Piszczący agregat tnący Cedrus Chalenge AJ 92/16H

Moderator: Moderatorzy

kiwaczek
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:14
Imię: Andrzej

Piszczący agregat tnący Cedrus Chalenge AJ 92/16H

Post autor: kiwaczek » 06 cze 2021, 8:23

Witam, jestem tutaj nowy i chciałbym prosić o pomoc szanownych forumowiczów. Traktorek jak w tytule Cedrus AJ 92/16H zakupiony wiosną 2019 przepracowane 42h działka 33 ary koszona regularnie od 20 lat bez wzniesień. Podczas wczorajszego koszenia z agregatu zaczęły dochodzi hałasy jakby piski myślałem, że to może luźny pasek, po wyczyszczeniu agregatu i ściągnięciu osłony ukazały się noże i pasek napędowy bez widocznych śladów zużycia pasek też nie wyglądał na luźny, ale go dla pewności lekko napiąłem. Po odpaleniu maszyny i uruchomieniu agregatu problem nie zniknął nadal bardzo głośno hałasuje, piszczy, wydawało mi się, że piski dochodzą z prawej piasty noża, albo z elektrosprzęgła, w jaki sposób to zdiagnozować? Czy to możliwe aby w tak krótkim czasie zużyło się sprzęgło lub łożyskowanie piasty? Gwarancja się skończyła, sprzedawca nie prowadzi już serwisu nagrałem pracę kosiska, ale z powodu wysokiego Peselu mam problem z wklejeniem filmiku. Bardzo proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi. Andrzej

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Piszczący agregat tnący Cedrus Chalenge AJ 92/16H

Post autor: kosiarkowy » 06 cze 2021, 8:50

Spróbuj zdjąć pasek i włączyć napęd kosiska, jak nie będzie piszczalo to to nie elektro sprzęgło.
Przy okazji...
Sprawdź rolki prowadzące paska czy któraś z nich nie ma większego oporu.
Sprawdź czy noże lekko obracają się bez paska.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

kiwaczek
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:14
Imię: Andrzej

Re: Piszczący agregat tnący Cedrus Chalenge AJ 92/16H

Post autor: kiwaczek » 06 cze 2021, 15:03

Dziękuję kolego Grzegorzu za podpowiedź zrobiłem jak sugerowałeś elektro sprzęgło ok natomiast prawa piasta lekko się obraca ale hałasuje jak szalona, po 42h pracy nie do uwierzenia. Będe dzwonił do polskiego dystrybutora w tej sprawie, ale wątpię abym coś ugrał. Jeszcze jedno pytanie może ktoś z serwisantów lub użytkowników wie jaki to typ łoźysk i ile sztuk wchodzi na piastę. Jeszcze raz dziękuję.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Piszczący agregat tnący Cedrus Chalenge AJ 92/16H

Post autor: retronix » 06 cze 2021, 21:12

Pewnie myłeś go po każdym użyciu?standard po 2 latach pracy

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Piszczący agregat tnący Cedrus Chalenge AJ 92/16H

Post autor: grzechu913 » 07 cze 2021, 6:33

Trochę szybko, jak 42h, u mnie myte karcherem, jak na razie daje rade, ponad 100h. Możliwe że jakaś wada fabryczna była, i tylko kwestia czasu, a woda tylko pomogła.
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

ODPOWIEDZ