Używany traktorek czy warto?

Moderator: Moderatorzy

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 19 sty 2023, 8:16

Witam serdecznie mam gorącą prośbę do państwa czy warto kupić używany traktorek wolf garten pro scooter 14 km
https://m.olx.pl/d/oferta/traktorek-wol ... RB5XU.html
Traktorek widzę jest dość mechaniczny więc zawsze można coś podłubać, tutaj pytanie do państwa czy warto się bawić czy jednak kupić coś nowego?
Traktorek do koszenia 40 ar i odśnieżania 10ar tak więc jest trochę do pracy. Oczywiście czytałem że lepiej kupić nowe alko ale ceny wystrzeliły w górę bardzo i dlatego szukam coś tańszego. Ale jeśli powiecie że nie warto to kupię nowego.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje

maciek1221
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2022, 21:05
Imię: Maciek

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: maciek1221 » 19 sty 2023, 10:22

Cześć, mam małe doswiadczenie bo używany traktorek kupiłem 2 tygodnie temu, ale szukałem i czaiłem się na takowy od roku. Rok temu kupiłbym sobie alko t22 dużo taniej niż obecnie (wtedy nowy 10500zł, dzisiaj 15tysięcy) na raty 0% z allegro. Natomiast to co Ci powiem, to kupić traktor nie od handlarza to jest już duże wyzwanie, najczęściej są to sztuki szykowane pod sprzedaż, często widzę nieoryginalne silniki, albo druga opcja to ściągnięte z Niemiec i opisane jako super stan super sprawne, a po 1-2 godzinach koszenia wychodzą wady i usterki.
Ja kupiłem używanego alko T22 z przebiegiem 7motogodzin, jeszcze na gwarancji za 9tysięcy, gdzie w dniu zakupu najtaniej z wysyłką było 14400zł. Traktorek był nieumyty po sezonie, wyszło od razu kosisko do malowania od spodu, mycie go w całosci itd, już 3 dni na to poświęciłem, ostrzenie stępionych noży itp. Zaletą jest to, że jak mi sie nie sprawdzi na działce to go sprzedam bez straty.
Szukałbym czegoś używanego markowego co jest jeszcze w sprzedaży w salonach, żeby był to znany model dla np.: użytkowników forum, albo czegoś nowego na raty. Nie szedłbym natomiast w takie sprzęty najczęściej występujące na olx, które mają po 15-20lat i są super bez wkładu och i ach, bo się może okazać że przy pierwszym pchaniu śniegu wysiądzie skrzynia.
Czy drugi raz brałbym alko t22 to nie wiem, patrzę na cub cadet xt2, jest droższy ale ma dużo więcej funkcji, w alko t22 nie masz nic, nawet licznika motogodzin, nie wspominam o np.: wkaźniku paliwa.
Pozdro
Ostatnio zmieniony 20 sty 2023, 15:32 przez maciek1221, łącznie zmieniany 1 raz.

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 19 sty 2023, 10:55

Dzięki za info, a mam jeszcze pytanie czy jeśli będę chciał kupić nowy traktorek to na wiosnę mogą się pojawić jakieś promocję? Czy nie ma na co czekać przy tej inflacji?

maciek1221
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2022, 21:05
Imię: Maciek

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: maciek1221 » 19 sty 2023, 11:08

Monitorując cenę na alko t22 najtaniej było w listopadzie. Ja nie czekałem bo ceny zaczęły bardzo szybko rosnąć od nowego roku.

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 19 sty 2023, 12:10

Może Pan kierownik Tornado później coś powie w tym temacie jak z cenami nowych traktorków bo widzę że inflacja strasznie podniosła ceny na sprzęt ogrodniczy;(

Prawnuczek
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 16 maja 2021, 6:29
Imię: Piotr

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Prawnuczek » 20 sty 2023, 14:26

Maciek1221 - z ciekawości - skoro traktorek miał 7 motogodzin to jak ktoś był w stanie mega stępic noże? Należałoby się wtedy zastanowic co kosił ten traktorek przez 7 h bo u mnie w sezonie maszyna pracuje (dokładnie T22-105) średnio jakieś 40-50 mth i powiem że wystarcza jedno, max dwa ostrzenia i to wykonuje je bardziej na zasadzie dbania o trawę a nie dlatego że noże są jakieś mega stępione.

