Traktorek na 80arów

Moderator: Moderatorzy

Lardux
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2021, 12:53
Imię: Dariusz

Traktorek na 80arów

Post autor: Lardux » 07 sty 2022, 10:48

Cześć

Stoję przed wyborem traktorka, budżet ok 6/7tyś, na tę chwilę zastanawiam się nad:
https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... Nfr09.html
https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... N5JT4.html
https://www.olx.pl/d/oferta/mcculloch-h ... Ng2O0.html
https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... JVqMn.html
https://www.olx.pl/d/oferta/stiga-estat ... Nag6C.html

Poważnie myślę nad tą husqvarna, serwis mam blisko, a sprzęt chyba nie najgorszy...

Prośba do doświadczonych użytkowników - jaki sprzęt byście wybrali z tej listy?
Stiga pojawiła się na liście bo podobno w idealnym stanie - ale czy nie będzie za słaba? Serwis mam pod ręką
MTD - podobnie, idealny stan, no i sporo gadżetów które mogą być potrzebne, ale silnik 12,5km - podobnie mam obawy co do mocy
McCulloch - pojawił się bo mam go blisko siebie, no i podobno jest to na podzespołach husqvarny - do serwisu której mam blisko..
Craftsman - gada do mnie bardzo, ale nie wiem gdzie miałbym to serwisować, google mi nie pokazało serwisów w okolicy Bydgoszczy
Husqvarna - husqvarna jak to husqvarna, płaci się za nazwę, no ale w tej samej cenie jest ww McCulloch - więc z dwojga złego chyba już ta husqvarna?

Niedługo wybieram się na oględziny, na co zwracać uwagę?
Jak z częściami do tych kosiarek?
Które odpadają ze względu na areał?

Oczywiście jestem otwarty także na inne propozycje

Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: wawax » 07 sty 2022, 11:24

Ile masz rezerwy na naprawy i remonty po zakupie? Być może przy odpowiedniej rezerwie warto pomyśleć o nowym.

Zwróć uwagę na skrzynię. Automat to wielka niewiadoma i duże koszty naprawy. Trudno go przekonująco sprawdzić na miejscu. W używkach bezpieczniejszy jest manual.

Moc silnika może być podawana na dwa sposoby - moc maksymalna, albo moc przy określonych obrotach. Zwykle w traktorkach podaje się tę drugą. Sprawdź jednak czy któryś sprzedawca nie podał maksymalnej. W tych ofertach nie ma zbyt wiele szczegółów, więc najlepiej sięgać do specyfikacji producentów.

Część traktorków może być sprowadzona na handel, nawet jak wyglądają na sprzedawane przez użytkowników. W takim przypadku często są to odmalowane urządzenia złożone z 3 innych.

Na tę powierzchnię proponowałbym 2 cylindry i szerokie kosisko, ale przy tym budżecie trudno będzie o dobry sprzęt tego typu.

Lardux
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2021, 12:53
Imię: Dariusz

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: Lardux » 07 sty 2022, 11:49

Uśmiejesz się, nie zakładam że coś się rozsypie w pierwszym roku jej używania, a jak się rozsypie - no cóż, naprawię - za tyle za ile trzeba będzie, naoglądałem się różnych filmów na yt, i wiem że można trafić na różne cuda, na nowy musiałbym położyć z 15k lub lepiej, a na tę chwilę (i parę najbliższych lat) mam inne wydatki, więc idę na ryzyku, albo się uda i przyoszczędzę, albo się nie uda i wydam na naprawę - no właśnie, maksymalnie pewnie drugie tyle, ale do tego to nie sądzę żeby doszło, musiałbym wymieniać silnik i skrzynię - w całości, do silników to jak mniemam jest sporo części, wiem że ze skrzynią może być różnie.. przekonamy się po pierwszym koszeniu.. Wracając do tematu, jakbyś miał wybierać, który z tych powyższych byś wziął?

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: wawax » 07 sty 2022, 11:58

Żaden. Z powodów, które opisałem wyżej. Ale rozumiem, że masz ograniczony budżet.

