Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Moderator: Moderatorzy

jeziu89
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2021, 8:17
Imię: Marcin

Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: jeziu89 » 06 kwie 2021, 7:46

Cześć wszystkim

Poszukuję traktora do firmy.
Kosimy około 1,5ha tygodniowo.
Ogrody są różne, od regularnych kształtów do bardzo nieregularnych.
Wymagania:
- silnik v2
- kosz 300l minimum
- kosisko minimum 100cm
- budowa typu traktorek (0-turn nie wchodzi w grę)
- licznik mth
- minimalne koszenie na 25mm


Budżet (mocno naciągnięty) do 23.000zł ;) Brutto ;)

Sugeruję się też bliskością serwisu a w okolicy mam: Stihl, John Deere, Cub Cadet, Honda, Stiga, Alko

(Simplycity, snapper - odpada)

To było w kręgu zainteresowania:
Stiga Estate 6xxx i 7xxx
Alko T22
Stihl seria 5000 i 6000
John Deere X350R
CubCadet xt2


Mam już swój typ ale chciałbym Wasze opinie przeczytać ;)

Z góry bardzo dziękuję ;)

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: jerzyk » 06 kwie 2021, 17:56

Jak do firmy i z Al-ko to prponowałbym:

Al-ko T22-105,1HDD-AV2 lub T23-125.6 HD V2

Stihl seria 5000 i 6000 = Al-ko tylko w innych plastikach.

Stigi były omawiane na forum, o reszcie sprzętu czyli Cub Cadet i John Deere nie wiem za dużo więc nie będę się wypowiadał.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

karenz
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 29 mar 2021, 20:33

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: karenz » 06 kwie 2021, 22:08

Al ko to raczej nie da rady wytrzymać nawet gwarancji. Może silnik i rama są solidne ale osłony są papierowe/źle spasowane do tego śruby wkręcane mechanicznie juz przy pierwszym odkręceniu idą z gwintem jest też pełno wkrętów do plastiku a to nie są wielorazowe połączenia. To jest sprzęt czysto amatorski i nie przeżyje częstego serwisowania. Może jeszcze jak by ktoś sie z tym delikatnie obchodził to by przeżyła te 2 lata ale przy przeciętnym polskim pracowniku cienko to widzę. Tu raczej potrzeba czegoś jak kubota.

smuggler
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:26
Imię: pawel

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: smuggler » 07 kwie 2021, 2:08

Nie wiem czy zainteresowany kupi nowa Kubote za 23000 brutto, a wygląda ze chcialby z faktura toteż jakiś import z niemiec używki średnio wchodzi w grę.

Nie wiem jak w Sthilach (nie wiedzialem ze to blizniacze konstrukcje), ale w Alko t23 dostaniesz hydrostat G700 (filtr i pompa oleju w skrzyni, calowe oski). Skrzynia tej klasy w traktorkach do 20k to rzadkosc.

Wada Alko pewno bedzie rozmiar całego traktorka (zwrotnoac), szczególnie jak miałbyś kosić w ciasnych ogrodach.

W tej cenie jeszcze rozważyłbym CubCadeta XT395Qr albo 105QR. W nim dostaniesz wyjątkowa zwrotność - 18cm średnica zawracania i bardzo dobra skrzynie Tuff Torq k66. Tez calowe oski + blokada mechanizmu różnicowego. Xt2 bedzie mialo taka sama zwrotność, ale na TuffTorq k46 (wejściowy model w traktorkach)

Wspomniane juz alko t22 105.1 Hdd tez ma blokade, ale juz na Hydro Gear T3 - hydrostat bardziej do zastosowań amatorskich.

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: kosiarkowy » 07 kwie 2021, 10:09

Ja też bym poszedł w T23. Szerokość koszenia to duży plus ale ogranicza manewrowanie między drzewami bo kksisko wystaje poza koła i trzeba się nieco przyzwyczaić.

Ja wybrałem T20, a przekonało mnie 5 lat gwarancji, nawet przy zakupie na firmę!
Jednak przy firmie od pielęgnacji zieleni jest chyba 2 lata.

Alko jest nieco delikatne w kwestii plastików i wszystkie śrubki po 3 dniach trzeba dokręcić (możliwe że mój był słabo złożony), a kierownice dokrecalem z 10 razy i dopiero klej do gwintów załatwił sprawę, ale ogólnie wszystko działa bez zarzuty. Jeździ, kosi, ciągnie przyczepę, sprawuje się dobrze.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

jeziu89
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2021, 8:17
Imię: Marcin

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: jeziu89 » 07 kwie 2021, 11:52

Może jeszcze jak by ktoś sie z tym delikatnie obchodził to by przeżyła te 2 lata ale przy przeciętnym polskim pracowniku cienko to widzę.
Akurat kosi głównie żona albo ja czasami więc kwestia dbania o sprzęt jest w miarę na wysokim poziomie :D
Alko jest nieco delikatne w kwestii plastików i wszystkie śrubki po 3 dniach trzeba dokręcić (możliwe że mój był słabo złożony), a kierownice dokrecalem z 10 razy i dopiero klej do gwintów załatwił sprawę, ale ogólnie wszystko działa bez zarzuty. Jeździ, kosi, ciągnie przyczepę, sprawuje się dobrze.
Alko mieliśmy w zeszłym sezonie T13 wynajmowane na dwa dni w tygodniu od lokalnego dilera - fajna maszyna i mocno usprawniała pracę i wydaje mi się, że przy tamtej intensywności użytkowania "na biede" wystarczyłby ;) ale troche mały kosz i wrażenie delikatnego plastiku troche psuły to wszystko. No i miał jakiś felerny akumulator bo pare razy po chłodnej nocy nie chciał odpalić i to mocno żonę zraziło :D

