Jaki traktorek z koszem na ok 80a różnego terenu - pomóżcie

Moderator: Moderatorzy

gwia2dka
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 07 maja 2021, 20:14
Imię: Basia

Jaki traktorek z koszem na ok 80a różnego terenu - pomóżcie

Post autor: gwia2dka » 11 maja 2021, 9:24

Zapytam i ja, internety przepatrzone, forum przeczytane, mętlik w głowie jeszcze większy :lol:

Mam ok. 80a terenu, część przy domu płaska, druga część była łąką koszona 2razy w roku przez duży traktor z rotacyjna, lekko pochyła (chyba nie więcej niż ok. 15st) będzie teraz luźnym sadem, więc trzeba w końcu kupić traktorek. Będzie też czasem służył do transportu z przyczepką, raczej w zimie nie będę odśnieżać.

Czy starczy mi AL-KO T22 105.1 hd-a V2

Czy już coś mocniejszego, tylko co?

Wstępnie za waszymi opiniami mam na liście:
1. AL-KO t23 125.6 HD V2
2. Snapper rpx 310 / rxt 300 - nadal nie wiem po co dwa modele i czym się różnią
3. Cedrus starjet UJ 102/22h
4. Oleo-mac 106/24 kh - czy z silnikiem emak k2200 ohv czy z b&s 7220 ohv ?
5. Simplucity srd 300

Co wywalilibyście z listy na moim miejscu?

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Jaki traktorek z koszem na ok 80a różnego terenu - pomóżcie

Post autor: elkrecik » 11 maja 2021, 17:57

Wszystkie fajne 😃 Sam mam OM 106/ 24 KH i polecam, równorzędnie do niego postawiłbym do niego AL-KO. Kupiłbym je gdyby nie beznadziejna pozycja za kierownicą. Wiem że to nie samochód ale patrzyłem na ergonomię pod względem że będą też kosiły nim kiedyś córki i tu OM był lepszy. Plus dla AL-KO za skrzynie biegów.

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Jaki traktorek z koszem na ok 80a różnego terenu - pomóżcie

Post autor: wawax » 11 maja 2021, 19:03

Alko chyba zależy od wzrostu. Ja mam 182cm i jestem zadowolony z siedzenia. Czytałem na forum, że niektóre niższe osoby narzekały. To trzeba samemu sprawdzić, bo każdy ma swoje preferencje.

Ja mam wersję 95, ale im większa działka, tym generalnie większe kosisko. Co więcej, szersze kosisko będzie miało relatywnie mniejszy promień skrętu (przy takim samym traktorku). Tak więc koszenie wokół drzew może być wygodniejsze, bo kosisko wystaje poza koło. Mojemu tego trochę brakuje, ale nie mogłem brać szerszego.

T23 ma inną elektrykę niż T22. T23 ma wskaźniki i kontrolki. W T22 tego nie ma. Za to jedna rzecz do psucia mniej. Co kto lubi. T22 ma chyba silniki Loncin, a T23 B&S. Są fani jednej i drugiej jednostki. Generalna zasada - zmieniać olej, nie przegrzewać - dotyczy każdego.

Dodatkowo T23 ma tempomat (na dużej powierzchni może się przydać), większe koła tylne (lepsza przyczepność), ale i dużo wyższą cenę.

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Jaki traktorek z koszem na ok 80a różnego terenu - pomóżcie

Post autor: kosiarkowy » 12 maja 2021, 10:32

Wszystkie które pokazałeś są fajne. Nie żebym był złośliwy i bardziej Ci namieszał, ale rozważyłbym jeszcze Alko T16 i T20.
T16 są bardzo popularne i znajdziesz na forum mnóstwo BARDZO wartościowych informacji, modyfikacji i pomogą Ci z każdym problemem.

T23 to już kombajn i elektronika odpowiednio bardziej rozbudowana. Jak kupowałem swojego to w 2 serwisach słyszałem o tym samym problemie - elektryka cały czas wyświetlała błąd na desce i nie umieli sobie z tym poradzić. W jednym wymienili całą "deskę rozdzielczą", a w drugim nie powiedzieli mi jak sobie z tym poradzili. Trochę wpłynęło to na moją decyzję.

Powodzenia!
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

ODPOWIEDZ