Jedyne co można zrobić, to przetestować jak najlepiej skrzynię. Reszta napraw nie powinna być bardzo droga. Na forum czytałem o sposobach na sprawdzenie skrzyni, ale nie powtórzę ich, bo po prostu nie czuję się kompetentny. Poszukaj - znajdziesz. Przy okazji testu skrzyni wyjdzie czy silnik jeszcze pożyje. Jeśli ktoś nie godzi się na testowanie, to nie kupuj, bo na pewno coś będzie na rzeczy.

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: mazmaciek » 07 sty 2022, 12:18

a może lepiej dołożyć jeszcze ze 2 tysie i kupić na przykład coś takiego
https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-tr ... e7b3ba8ef1
co prawda bez hydrostatu ale na pewno jest pewniejszym wyborem, za tysiaka więcej będzie z H w nazwie
viewtopic.php?f=36&t=5257&p=47766#p47766 tutaj masz mój temat
https://allegrolokalnie.pl/oferta/trakt ... ekspozycja jak ma być po taniości

Lardux
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2021, 12:53
Imię: Dariusz

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: Lardux » 07 sty 2022, 12:56

wawax - dziękuję za uwagi

mazmaciek - z tego co czytałem te stigi są za słabe na mój areał - nie znam się na tym, bazuję na opiniach użytkowników którzy już mają traktorki.. na hydro mi nie zależy - w ogóle..

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: mazmaciek » 07 sty 2022, 13:17

myślę ze kosząc często powinna wystarczyć, szczególnie ze bez hydro
Skrzynia hydrostatyczna zabiera część mocy
kupując nową masz gwarancje, a kupisz rupiecia i będziesz się bujał

Lardux
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2021, 12:53
Imię: Dariusz

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: Lardux » 07 sty 2022, 13:46

Wiem jakie jest ryzyko, filmik widziałem - niestety ta decyzja nie zależy tylko ode mnie, i tak żona już zwiększyła budżet, początkowo chciała żebym się 5k zamknął :D

@Troku - jak wyglądają koszty napraw skrzyni od Husqvarny i Craftsmana?

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: mazmaciek » 07 sty 2022, 15:38

mam znajomego serwisanta w stihlu, pracuje tam 4 lata i mówił że mieli tylko jeden traktorek z uszkodzoną skrzynią i tego się nie naprawia tylko nową kupuje, koszt około 1500 zł

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: m1strzunio » 07 sty 2022, 22:13

nie róbmy takiej dramy z zakupu używki. Z tych co podałeś to najpewniejszy jest ten zielony MTD ale będzie trochę słaby. Jak masz duży teren to tylko coś z wyrzutem bocznym - czyli craftsman - jedyne czego można się obawiać to skrzynia hydro. Na pewno najsłabszy punkt jak to w używce.

Nowy w tej cenie jest słaby jak barsz, ta Stina z silnikiem o pojemności 352 cm³ to zabawka, szkoda się męczyć.

I pamiętaj, kupuj to na co Cię stać. Ja kupiłem za 3500 JD 180 z 88 roku i uważam to za najlepszy zakup na świecie. Zero awarii, kosi na 1,5h na zmianę z C330, przewiózł masę ziemi i ma się lepiej niż nie jeden nowy. Pewnie coś się popsuje ale to się naprawi, nie ma rzeczy niezniszczalnych.

Lardux
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2021, 12:53
Imię: Dariusz

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: Lardux » 08 sty 2022, 15:30

No to stało się, kupiłem MTD, czemu MTD? manualna skrzynia, no i dodatkowe wyposażenie, obecnie mam 4000m trawnika więc moze da radę, najwyżej za rok sprzedam i kupię coś większego.. dziękuję za pomoc

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Traktorek na 80arów

Post autor: m1strzunio » 08 sty 2022, 21:38

Daj znać jak się będzie spisywał. Tam jest chyba skrzynia transmatic? Tyle samo biegów do przodu i do tyłu?

ODPOWIEDZ