Prośba o pomoc w wyborze traktorka

Moderator: Moderatorzy

gleniu
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2022, 12:45
Imię: Tomasz

Prośba o pomoc w wyborze traktorka

Post autor: gleniu » 21 kwie 2022, 15:50

Cześć, Forumowicze :)
Dostałem zadanie od swojego szwagra - znaleźć mu jakiś traktorek do trawy. Niestety, w tym temacie jestem zupełnie zielony. Czy mógłbym prosić o polecenie kilku sprawdzonych modeli spełniających parę kryteriów?
- działka ok. 70 arów, nie jest płaska jak stół , rosną drzewa i trzeba się trochę nakręcić, większość powierzchni jest w miarę prosta i płaska, ale jakieś 15% powierzchni jest na stromym zboczu (stawiam, że to strome zbocze nie będzie nachylone więcej niż 20-25%)
- najlepiej z odpinanym koszem, ale bezkoszową też rozważy
- z mulczowaniem, 2 noże, regulowane siedzisko
- nie ma upatrzonej żadnej konkretnej marki i jest otwarty na każdą sugestię
- budżet 12-14 tysięcy

Z tego co już zdążyłem się dowiedzieć z innych wątków na forum, przy nachyleniach wymagany jest silnik ze smarowaniem ciśnieniowym. Może elektryk jest tutaj dobrą alternatywą? Pytanie tylko, czy da radę ogarnąć 70 arów na jednym ładowaniu - choć szczerze w to wątpię.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, chętnie także przyjmę listę zaufanych sklepów, gdzie można polecane traktorki kupić :) Szwagier mieszka w okolicach Świdnicy w dolnośląskim.

Pozdrowienia :)

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Prośba o pomoc w wyborze traktorka

Post autor: mazmaciek » 21 kwie 2022, 22:37

Jeśli trawa nie musi być zbierana to może jakiś rider? Husqvarna robi porządne, w Polsce i chyba są dostępne.szczególnie jeśli jest dużo przeszkód

ODPOWIEDZ