A odpowiadając w temacie - ja kupowałem traktor dwa lata temu ale wtedy też wahałem się czy nowy czy używany - za alko przemówiła 5-letnia gwarancja - ja wiele podłubać nie umiem i nie mam na to czasu więc ważnym było dla mnie ze przez 5 lat mam spokój (wiem co zaraz napiszą inni - że gwarancja dużo nie obejmuje, że trudno o naprawę itd. ale tam gdzie kupiłem mają też od razu serwis i na prawdę podejście proklienckie więc mam nadzieję że w razie "w" nie zawiodę się na nich).

maciek1221
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2022, 21:05
Imię: Maciek

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: maciek1221 » 20 sty 2023, 15:30

Prawnuczek pisze:
20 sty 2023, 14:26
Maciek1221 - z ciekawości - skoro traktorek miał 7 motogodzin to jak ktoś był w stanie mega stępic noże? Należałoby się wtedy zastanowic co kosił ten traktorek przez 7 h bo u mnie w sezonie maszyna pracuje (dokładnie T22-105) średnio jakieś 40-50 mth i powiem że wystarcza jedno, max dwa ostrzenia i to wykonuje je bardziej na zasadzie dbania o trawę a nie dlatego że noże są jakieś mega stępione.

A odpowiadając w temacie - ja kupowałem traktor dwa lata temu ale wtedy też wahałem się czy nowy czy używany - za alko przemówiła 5-letnia gwarancja - ja wiele podłubać nie umiem i nie mam na to czasu więc ważnym było dla mnie ze przez 5 lat mam spokój (wiem co zaraz napiszą inni - że gwarancja dużo nie obejmuje, że trudno o naprawę itd. ale tam gdzie kupiłem mają też od razu serwis i na prawdę podejście proklienckie więc mam nadzieję że w razie "w" nie zawiodę się na nich).
Pisałem to w pracy, noże nie były mega stępione, po prostu do ostrzenia, edytuję post :)Gwarancja 5lat fajna, poprzedni wlasciciel niestety w moim przypadku nie zarejestrował traktorka i mam tylko 2 letnią.

P.S. Wczoraj odśnieżałem, wiec pierwsze prawdziwe testy tego traktorka i ja jestem na tak :D, 2 cylindry, jest moc.

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 20 sty 2023, 16:50


Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 20 sty 2023, 16:54

Zdjęcia wysłane w wiadomości priv, nowy traktorek tylko nie używany co potwierdzają zdjęcia od spodu kosiska. Wiadomo jest to jednocylindrowy ale nowy z pługiem za 9 koła. Chyba nic lepszego w takiej cenie nie dostanę na dzień dzisiejszy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 20 sty 2023, 16:58

Najtaniej można kupić za 11 koła plus 1k pług więc chyba dobra opcja na dzisiejsze czasy? 3 k oszczędności na nowym traktorku ;)

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: JGO » 20 sty 2023, 19:29

Dokładnie. Ja mam na 1 cylindrze bodaj 6 sezon i nie narzekam. Teren równy. Olej regularnie wymieniany, filtr powietrza i chodzi jak należy. W skrzyni też wymieniłem i nie mam żadnych cyrków.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Tornado » 20 sty 2023, 20:48

Babulll pisze:
19 sty 2023, 12:10
Może Pan kierownik Tornado później coś powie w tym temacie jak z cenami nowych traktorków bo widzę że inflacja strasznie podniosła ceny na sprzęt ogrodniczy;(
Generalnie tego typu sprzęt należy kupować po sezonie. Można wówczas jakąś promocję "złapać". Jednak sprzedający też mają świadomość inflacji, więc jest to trudne. Ceny wiosną są zazwyczaj najwyższe..
Osobiście miałem zakupione dwa używane traktorki i ...nie straciłem na nich. Trzeci zakupiłem nowy i sprzedałem go przy 25 mh !!! Po prostu sprzedałem działkę, więc traktorek był zbędny.. Zakup używki ... warto, ale należy wiedzieć na co zwrócić uwagę. Ynikać złomów od handlarzy okazjonalnych...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: m1strzunio » 20 sty 2023, 20:56

Babulll pisze:
19 sty 2023, 8:16
Traktorek widzę jest dość mechaniczny więc zawsze można coś podłubać, tutaj pytanie do państwa czy warto się bawić czy jednak kupić coś nowego?
Zasada jest prosta, masz kasę kupujesz nowy. Nie masz, szukasz używki.
maciek1221 pisze:
19 sty 2023, 10:22
Szukałbym czegoś używanego markowego co jest jeszcze w sprzedaży w salonach, żeby był to znany model dla np.: użytkowników forum, albo czegoś nowego na raty. Nie szedłbym natomiast w takie sprzęty najczęściej występujące na olx, które mają po 15-20lat i są super bez wkładu och i ach, bo się może okazać że przy pierwszym pchaniu śniegu wysiądzie skrzynia.
No nie dramatyzujmy, mam traktorek z 88 roku od paru lat, kupiony za 3500zł. Przez ten czas przepracował tyle co połowa traktorków z tego forum razem wzięta do kupy do tego na części działki mam górzysty teren i jedyne co wymieniłem z konieczności to tulejka od kierownicy którą bez problemu kupiłem w sklepie... Aaa traktorek kupiony od handlarza, żeby nie było.

