Problem z odpaleniem traktorka cedrus

Moderator: Moderatorzy

kiwaczek
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:14
Imię: Andrzej

Problem z odpaleniem traktorka cedrus

Post autor: kiwaczek » 24 kwie 2023, 18:08

Witam mam taki problem i proszę o pomoc szanownych forumowiczów. Mam kosiarkè traktorek Cedrus jest 4 letnia, dzisiaj go pierwszy raz po zimie odpaliłem w zbiorniku było z dwa litry paliwa słabo kręcił rozrusznik aż licznik motogodzin przygasał ale za piątym czy szóstym razem odpalił. Po ok 2.5 m/h pracy go wyłączylem i już go nie odpaliłem. Rozrusznik nie kręci coś zabuczy na sekunę czy dwie i koniec. Traktorek wepchnąłem pod wiate i co robić serwis 40 km odemnie .

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Problem z odpaleniem traktorka cedrus

Post autor: JGO » 25 kwie 2023, 7:29

Podaj więcej informacji. Inaczej to wróżby. Co buczy? Rozrusznik, zębatka? Obraca silnik? Prąd ma? Etc.
Być może rozrusznik przytarł się - zębatka i elektromagnes.

kiwaczek
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:14
Imię: Andrzej

Re: Problem z odpaleniem traktorka cedrus

Post autor: kiwaczek » 25 kwie 2023, 9:03

Witam połowe nocy czytałem forum więc mam teraz jakieś pojęcie. Rozrusznik nie kręci wogóle, czujniki fotela kosiska i hamulca są sprawne co sygnalizuje czerwona kontrolka. Kosiarki nie da siè też uruchomić w trybie awaryjnym. Porzekręceniu stacyjki coś tak jakby stuknie zabuczy na sekunde i koniec. Może to solenoid ale wczoraj już było późno. Tylko gdzie go szukać w Cedrusie myśle že od tego trzeba zacząć rozrusznik to chyba na samym końcu. Przepraszam że kilka razy wkleiłem ten sam temat ale miałem komunikaty że wiadomości nie udało się wysłać.

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Problem z odpaleniem traktorka cedrus

Post autor: mazmaciek » 26 kwie 2023, 6:29

A ja bym zaczął od akumulatora. To cyknięcie to elektromagnes załącza rozrusznik ale nie ma siły nim obrócić.

ODPOWIEDZ