Pomoc w wyborze traktorka

Moderator: Moderatorzy

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 13 kwie 2021, 21:32

Witam Serdecznie.
Nadszedł czas na wymianę starej kosiarki na kosiarkę typu traktorek. Areał ok 20 arów sporo drzewek i pochyłości. Co kupić żeby na etapie samej transakcji nie wpakować się już na przysłowiową minę? Manual czy hydro? Czy rok produkcji przełoży się koszty wynikające z eksploatacji (im starszy tym droższe użytkowanie ze względu na droższe mniej dostępne części zamienne)? Z uwagi na budżet ok 5000 zł w grę wchodzi używka.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: m1strzunio » 13 kwie 2021, 22:19

Szukaj coś prostego w budowie z manualną skrzynią biegów (np TC102, dużo części i normalnych cenach) Silnik 13-15 koni i będzie ok.

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: kosiarkowy » 14 kwie 2021, 8:55

Budżet to jedno a używka to drugie...

Kupno używki zawsze jest ryzykowne, szczególnie że nasi "sprzedawcy" doskonale wiedzą jak zatuszować mankamenty.

Okazuje się, że większość dużych, autoryzowanych sprzedawców oferuje raty 0%.

Możesz też umówić się na testy traktorka, przyjadą do Ciebie, odpalą, pojeździsz, samemu skosisz sobie działkę. Ja skorzystałem z takiej opcji w Cub Cadet i jest to fajne doświadczenie. W końcu nie kupiłem ich traktorka ale przynajmniej miałem porównanie jak zachowuje się w warunkach naturalnych.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 14 kwie 2021, 9:30

m1strzunio pisze:
13 kwie 2021, 22:19
Szukaj coś prostego w budowie z manualną skrzynią biegów (np TC102, dużo części i normalnych cenach) Silnik 13-15 koni i będzie ok.
Kilka razy pożyczałem od sąsiada kosiarkę, która z wyglądu przypominał TC 102 tylko miała skrzynie HYDRO. Jak dla mnie skrzynia była fajną sprawą (płynna regulacja prędkości) co w moim przypadku znacznie ułatwiało koszenie. Szczerze wstępnie myślałem właśnie nad taką skrzynią.

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 14 kwie 2021, 9:36

kosiarkowy pisze:
14 kwie 2021, 8:55
Budżet to jedno a używka to drugie...

Kupno używki zawsze jest ryzykowne, szczególnie że nasi "sprzedawcy" doskonale wiedzą jak zatuszować mankamenty.

Okazuje się, że większość dużych, autoryzowanych sprzedawców oferuje raty 0%.

Możesz też umówić się na testy traktorka, przyjadą do Ciebie, odpalą, pojeździsz, samemu skosisz sobie działkę. Ja skorzystałem z takiej opcji w Cub Cadet i jest to fajne doświadczenie. W końcu nie kupiłem ich traktorka ale przynajmniej miałem porównanie jak zachowuje się w warunkach naturalnych.
Wiadomo, że kupno używki może nieść za sobą koszty-liczę się z tym. Chodzi mi o kupno takiego modelu gdzie ewentualne koszty będą w miarę współmierne do kosztów całej kosiarki ;)
Szczerze mówiąc do tej pory nie brałem pod uwagę zakupu nowego - bardziej jestem "opatrzony" w używkach do 5000 zł

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: wawax » 14 kwie 2021, 10:08

Skrzynia hydro jest fajna, tylko że kupując używkę nie wiesz co ma w środku. Może być już granicznie zużyta. Ryzyko, że skrzynia manualna będzie uszkodzona jest mniejsze, choć oczywiście też istnieje. Dlatego zakładając budżet 5000 powinieneś od razu założyć dodatkowe 2-3 tys. na naprawy. W takim przypadku już można myśleć o nowym, choćby słabszym egzemplarzu.

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 14 kwie 2021, 10:40

wawax pisze:
14 kwie 2021, 10:08
Skrzynia hydro jest fajna, tylko że kupując używkę nie wiesz co ma w środku. Może być już granicznie zużyta. Ryzyko, że skrzynia manualna będzie uszkodzona jest mniejsze, choć oczywiście też istnieje. Dlatego zakładając budżet 5000 powinieneś od razu założyć dodatkowe 2-3 tys. na naprawy. W takim przypadku już można myśleć o nowym, choćby słabszym egzemplarzu.
2-3 tys. kosztuje w przybliżeniu naprawa skrzyni hydro czy manualnej?