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 20 sty 2023, 21:25

Tornado pisze:
20 sty 2023, 20:48
Generalnie tego typu sprzęt należy kupować po sezonie. Można wówczas jakąś promocję "złapać". Jednak sprzedający też mają świadomość inflacji, więc jest to trudne. Ceny wiosną są zazwyczaj najwyższe..
Osobiście miałem zakupione dwa używane traktorki i ...nie straciłem na nich. Trzeci zakupiłem nowy i sprzedałem go przy 25 mh !!! Po prostu sprzedałem działkę, więc traktorek był zbędny.. Zakup używki ... warto, ale należy wiedzieć na co zwrócić uwagę. Ynikać złomów od handlarzy okazjonalnych...
Dzięki za wypowiedź i poświęcony czas, myślę że jak się uda to wezmę tego alko t15 jest to nowy traktorek tylko przeleżał nie używany. Domyślam się że wziął dofinansowanie na jakąś działalność bo ma jeszcze przyczepkę pług zaczep i wertykulator, a teraz próbuje to sprzedać bo mu nie potrzebne. Jak na pierwszy traktorek to będzie, jakby co zawsze można sprzedać i kupić większy;)
Mam nadzieję że tylko nikt mi go nie podkupi z forum ;(

ziemniak
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2021, 19:53
Imię: Michał

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: ziemniak » 20 sty 2023, 21:48

Mam t15 93.7 od ponad roku, kosi działkę o powierzchni około 27 arów na pochyłościach, odśnieża, ciągnie przyczepkę i mocy mu nie brakuje, jestem z niego bardzo zadowolony używam go już zamiast taczki. :D
PS. Ten traktorek wcale nie jest taki mały.

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 22 sty 2023, 10:17

A jakie spalanie ma na mtg ?

ziemniak
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2021, 19:53
Imię: Michał

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: ziemniak » 22 sty 2023, 12:10

Nigdy nie sprawdzałem,

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 27 sty 2023, 8:40

Babulll pisze:
20 sty 2023, 16:50
A co powiecie o tym ogłoszeniu?
https://m.olx.pl/d/oferta/traktor-al-ko ... SKPCs.html
Ktoś mi go podebrał dzięki forumowicze, podbił ktoś cenę?

maciek1221
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2022, 21:05
Imię: Maciek

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: maciek1221 » 27 sty 2023, 9:44

Babulll pisze:
27 sty 2023, 8:40
Ktoś mi go podebrał dzięki forumowicze, podbił ktoś cenę?
Czemu myślisz, że ktoś Ci podebrał z forum? Traktorek wisiał na OLX trochę czasu, wnioskując po datach dodawania Twoich postów...
Zresztą, jak by ktoś zastanawiał się nad moim przedmiotem tydzień to już pi pierwszym dniu oczekiwania bym go sprzedał innej osobie.

ziemniak
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2021, 19:53
Imię: Michał

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: ziemniak » 27 sty 2023, 16:01

Nic dziwnego że poszedł, za tą cenę to naprawdę była teraz okazja

Babulll
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:41
Imię: Patryk

Re: Używany traktorek czy warto?

Post autor: Babulll » 27 sty 2023, 21:39

Ogłoszenie pojawiło się 19 stycznia ja już 20 dzwoniłem i rezerwowałem, że biorę nawet wezmę jeszcze jakieś akcesoria przyczepka itp
Gość był na feriach z dziećmi i w czwartek miał wrócił ale w środę już sprzedał komuś innemu bo ktoś dał mu więcej...
Nic się nie dzieje tylko mi szkoda czasu i nerwów ;) już garaż posprzątałem bo myślałem że będzie w tym tygodniu a tak nie wiem czy nie kupić używkę bo szkoda mi 15k na traktorek gdzie jeżdżę autem za 2k do roboty hehhe

ODPOWIEDZ