Traktorek-kosiarka samojezdna

Moderator: Moderatorzy

Timix
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2021, 16:32
Imię: Tomasz

Traktorek-kosiarka samojezdna

Post autor: Timix » 02 maja 2021, 11:22

Witam .
Panowie która z traktorków kosiarkowych ma solidna ramę żeby dołożyć kiedys ładowacz z przodu i może kopcialkę 😉 z tylu . Plany na dalsza przyszlosc w usa sporo takich jest.
Tata ma Husgvarne lt130 rama tam wygląda solidnie ale wołał bym coś większego i tylko w manualu .
(Nie wiem czy mtd transmatic by dal rade ,hydro odpada ze względu na koszty).
Tak by dal radę coś delikatnie pod-orac ,zabronowac, niwelacja chodzi o wyrównanie terenu.
Moc min 18km . Myślałem nad craftsmanem i pochodne ,napewno bez kosza -boczniak mam dzialke przy domu 21arow a syn jeszcze cos kolo 25a.
Cenowo bez szalu sam traktorek max 5 tysi.
Pozdro dla traktoro-kosiarkowców.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek-kosiarka samojezdna

Post autor: Tornado » 02 maja 2021, 13:37

Hmmm, trochę masz wygórowane te założenia. Traktorek do koszenia trawy to inaczej kosiarka samojezdna. Oranie, bronowanie to wyjątek i tylko sporadycznie na malutkim kawałku. Są co prawda oszołomy co katują kosiarki, no ale nie o to chyba chodzi. Są małe traktorki przeznaczone do takich prac. Poza tym kwota 5 tysięcy na taki sprzęt to loteria jak w totolotku, bo kupisz coś co lata świetności ma dawno za sobą i jest solidnie wyeksploatowany ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Traktorek-kosiarka samojezdna

Post autor: m1strzunio » 02 maja 2021, 21:28

Wymagania jak u mnie. Ciężko coś znaleźć. Rzekłbym niemożliwe. Jak jakiś tur ma podejść czy minikoparka to już poziom minitraktorków lub C330/T25. Ludziska niby cisną na traktorkach kosiarkach tury itp ale nie mam przekonania zwłaszcza ze skrzyniami hydro. Do tego żeby coś podpiąć musisz mieć wyjście na wałek WOM a to już ciężki temat (lub wyjście na hydraulikę około 20 litrów/min). Zresztą, nawet mając to wyjście to trzeba mieć podnośnik w traktorku i jakimś cudem udźwignąć koparkę ważącą 200-300kg. Ogólnie nie ma szans :)

Timix
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2021, 16:32
Imię: Tomasz

Re: Traktorek-kosiarka samojezdna

Post autor: Timix » 02 maja 2021, 23:22

Jeśli będę robił to właśnie chodzi o wersje mini myślałem na ramie gutbota ale to przyszłość .
U nas ja youtubie gościu zrobił taki ładowacz na bolensie i śmigał długo .
Na razie szukam kosiarko-traktorka ino z wersji z manualna skrzynią ciężko coś sensownego znaleźć .
MTD widziałem w ogłoszeniach z V2 silnikiem 20km ino skrzynia nie hydro ino tam chyba transmatic czy coś takiego z rewersem czy da rade ? ( areator , walec, brony ) Jakie ewentualnie koszty napraw ?

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Traktorek-kosiarka samojezdna

Post autor: m1strzunio » 03 maja 2021, 17:09

Transmatic to bardzo prosta skrzynia. Ma tylko bieg do przodu i bieg do tyłu. A za prędkość odpowiadają koła pasowe na których się zwiększa lub zmniejsza średnica. Musiałbyś popatrzeć na necie. Mało tego jest i z tego co kiedyś czytałem jest to proste i niezawodne rozwiązanie. Choć nie mam pojęcia jak się przy ciężkich pracach sprawdza. Może ktoś kto miał styczność z tą skrzynią doradzi więcej.

Timix
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2021, 16:32
Imię: Tomasz

Re: Traktorek-kosiarka samojezdna

Post autor: Timix » 04 maja 2021, 10:06

Z tego co ktoś mi mówił to wygląda to podobnie jak w skuterach sprzęgło odśrodkowe z talerzami zmiennymi od prędkości obrotowej . Ale wydaje mi się że co manual to manual.

ODPOWIEDZ