Problem z koszem wyrzutu bocznego

Moderator: Moderatorzy

Karol772
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2021, 10:42
Imię: Karol

Problem z koszem wyrzutu bocznego

Post autor: Karol772 » 02 lip 2021, 1:18

Witam, posiadam traktorek JD x166 jest to model bez kosza niestety ilość trawy jaką w tym roku zostaje wyrzucona zmusiła mnie do kombinowania z koszem. W ofercie JD jest opcjonalny kosz dedykowany do wyrzutu bocznego i udało mi się dorwać chyba najważniejsza część czyli rurę doprowadzająca trawę z agregatu do kosza. Na razie próbowałem jeździć z samą rurą i tu zaczynają się problemy bo cały układ się zapycha nawet po wymianie noży na dedykowane do tego wynalazku. Czy ktoś tutaj z obecnych posiada jakikolwiek traktorek z wyrzutem bocznym i koszem? Czy do poprawnej pracy musi być złożony komplet? Proszę o pomoc

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Problem z koszem wyrzutu bocznego

Post autor: m1strzunio » 03 lip 2021, 10:38

A to nie jest tak że jeszcze powinna być turbina do nabijania kosza? Z tego co wiem takie rozwiązanie słabo się sprawdza przy wysokiej i mokrej trawie. Cały układ bez turbiny się szybko zapycha.

Jak masz wyrzut boczny i trawa Ci przeszkadza to po prostu koś tak aby leżała w miejscach gdzie nie chodzisz. Albo po 2-3 dniach zrób drugie koszenie od środa i spychaj ją na boki działki.

Karol772
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2021, 10:42
Imię: Karol

Re: Problem z koszem wyrzutu bocznego

Post autor: Karol772 » 03 lip 2021, 13:52

W starszych modelach była turbina, tutaj noże mają stworzyć odpowiedni ciąg. Poniżej link z szkicem tego sprzętu
https://partscatalog.deere.com/jdrc/nav ... UlQTUVOVF0
Trawy też specjalnie wysokiej nie kosze więc wydawało mi się że powinno dawać radę

ODPOWIEDZ