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: kosiarkowy » 14 kwie 2021, 11:29

Hydro
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 14 kwie 2021, 11:54

kosiarkowy pisze:
14 kwie 2021, 11:29
Hydro
Czy są jakieś modele skrzyń HYDRO które są wybitnie awaryjne których lepiej nie kupować?

smuggler
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:26
Imię: pawel

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: smuggler » 14 kwie 2021, 16:10

Czy są jakieś modele skrzyń HYDRO które są wybitnie awaryjne których lepiej nie kupować?
Ja osobiscie unikalbym jakichs nieznanych egzotykow. Z Tuff Torq / HydroGear w razie naprawy nie powinno byc problemu z czesciami i naprawa, nawet w garazowych warunkach. Oczywiscie warto porzadnie sprawdzic przed zakupem, czy skrzynia ciagnie po nagrzaniu (po minimum 10 minutach pracy), etc. Dla przykladu, koszt zestwu naprawczego do k46 (uszczelki, tloczki pompy/silnika, filtr, magnesy) to ok 350USD.

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: kosiarkowy » 15 kwie 2021, 8:57

Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 15 kwie 2021, 9:37

A co powiecie o tym egzemplarzu i modelu?
https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... 156e00616f

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: m1strzunio » 15 kwie 2021, 21:51

wawax pisze:
14 kwie 2021, 10:08
Skrzynia hydro jest fajna, tylko że kupując używkę nie wiesz co ma w środku. Może być już granicznie zużyta. Ryzyko, że skrzynia manualna będzie uszkodzona jest mniejsze, choć oczywiście też istnieje. Dlatego zakładając budżet 5000 powinieneś od razu założyć dodatkowe 2-3 tys. na naprawy. W takim przypadku już można myśleć o nowym, choćby słabszym egzemplarzu.
haha no nie róbcie jaj z takim narzekaniem... ja kupuję samochód za 10k gdzie robię 30k rocznie i jak widzę kogoś kto daje 10k za kosiarkę którą użyje 4 razy w miesiącu po godzinie to mi się uśmiech na twarzy pojawia :)

Sam koszę traktorkiem z 88 roku i jakoś nie widzę tych mega kosztów i inwestycji. Kupiony za 3.5k 3 lata temu. Kosi 1h (hektar sadu) a na przyczepce to chyba ze 30 ton ziemi nim przewiozłem już więc nie widzę sensu kupować nowego - zresztą pokażcie mi nowy co wytrzyma takie traktowanie. Fakt faktem - manualna skrzynia biegów, silnik kawasaki no i serwis to podstawa.
Dante pisze:
15 kwie 2021, 9:37
A co powiecie o tym egzemplarzu i modelu?
https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... 156e00616f
Chyba się sprzedał :)

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: kosiarkowy » 16 kwie 2021, 8:49

Nie mam co prawda doświadczeń z awariami skrzyń hydro w traktorkach, ale w kosiarce Hondy HRX 537 z napędem hydrostatycznym już tak.
Kosiłem na tamten czas działkę 70ar i po 3 latach zaczęła bardzo zwalniać. Wymiana napędu w serwisie 2200 zł nie wchodziła w grę bo to ponad połowa wartości nowej. Oddałem ją to miejscowego Panoramixa do naprawy i chodziła dobrze przez kolejne 2 lata, potem znowu zaczęła zwalniać.
Teraz silnik działa jak żyleta, po odpaleniu działa dobrze, ale po 15 min jak hydro się rozgrzeje to trzeba ją pchać.

Dlatego ta rada smugglera o 10 min teście przed zakupem używki jest bardzo trafna !
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 16 kwie 2021, 8:50

m1strzunio pisze:
15 kwie 2021, 21:51
wawax pisze:
14 kwie 2021, 10:08
Skrzynia hydro jest fajna, tylko że kupując używkę nie wiesz co ma w środku. Może być już granicznie zużyta. Ryzyko, że skrzynia manualna będzie uszkodzona jest mniejsze, choć oczywiście też istnieje. Dlatego zakładając budżet 5000 powinieneś od razu założyć dodatkowe 2-3 tys. na naprawy. W takim przypadku już można myśleć o nowym, choćby słabszym egzemplarzu.
haha no nie róbcie jaj z takim narzekaniem... ja kupuję samochód za 10k gdzie robię 30k rocznie i jak widzę kogoś kto daje 10k za kosiarkę którą użyje 4 razy w miesiącu po godzinie to mi się uśmiech na twarzy pojawia :)

