Walec do trawy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Walec do trawy

Post autor: Kamilos » 19 kwie 2015, 13:51

Witam w związku z tym iż wykonałem walec do trawy tzw. samoróbkę zamieszczam przepis na ową konstrukcje może się komuś przyda a więc tak potrzebujemy:
-blachę ocynk zwinięta w kształt rury nie musi być ocynk ja akurat taką miałem:)
-pół worka cementu
-plastikową rurkę
-kształtownniki lub profile metalowe oraz pręt również metalowy, i inne drobne rzeczy jak śrubka do zaczepu:D

a więc tak zaprawa w stosunku worek cementu na 30 łopat (dość mocna zaprawa)
urabiamy beton, potem w środek okrągłej blachy wstawiamy rurkę dobrze by ktoś przytrzymał ją by była w miarę prosta zasypujemy betonem w pozycji stojącej na drugi dzień sprowadzamy do parteru nasz walec i przez ok tydzień lub póltora polewamy wodą w zależności od temperatury po związaniu betonu możemy przystąpić do spawania dyszla z prentem układ dyszla jest dowolny.

Koszt takiego walca zamknął się w 30zł tj. spawanie + worek cementu oczywiście nie licząc elemetów których nie musiałem kupić. Walec jest już po pierwszych testach i spisuje się nieźle ;-) tak więc myślę że jest to dobra alternatywa dla bardzo drogich walców dedykowanych dla traktorków jeśli ktoś ma jakieś pytania czy wątpliwości śmiało pytać chętnie odpowiem :-> poniżej zdjęcie podgląowe walca
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Walec do trawy

Post autor: Troku » 19 kwie 2015, 21:31

Walec wykonany samodzielnie daje dużo satysfakcji i jest po prostu tani lecz ja sądzę że warto kupić taki co jest zalewany wodą bo łatwo go w tym momencie dostosować do tego co robimy a i transport i przechowywanie nie wymagają siły by go chociażby przenieść.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Walec do trawy

Post autor: Toma » 28 sty 2016, 15:05

Podczepię się pod temat, aby nie generować tego samego.

Na wiosnę będę potrzebował kupić walec do trawy , dobrze jakby była możliwość założenia kolców do napowietrzania. Na allegro widziałem coś w tym stylu:

http://allegro.pl/walec-ogrodowy-do-tra ... 77607.html

http://allegro.pl/walec-do-ciagniczka-w ... 00141.html


Warte to coś jest czy złom ? Jak warte, to może któryś z kolegów sprzedających sprzęt ma coś takiego na stanie lub może ściągnąć. Po co mam dać zarobić jakiemuś nieznajomemu z allegro , jak mogę dać swojemu z forum ? :)


P.S. Sorki, ale taki sam post napisałem na e-kosiarki, więc jak ktoś tam odpowie lub tu , nie musi drugi raz odpowiadać :)

robo79
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2016, 6:57
Imię: Piotr

Re: Walec do trawy

Post autor: robo79 » 01 maja 2016, 7:10

Witam. Mój walec powstał z bojlera ciepłej wody. Zbiornik 120l ocynk. (praktycznie w każdym punkcie selektywnej zbiórki odpadów w gminie można pozyskać bezkosztowo). Do tego 3 mb profilu 20x40, dwie obudowy łożyska z łożyskiem wahliwym po 11 zł, pół dnia roboty i gotowe.
Aktualnie jest cały czarny, a te plamy wcześniej to szybkie zabezpieczenie oszlifowanych miejsc, gdyż powłoka bojlera miała jakieś strupy z produkcji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Walec do trawy

Post autor: Tornado » 01 maja 2016, 10:10

Zalewasz ten "walec" wodą, czy jest obciążony na stałe..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Walec do trawy

Post autor: Kamilos » 02 maja 2016, 14:53

Elegancki walec, myślę o takim gdyż mój obecny to taka prowizorka ;)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