Zamiana Zero turn na rider

Moderator: Moderatorzy

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Zamiana Zero turn na rider

Post autor: ralfs269 » 18 maja 2022, 7:31

Po tym jak zmieniłem zwykły traktorek na zero Turna Simplicity SZT250 jestem bardzo zadowolony. Jednak zrobiłem w ogrodzie trochę rabat i muszę przy nich dokaszac kosa bo traktorek za ciężki i nie mogę nadjechać kołem na obrzeża rabaty. I tak wczoraj sobie pomyślałem że może lepiej by się sprawdził rider? Agregatem najadę na rabatę i ładnie skoszę a promień skrętu też mały i też fajnie się tym manewruje. Simplicity na 2 lata i 30 kilka mth. Może warto poszukać powystawowego ridera lub prawie nowego i zamienić? Ktoś ma porównanie takich maszyn? Plusem jest też w riderze napęd na 4 koła a mam trochę wzniesień i czasami ten napęd byłby pomocny. Husquarna czy Stiga ma lepsze ridery?
Kosz mi do niczego nie potrzebny. Obecnie mam może do mulczowania i w riderze tez musiały by być.
Proszę nie proponować zwyklych traktorków bo to nieporozumienie do koszenia działki przy domu.

Wasyl
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2021, 8:20
Imię: Wasyl

Re: Zamiana Zero turn na rider

Post autor: Wasyl » 31 maja 2022, 20:14

Mam okazję kosić Riderem 320awd Husqvarny. Jeśli ma kosić wzdłuż grządek, a nie najeżdżać na nie, to raczej trzeba patrzeć na najszersze kosisko.
Co do zdolności terenowych, to jest przyzwoicie, ale udało się już ją czasami zagrzebać(tylko tam gdzie ona pracuje, miejscami leje się ciągle woda, miejscami jest kamienista pustynia z zielskiem, a miejscami koleiny po ciężkim sprzęcie, jak ktoś miał potrzebę jechać przez trawnik). Brakuje trochę "blokady", bo ze względu na budowę kręci osią która ma lżej.

ODPOWIEDZ