Sam koszę traktorkiem z 88 roku i jakoś nie widzę tych mega kosztów i inwestycji. Kupiony za 3.5k 3 lata temu. Kosi 1h (hektar sadu) a na przyczepce to chyba ze 30 ton ziemi nim przewiozłem już więc nie widzę sensu kupować nowego - zresztą pokażcie mi nowy co wytrzyma takie traktowanie. Fakt faktem - manualna skrzynia biegów, silnik kawasaki no i serwis to podstawa.
Dante pisze:
15 kwie 2021, 9:37
A co powiecie o tym egzemplarzu i modelu?
https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... 156e00616f
Chyba się sprzedał :)
No niestety sprzedany. Ale miałem daleko i na tygodniu ciężko coś obejrzeć zwłaszcza przy aktualnej pogodzie...
Twoje podejście rzuca nowe światło na sprawę ;) W sumie chyba nie mam co wydziwiać muszę rozejrzeć się za czymś tańszym i w manualu. W manualu biegi wchodzą ze sprzęgłem? Jest w ogóle sprzęgło? I czy można zmieniać je w trakcie jazdy czy trzeba się zatrzymywać? Powinny wchodzić gładko czy z delikatnymi szarpięciami?

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: m1strzunio » 16 kwie 2021, 22:28

Generalnie zawsze biegi lecą ze sprzęgłem. Gdy przyśpieszasz to jak w samochodzie ale przy redukcji powinno się zatrzymać, wbić bieg i ruszyć z niższego. Jednak wiadomo jak to z ludźmi jest, często ludzie sobie redukują w trakcie jazdy. O ile na trawie koła się obrócą to na asfalcie już cała siła idzie na paski i skrzynię.

Ogólnie miałem dwie używki i na pierwszej się uczyłem co i jak można kosić a drugą już pomykałem na luzie. 95% awarii to głupota użytkownika a 5% to zużycie sprzętu. Sam zerwałem 3 paski w TC102 przez swoją głupotę bo za szybko kosiłem, bo kamień wystawał, bo mi się nawinęła szmata czy drut na nóż... a w JD180 przez 3 lata zero awarii.

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 20 kwie 2021, 12:32

https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... Iy5pD.html

A co myślicie o takim?
Skrzynia biegów auto drive - ma ktoś doświadczenia? idzie ją naprawić w razie awarii przy rozsądnych cenach?
Jak się użytkuje te skrzynie? czy drążkiem wybieramy kierunek jazdy a pedałem prędkość?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Tornado » 20 kwie 2021, 13:28

Wypicowany, aż w oczy razi... hehehe
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

mariuszkowal861
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwie 2021, 13:32
Imię: Mariusz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: mariuszkowal861 » 20 kwie 2021, 14:15

To że wypicowany to jedno. Trzeba z bliska zobaczyć jak to działa. Może faktycznie ma niski przebieg.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Tornado » 20 kwie 2021, 14:21

Model sprzed 20 lat z małym przebiegiem.., ustalonym w oparciu o jakie parametry?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

mariuszkowal861
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwie 2021, 13:32
Imię: Mariusz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: mariuszkowal861 » 20 kwie 2021, 16:58

No nie wiem stan techniczny? Chyba że ktoś wierzy na słowo albo kupuje bez oględzin. Akurat tutaj 2011 rok więc nie wiem gdzie te 20 lat.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Tornado » 20 kwie 2021, 18:29

Sam kupowałem dwie "używki", które użytkowałem po dwa lata każdą i wiem co piszę.. Zwiedziłem "zagłębie Milicz", szukałem na OLX i mam pewne zdobyte doświadczenia. Zawsze należy zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego ktoś sprzedaje za 4 tysie tak zadbany/nie wymęczony/z małą ilością mh traktorek skoro dobra kosiarka kosztuje połowę tej ceny... Inaczej ma się sprawa z typowym handlarzem, który skupuje złomy na zachodzie i kleci kompletne sztuki, aby zarobić. Oczywiście trafi się też sztuka w dobrym stanie. A co do tego co napisałeś "Akurat tutaj 2011 rok" to powiem tak ....pisać można wiele, trzeba mieć wiedzę i umiejętności, aby to sprawdzić, a i tak często nie będzie pewności tych ustaleń..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

mariuszkowal861
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwie 2021, 13:32
Imię: Mariusz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: mariuszkowal861 » 20 kwie 2021, 18:59

Wystarczy dobrze sprawdzić przed zakupem, żeby potem się nie okazało że jedna maszyna złożona jest z trzech innych. Też mam używkę ponad 10 letnią i działa. Nowego na ten moment nie kupiłbym, chyba że potanieją mocno albo zaczną produkować na jakość nie ilość, o wytrzymałych przekładniach nie wspominając, chociaż wątpie.

