Silnik Briggs 15HP uszkodzony gwint na śrubie od koła magnesowego i w wale korbowym

Moderator: Moderatorzy

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Silnik Briggs 15HP uszkodzony gwint na śrubie od koła magnesowego i w wale korbowym

Post autor: Merowing » 20 maja 2022, 8:31

Witam, posiadam do naprawy traktorek Murray z silnikiem B&S 287707 Type 0225 01. Niestety przy dokręcaniu śruby od koła magnesowego uszkodziłem gwint na śrubie, przy próbie wkręcenia drugiej okazuje się że gwint w wale również jest uszkodzony. Czy ktoś borykał się już z takim problemem? Jak to zazwyczaj w przypadku B&S mamy tu do czynienia z gwintem calowym drobnozwojowym. Co robić w takiej sytuacji? Po wymiarach śruby wychodzi mi że jest to śruba 9/16 cala o skoku gwintu 0.003 cala. Czyli na nasze 14.1mm / skok 1 mm. I teraz jeśli chciałbym to przerobić na gwint metryczny to śruba raczej wyda i pozwoli zrobić sobie gwint M14. Ale myślę że gorzej może być z otworem wale gdzie dla gwintownika m14 może być to zbyt duży otwór. Czy przerobić gwint w wale na M16 i wkręcić zwykłą czarną śrubę M16?

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Silnik Briggs 15HP uszkodzony gwint na śrubie od koła magnesowego i w wale korbowym

Post autor: Merowing » 20 maja 2022, 13:24

Witam, myślałem że temat się nie utworzył gdyż przy wciśnięciu ,,wyślij" wyrzuciło mi stronę. Sprawa rozwiązana, śruba została nacięta miniszlifierką żeby nacięła gwint jak gwintownik w wale, gwint na śrubie który został uszkodzony zeszlifowany. Śruba delikatnie wkręcona lewo prawo nacięła gwint w wale i ładnie się wkręciła. Dokręcona na 88Nm, traktor poskładany. Chodzi aż miło, jest ok.

ODPOWIEDZ