podpory i łapał za przednie lub tylnie koła, pewnie wyspawał bym taki ładny uchwyt prostokątny do tego.
coś takiego https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja ... 011/#tab02

Czy ktoś testował taki pomysł ? Wolał bym takie rozwiązanie bo żuraw przyda się do silników a zajmie tyle miejsca co dedykowany podnośnik.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Podnoszenie traktorka żurawiem warsztatowym.

Post autor: m1strzunio » 30 mar 2021, 19:50

Ja podnoszę traktorek na suwnicy i łapię go za ramę. Od razu Ci powiem, że nie do końca jest to dobra opcja. Wysokość podnoszenia jest dość mocno ograniczona. Na takim żurawiu to już w ogóle będzie śmiesznie mała pewnie (bież pod uwagę, że traktorek swoje waży i będzie to niestabilne) Ja myję traktorek na podnośniku bocznym i jako tako się sprawdza.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Podnoszenie traktorka żurawiem warsztatowym.

Post autor: m1strzunio » 30 mar 2021, 19:54

Ja podnoszę traktorek na suwnicy i łapię go za ramę. Od razu Ci powiem, że nie do końca jest to dobra opcja. Wysokość podnoszenia jest dość mocno ograniczona. Na takim żurawiu to już w ogóle będzie śmiesznie mała pewnie (bież pod uwagę, że traktorek swoje waży i będzie to niestabilne) Ja myję traktorek na podnośniku bocznym i jako tako się sprawdza.

karenz
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 29 mar 2021, 20:33

Re: Podnoszenie traktorka żurawiem warsztatowym.

Post autor: karenz » 30 mar 2021, 20:08

sprawdziłem i kosiarka nie wchodzi miedzy podpory .

ODPOWIEDZ