Morello
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2017, 15:22
Imię: Krzysztof

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Morello » 20 kwie 2021, 20:22

Tornado
Czy wiesz z którego roku mógł by być ten traktorek,

https://www.olx.pl/oferta/traktorek-kos ... JssXJ.html

Mniej więcej, wiadomo rama a silnik i skrzynia mogą być podmieniane czy na silniki albo na skrzyni widnieją jakieś znaki świadczące o dacie produkcji ?? czy takimi parametrami się nie kierować bo wiadomo rama może być z 2014 a silnik wyprodukowano w 2013, później tylko poskładano to do "kupy" :)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Tornado » 20 kwie 2021, 20:35

Każdy Alko i nie tylko, ma pod fotelem operatora naklejkę określająca poszczególne dane, niczym tabliczka znamionowa. Skrzynia też ma naklejkę /dwa egz./ oraz wytłoczone dane. Identycznie jest z silnikiem. Popatrz na ostatnie zdjęcie z mojego linku, gdzie jest naklejka ogólna traktorka tj. ta górna oraz naklejka ze skrzyni naklejona przeze mnie. Ta dolna naklejka jest "dodawana" do skrzyni i właściciel może ją sobie przykleić w dowolnym miejscu - gdyby ta od skrzyni uległa zniszczeniu masz drugą...
viewtopic.php?f=10&p=44159#p44159
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 20 kwie 2021, 21:26

mariuszkowal861 pisze:
20 kwie 2021, 16:58
No nie wiem stan techniczny? Chyba że ktoś wierzy na słowo albo kupuje bez oględzin. Akurat tutaj 2011 rok więc nie wiem gdzie te 20 lat.
Wiadomo że trzeba jechać i zobaczyć na żywo. Tylko o ile jeździłem hydro na tuff torq o tyle z tym hydro nie wiem jak jest. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą skrzynia? Prędkość każdy reguluje się nogą a kierunek przód tył tą "wajcha" po lewej stronie?

mariuszkowal861
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwie 2021, 13:32
Imię: Mariusz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: mariuszkowal861 » 20 kwie 2021, 21:29

Niektóre mają regulowane pedałem, a niektóre dźwignią np. husqvarna cth.

Ten Gutbrod z linku wyżej też ma wajchą z tego co widzę.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: m1strzunio » 20 kwie 2021, 22:03

Tornado pisze:
20 kwie 2021, 14:21
Model sprzed 20 lat z małym przebiegiem.., ustalonym w oparciu o jakie parametry?
Przebiegu traktorka nie ustalisz a jak działa zagłębie w Miliczu każdy wie.
Traktorki są skupywane masowo, malowane i składane w jeden.
Czy to źle? To już każdy musi sam ocienić - jest zawsze nadzieja że z 3 złożą 1 dobry i jeszcze pojeździ.

Jak by ktoś oglądał traktorek to zwróćcie uwagę na ilość rys - większość jest malowanych na miejscu i wyglądają jak nowe dlatego 10cio letni traktorek robi tak dobre wrażenie.

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 20 kwie 2021, 22:24

mariuszkowal861 pisze:
20 kwie 2021, 21:29
Niektóre mają regulowane pedałem, a niektóre dźwignią np. husqvarna cth.

Ten Gutbrod z linku wyżej też ma wajchą z tego co widzę.
Hmm. Ale ma 2 pedały jeden do hamulca pewnie a drugi? 🤔

Morello
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2017, 15:22
Imię: Krzysztof

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Morello » 21 kwie 2021, 8:01

No dwa ma jeden do hamulca a drugi do przyspieszania, też oglądałem traktorek z taką skrzynia tam nazywała się ona auto driver, nie jest to model tuff torq k46 bo z tego co zauważyłem to k46 nie ma wajchy tylko pedał do przodu i do tylko obok siebie i w miejscu kosza ma cypel do ustawienia biegu i luzu, chyba że są k46 z wajcha to niech mnie ktoś poprawi.

