Stihl RT 5097z vs Husqvarna TC238T

Moderator: Moderatorzy

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Stihl RT 5097z vs Husqvarna TC238T

Post autor: Rafaello » 27 lut 2024, 22:40

Witajcie, mój stryj planuje zakup traktorka na swoje przydomowe "hektary", a dokładniej powierzchnię ok. 3000m2. Sprzęt ma być nowy, porządnie wykonany, trwały, a przeznaczyć zamierza max 18 tys. PLN. Napalił się na modele wymienione w tytule (no bo markowe, bo serwis tuż za rogiem, dostępność części, blabla) i studząc jego "zapędy" powiedziałem, że spytam zaznajomione w temacie osoby na forum.

Z tych dwóch, który będzie lepszym, bardziej trafnym wyborem? A może coś innego wartego uwagi za te same, albo mniejsze pieniądze można kupić? Sam trochę przeglądałem oferty sklepów i widzę, że oferują ciekawe modele choćby Al-ko, Iseki czy nawet "polskiego" (czeskiego) Cedrusa, tylko tutaj też nie wiem co te sprzęty są warte i jak wyglądają na tle Stihla czy Husqvarny.

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Stihl RT 5097z vs Husqvarna TC238T

Post autor: jerzyk » 01 mar 2024, 7:03

Traktorki Stihla składają w tej samej fabryce co Al-ko ogólnie jest to ten sam traktorek tylko w innych plastikach.
teraz Al-ko wpuściło na rynek fajny model T 18-103.4 traktorki Cedrusa to jak sam zauważyłeś Czeska produkcja a sam traktorek solidnie wykonany, odnośnie Husqvarny to omijałbym szerokim łukiem jakość taka sobie ceny części w kosmosie, możesz też zerknąć na Stigę przyzwoita jakość ceny części nie zabijają.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

ODPOWIEDZ