Traktorek John Deere X300R

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Traktorek John Deere X300R

Post autor: Troku » 10 kwie 2016, 22:23

Trafił mi się taki do serwisu Jasiek, konstrukcja solidna ale operator to Janusz techniki :-) zwróćcie uwagę na gumy osłaniające agregat tnący

john deere x300r 1.jpg
john deere x300r 2.jpg
john deere x300r 3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 25 maja 2016, 23:17

Te gumy to orginal john deere element export kita (mam takie w x305r).
Ostatnio zmieniony 28 maja 2016, 12:18 przez Archi, łącznie zmieniany 1 raz.
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Troku » 26 maja 2016, 0:28

Ciekawe w jakim celu je zakładają więc skoro bez nich jest zdecydowanie lepiej,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 26 maja 2016, 6:54

Standardowo deck w x305r i x300r ma tylko jedna mala oslonke na kolo lewego noza, export kit to rozbudowane oslony na caly agregat i wszystkie kola pasowe + te " czarodziejskie" gumy ktore w moim subiektywnym odczuciu delikatnie wygluszaja swist turbostar. Co ciekawe komplet tych oslon kosztuje w john deer okolo 2 tys. zl >:)
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Kamilos » 28 maja 2016, 12:56

Te john deery nie są warte swej ceny. Za taką kasę ile trzeba na niego wydać masz simplicity srd 300 regent lub snappera 2642 rdf. A przy tych maszynach john deere wypada marnie niestety :) No, ale za to masz ładny wygląd i napis john deere oraz marne zbieranie trawy do kosza przez zbyt wąski tunel ;)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 29 maja 2016, 10:52

Problemy z zapychaniem mialem do czasu, az wymienilem noze fabryczne ( jak sie okazało na pierwszy montaż dali mulczujace) na noze hi lift (standard wg nazewnictwa jd) od tamtej pory nic sie nie zapycha i jestem bardzo zadowolony z tej maszyny (x305r). Zauwazylem w wielu tematach ze piszecie im ciezsza maszyna tym lepiej bo solidnie wykonana, moj traktorek wazy 314kg ;-) wg mnie jakosc wykonania i solidnosc konstrukcji jest na bardzo wysokim poziomie.

P.S. Po zdjeciach wynika ze szanowanie i dbanie o maszyne nie lezy w naturze wlasciciela...
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Kamilos » 29 maja 2016, 11:42

No dobrze, ale spróbuj kosić nim trawę nieco wyższą i wilgotną, nie ma siły że się nie zapcha ponieważ ma wąski tunel. Karsit czy snapper się nie zapcha i można kosić dużo szybciej. Po prostu musisz pilnować by trawa nie urosła zbyt wysoko i kosić ją regularnie ;)
I nadal uważam, że jest to zbyt droga maszyna w stosunku do tego co oferuje..
Dodatkowo nie podoba mi się sterowanie deckiem, nożne + jakieś śmieszne pokrętło między nogami..
W terenie gdzie trzeba często zmieniać wysokość koszenia jest to po prostu upierdliwe..
Ja preferuje rozwiązanie standardowe typu jedna dzwignia z zapadkami. Moim zdaniem zostało to przez john deera przekombinowane.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 29 maja 2016, 11:54

Tak sie tylko zapytam, Twoje opinie sa na podstawie wlasnego doswiadczenia, czy zaslyszane od innych?
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Kamilos » 29 maja 2016, 11:57

Tylko i wyłącznie na podstawie własnego doświadczenia, piszę to co myślę..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 29 maja 2016, 12:03

Dlugo uzytkowales x300r, badz x305r?
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Kamilos » 29 maja 2016, 12:08

Nie muszę użytkować maszyny by mieć swoje zdanie o niej. Napisałem tylko to co mi się w niej nie podoba i tyle, nikt nie musi się ze mną zgadzać..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 29 maja 2016, 12:24

Raz piszesz ze z wlasnego doswiadczenie a potem ze nie musisz uzytkowac zeby miec wlasne zdanie. Pewnie ze kazdy ma wlasne zdenie i ma do tego pelne prawo, ja tylko zadaje pytanie, uzytkuje x305r okolo trzech lat (50 arow trawnika) nie kosze regularnie, zdarza mi sie kosic i ponad 20cm (do wiekszej staram sie nie dopuszczac ze wzgledow estetycznych) trawe i problemu nie ma, wazne aby przy wirniku tutbo star bylo czysto no i na dzien dobry skrocilem wszytkie wystajace sruby od spodu decka(nie mam pojecia po co takie dlugie dali). Z wilgotna trawa tez nie mam problemow. Wszystko zbieram do kosza. JD w modelu x350r zrezygnowal z systemu turbo star (tak jak napisałeś jest przekombinowany i do tego glosny) zrobil wiekszy wylot, jak sie to teraz sprawuje to nie wiem, nie mialem okazji testowac.
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Kamilos » 29 maja 2016, 12:49

