AL-KO & AL-KO pomoc w wyborze

Moderator: Moderatorzy

myszczopyszczek
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2021, 9:33
Imię: bartłomiej

AL-KO & AL-KO pomoc w wyborze

Post autor: myszczopyszczek » 23 sie 2021, 13:39

Witam,
Przewertowałem już sporo tematów i praktycznie jestem zdecydowany.
Patrzyłem wcześniej na cub cadet LT3 Silnik ogromny ręczne załączanie kosiska czy na +?, ale waga 194kg trochę mało.
cub cadet XT1 fajniejszy wygląd ,kosz i waga ale za to silnik mały??? mniej kW od T15

Obrabiam 2700m2 co tydzień kosiarką z napędem i mam już dość :D, dosyć powiedziałem. Muszę uwolnić sobotę od koszenia!
Mam 1500m2 stołu czytaj dywan ,nie taki gęsty i 1200m2 starego trawnika, też płasko, trochę drzewek ogólnie kosiarka z napędem na 3 ustawieniu daje radę. (małe nierówności). Planuję gdzie się da traktorkiem resztę kosiarka+ wykaszanie kosą przy drzewkach.

Rozważam traktorek kosiarka Solo by AL-KO T 15-95.6 HD za którym przemawia kosz i wygląd który mi się podoba.
a AL-KO K T22-103.7HD V2 za którym przemawia moc, ale na minus wygląd i mniejszy kosz.

Nie zamierzam odśnieżać bo śniegu w centralnej Polsce brak i się nie zapowiada na najbliższe lata.
Byłem oglądałem macałem oba fajne.

AL-KO T 15-95.6 HD
1a.jpg
niby 15KM a rzeczywiście niecałe 11KM -(dobrze odczytuje?)

AL-KO K T22-103.7HD V2
1b.jpg
niby 22KM a rzeczywiście 17,7 KM -(dobrze odczytuje?)

i teraz pytanie kiego "diabła" wziąć?
Czy tymi 11KM skoszę tygodniową trawę z pedałem wciśniętym w podłogę? czy będę musiał zwalniać?
czy te niecałe 11KM da radę? (koledzy opisywali jak dzielnie nim walczą ze śniegiem i trawą)
czy może przełknąć wygląd i mniejszy kosz i brać T22 z dekiem 103cm?

pozdrawiam
Bartłomiej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2021, 6:08 przez myszczopyszczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: AL-KO & AL-KO POMOCY ;)

Post autor: wawax » 23 sie 2021, 14:03

T15 bez problemu sobie poradzi.

Moc traktorków jest podawana na dwa sposoby - moc maksymalna silnika (15) i moc przy maksymalnym momencie obrotowym (11). W praktyce wykorzystujesz te 11, ale i tak to moment obrotowy jest tu decydujący, bo to nie traktorek wyścigowy.

Ja kupiłem kosisko 95cm, ale ze względu na infrastrukturę na działce po prostu szerszy traktorek by nie przeszedł. Natomiast wada jest taka, że w ostrych zakrętach kosisko mogłoby wziąć nieco więcej. Te 10cm po każdej stronie by się przydało. Ale by się nie zmieściło. Natomiast Ty się zastanów czy coś ogranicza szerokość kosiska. To 103cm będzie kosić szybciej (jakieś 8%). No ale po przesiadce z kosiarki to i tak skrócisz czas koszenia do 1/3.

cezar76
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 02 mar 2021, 19:53
Imię: Bartosz

Re: AL-KO & AL-KO POMOCY ;)

Post autor: cezar76 » 23 sie 2021, 14:22

Oba modele sobie poradzą, ale jak to mówią, mocy nigdy za dużo. Większy kosz też jest przydatny. Wygląd... No cóż, oba szkaradne nie są. Mają przede wszystkim kosić. I zapewne ani jednym ani drugim nie będziesz kosić z gazem w podłodze, no, chyba że jesteś ogrodnikiem -kaskaderem.

myszczopyszczek
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2021, 9:33
Imię: bartłomiej

Re: AL-KO & AL-KO pomoc w wyborze

Post autor: myszczopyszczek » 27 sie 2021, 13:36

Zadzwoniłem również do lokalnego z zapytaniem który odpowiedniejszy i jak z jakością silnika do serwisu/dilera al-ko przedstawił mi to obrazowo:
Przy płaskim terenie i koszeniu cotygodniowym/ dwutygodniowym zadbanego trawnika nie odczuje pan różnicy.
"Ma pan 2500m2
Mam klienta któremu sprzedałem T15 95.6 3 lata temu i do tej pory nic się nie dzieje a kosi teren przystani dla kajaków 13000m2
Czyli porównując powierzchnie koszone w roku, on skosi w rok tyle co pan w 5 lat.
Traktor śmiga już 3 lata więc 15 lat u pana."
Poleżałem również trochę u niego oglądając traktor z każdej strony i porównując do cub cadet LT3 w wykonaniu jest przepaść na korzyść al-ko, ogólnie spasowanie i wykonanie super.
proponuję każdemu nie zdecydowanemu poklęczeć trochę(bez sprzedawcy nad głową) i obejrzeć wykonanie od spodu.
Dzięki za opinie padło na T15 95.6

ODPOWIEDZ