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: wawax » 21 kwie 2021, 9:17

Technicznie to chyba pod każdą skrzynię hydro można podłączyć pedały, jak i wajchę. Przy skrzyni jest dźwignia, do której można przypiąć to, na co producent ma ochotę.

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 07 maja 2021, 7:52

https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... Jzmhs.html

A co myślicie o tej?
skrzynia tuff torq.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Tornado » 07 maja 2021, 8:58

Silnik jest okey, reszta to raczej 13 - letni szrot z dużym przebiegiem. Zdjęcie kosiska w tym traktorku i ustawienie go to porażka. Wypiaskował i naostrzył noże hehehhe.., a gdzie pasek zębaty,który kosztuje ok 500 zł.., rolki, napinacz itd..,noże winny być wymienione, a nie zakładane stare śmiecie do "wyremontowanego" kosiska, co z mandrelami.. Jak widać kosisko ciężko pracowało - są wgnioty, zagięcia.. Jest to model zbliżony do hondy, czyli z serii GGP. Jak dla mnie gość szykował traktorek dla siebie, ale coś tutaj nie pasi... Wyremontował i sprzedaje?? Poza tym ocena po zdjęciach to żadna ocena... Jak dla mnie to szrot...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 07 maja 2021, 9:37

Jutro podjadę i zobaczę na żywo. Rozmawiałem z nim i mówi, że ma ok 300 godzin czyli relatywnie chyba nie dużo-ale przy tym przebiegu został wymieniony silnik bo fabrycznie był Brigsa. Coś tu nie pasuje...

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Tornado » 07 maja 2021, 9:42

Kolego, lato upalne jak diabli, a ja na 20 arach wyrobiłem w skali roku ok 35 mh i nie kosiłem często, bo słońce "wypalało" trawę.... Te 300 mh pomnóż razy 3 ..
Skoro wymienił silnik, niby wyremontował kosisko, to będzie to przypuszczalnie składak z kilku traktorków od typowego handlarza... Ja bym obchodził go z daleka...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Morello
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2017, 15:22
Imię: Krzysztof

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Morello » 09 maja 2021, 16:25

Czy ktoś wie jaka skrzynia hydrostatyczna może siedzieć w tym traktorku

https://www.olx.pl/oferta/joohn-dieer-l ... JNcnt.html

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Tornado » 09 maja 2021, 18:45

Dante pisze:
07 maja 2021, 9:37
Jutro podjadę i zobaczę na żywo. Coś tu nie pasuje...
I jak po oględzinach ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 11 maja 2021, 13:09

Po rozmowie ze sprzedawcą odpuściłem.

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 11 maja 2021, 13:11

Morello pisze:
09 maja 2021, 16:25
Czy ktoś wie jaka skrzynia hydrostatyczna może siedzieć w tym traktorku

https://www.olx.pl/oferta/joohn-dieer-l ... JNcnt.html
tak na szybko wygląda na tuff torq, ale trzeba by zobaczyć od spodu lub z tyłu - no chyba, że JD nie wychodziły z tą skrzynią. ;)

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 11 maja 2021, 13:11

Przebieg atrakcyjny ;)

Cichoc1
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2020, 23:04
Imię: Mariusz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Cichoc1 » 19 maja 2021, 7:32


Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Tornado » 19 maja 2021, 8:37

Co do drugiej oferty to odpuść sobie, bo to stary model, solidnie wyjechany..
Ten z pierwszej może być okey, ale sprzedającym jest znany handlarz, więc trzeba solidnie sprawdzić tę ofertę. Masz do niego namiary to dzwoń i ustalaj..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Cichoc1
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2020, 23:04
Imię: Mariusz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Cichoc1 » 19 maja 2021, 10:02

Dziękuję wiadomo ze trzeba sprawdzić maszynę podczas pracy zadzwonię i zapytam jakie to są skrzynie

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 08 cze 2021, 8:17

Traktorek kupiony :D

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: elkrecik » 08 cze 2021, 9:40

Dante pisze:
08 cze 2021, 8:17
Traktorek kupiony :D
Co zakupiłeś ? Można jakiś opis, fotkę prosić ?

Dante
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2021, 8:55
Imię: Dante

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: Dante » 08 cze 2021, 14:24

Stiga estate.
96 cm,
silnik 15,5 KM.
na skrzyni tuff torq
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Pomoc w wyborze traktorka

Post autor: kosiarkowy » 08 cze 2021, 15:13

Pięknie Dante! Oby ci długo służył!
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

ODPOWIEDZ