Tak, bo wiem z własnego doświadczenia, że tak wąski wyrzut przy wilgotnej i wysokiej trawie bardzo łatwo się zapycha i tu nie trzeba użytkować konkretnej maszyny by to stwierdzić, analogiczna sytuacja jest w zwykłych kosiarkach john deere, gdzie również się notorycznie zapychają z powodu zbyt wąskiego tunelu. Amerykanie nie potrafią robić kosiarek z koszem to się na ich rynku nie przyjęło i coraz częściej zlecają innym firmom robienie traktorków pod ich nazwą. Więc Toro czy Snapper, Simplicity, Murray są robione w czechach ( modele z koszem ) dlatego tak dobrze zbierają trawę.
Ale twoje uwagi są cenne odnośnie noży, być może one są również dodatkowym powodem zapychania się. Być może jest to celowe zagranie producenta by klient musiał wymienić noże jeśli chce zbierać trawę do kosza..

Tylko tutaj nasuwa mi się pewien wniosek, że maszyna za te pieniądze powinna już zbierać trawę idealnie i nic nas nie powinno obchodzić. Więc jeśli ja miałbym kupować traktorek za te pieniądze to wybrałbym Simplicity SRD 300 Regent, który jest ciut tańszy , ma dużo mocniejszy silnik, dobrze zbiera trawę i jest jeszcze lepiej zrobiony bo waży aż 340 kg.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 29 maja 2016, 12:56

Czyli jak mi sie znudzi ladny wyglad jd to wiem gdzie szukać.co do nozy to zrobilem u nich niemale zamieszanie i prawidlowe noze dostalem gratis.
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Kamilos » 29 maja 2016, 13:01

Przy prawidłowej obsłudze i dbaniu o traktorek jeszcze długo się nim będziesz cieszył więc na razie nie musisz się rozglądać :)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 29 maja 2016, 13:59

Wracajac do waskiego wylotu, to w x300r/x305r dali wentylator turbostar (umieszczony nad nozami) i on odpowiada za ładowanie kosza i fobi to na serio bardzo dobrze, trawa w koszu jest bardzo ubita i nie raz mam problem go oproznic.
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Kamilos » 29 maja 2016, 14:32

Dodaj fotkl swojego sprzętu, zobaczymy jak wygląda w porównaniu do tego co wyżej ;)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 29 maja 2016, 15:06

kilka fotek na szybko
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
JOHN DEERE x305R

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Kamilos » 29 maja 2016, 20:09

Widać, że dobry operator, bo sprzęt wygląda jak nówka ;)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: Archi » 29 maja 2016, 20:12

raz w roku polerka hehe
JOHN DEERE x305R

kris1805
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2015, 10:41

Re: Traktorek John Deere X300R

Post autor: kris1805 » 31 maja 2016, 15:35

Witam-przyłącze się do opini kolegi Archi o traktorkach JD
Jako że użytkuje drugi rok jd x155r,mam pewne doświadczenia\nie opinie\ ale właśnie doświadczenia w koszeniu tym traktorkiem.Koszenie to sama przyjemność,na oryginalnych nożach nabija kosz dokładnie jak kolega pisze,że aż ciężko kosz otworzyć.Wysokość trawy to żaden problem,czy mokra tak samo-ani razu mi się jeszcze wylot nie zapchał,choć miałem obawy słuchając opinii niektórych osób wypowiadających się na tym forum :)
Myślałem nad kupnem x 305r ale za głośny jest jak dla mnie.Wydając nie małe pieniądze na traktorek prócz zdolności użytkowych,jeżeli o mnie chodzi-ważny jest także wygląd.
Prócz JD i ewentualnie Stigi reszta traktorków wygląda jakby były robione za komuny-może i dobrze koszą ale wyglądu to one nie mają-oczywiście to kwestia gustu-a o gustach się nie dyskutuje.
Dla mających wątpliwości przy kupnie JD z mojej strony mogę polecić z czystym sumieniem-pozdrawiam
https://www.youtube.com/watch?v=95orRG52k2w

ODPOWIEDZ