Stwierdziliśmy, że jak mamy coś kupić no można troche dołożyć i z budżetu 14 wskoczyliśmy na 23 mniej więcej. Wspomniana wyżej kubota wydawałaby się najlepsza ale budżet z gumy nie jest ;)

Ja brałbym pewnie simplicity bo wszyscy chwalą ale ani serwisu w pobliżu i wspólniczce się nie podoba :)

najbliżej jakościowo naszym wymaganiom chyba jest JD ;)

smuggler
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:26
Imię: pawel

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: smuggler » 07 kwie 2021, 12:35

Alko T13 to traktorek za 8k, nie porownywalbym go to takich za 20k bo to nie za bardzo ma sens, podobnie jak porownywanie Kuboty do traktorkow za 20k :)

jeziu89
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2021, 8:17
Imię: Marcin

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: jeziu89 » 07 kwie 2021, 13:02

smuggler pisze:
07 kwie 2021, 12:35
Alko T13 to traktorek za 8k, nie porownywalbym go to takich za 20k bo to nie za bardzo ma sens, podobnie jak porownywanie Kuboty do traktorkow za 20k :)
Bezpośrednio nie porównałem, stwierdziłem nawet, że nie był zły ;)

Kubota - niestety poza zasięgiem - wiem, że diesel, duży tunel i ogólnie sprzęt dla wymagających i bez problemu na działalność ale szukamy czegoś do konkretnego pułapu cenowego i dla siebie - żeby praca tym też dawała satysfakcję i przyjemność ;)

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: kosiarkowy » 07 kwie 2021, 14:57

smuggler pisze:
07 kwie 2021, 12:35
Alko T13 to traktorek za 8k, nie porownywalbym go to takich za 20k bo to nie za bardzo ma sens, podobnie jak porownywanie Kuboty do traktorkow za 20k :)
Też bym tego nie robił. To zupełnie inna liga. Nawet miedzy modelami tego samego producenta kilka tysięcy w cenie robi OGROMNĄ różnicę w jakości i wytrzymałości.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

hydraulik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2021, 17:25
Imię: czesiek

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: hydraulik » 11 kwie 2021, 16:19

Chciałbym zapytac czemu musi byc to autoryzowany serwis? Tez stoje przed zakupem simplicity a jesli chodzi o serwisy w poblizu to same Stihl Stiga itd. Wlasciwie to zadnego serwisu simplicity nie znalazlem w polsce, chyba ze zle szukam.
Ale taki Stihl czy stiga tez mogą naprawić simplicity w razie awarii?

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: kosiarkowy » 11 kwie 2021, 17:13

hydraulik pisze:
11 kwie 2021, 16:19
Chciałbym zapytac czemu musi byc to autoryzowany serwis? Tez stoje przed zakupem simplicity a jesli chodzi o serwisy w poblizu to same Stihl Stiga itd. Wlasciwie to zadnego serwisu simplicity nie znalazlem w polsce, chyba ze zle szukam.
Ale taki Stihl czy stiga tez mogą naprawić simplicity w razie awarii?
Każdy serwis może Ci to naprawić, niestety często w warunkach gwarancji jest napisane(drobnym druczkiem), że wszystkie naprawy wykonane poza autoryzowanym serwisem producenta powodują utratę gwarancji.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

smuggler
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:26
Imię: pawel

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: smuggler » 11 kwie 2021, 18:10

Dokladnie tak jak napisal kosiarkowy. Jest roznica czy ktos moze (potrafi) naprawic, vs. czy ktos moze naprawic *za darmo* w ramach gwarancji. Zakladam, ze jak kupujesz nowego to na tym Ci po czesci zalezy jak się cos stanie. Czesci gwarancyjne i koszt naprawy gwarancyjnej pokrywa producent, nie diler. Stad nie jestem pewien czy losowy serwis moze sie skontaktowac z Simplicity i powiedziec: "mamy tutaj traktorek, wydaje sie ze na gwarancji i padl hydrostat, wyslijcie nowy"

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: kosiarkowy » 11 kwie 2021, 18:32

smuggler pisze:
11 kwie 2021, 18:10
Stad nie jestem pewien czy losowy serwis moze sie skontaktowac z Simplicity i powiedziec: "mamy tutaj traktorek, wydaje sie ze na gwarancji i padl hydrostat, wyslijcie nowy"
Nie może bo serwis, aby dostać status Autoryzowanego musi przejść proces weryfikacyjny danego producenta.
Dla dobrych serwisów nie jest to żaden problem, bo w większości mają one autoryzacje kilku producentów, ale wymaga trochę zachodu.

Podobne procedury są we wszystkich branżach.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

jeziu89
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2021, 8:17
Imię: Marcin

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: jeziu89 » 14 kwie 2021, 17:25

Dlatego napisałem wyżej co mam w okolicy i na tym chciałbym się skupić.
Zakładam, że nowy sprzęt z założenia nie powinien się psuć ale eksploatacyjne rzeczy trzeba wymieniać ;)
I wtedy nie chce czekać aż zamówią bo autoryzowany sprzedawca ma pewien stan magazynowy tego co sprzedaje ;)

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: kosiarkowy » 15 kwie 2021, 8:41

jeziu89 pisze:
14 kwie 2021, 17:25
Dlatego napisałem wyżej co mam w okolicy i na tym chciałbym się skupić.
Zakładam, że nowy sprzęt z założenia nie powinien się psuć ale eksploatacyjne rzeczy trzeba wymieniać ;)
I wtedy nie chce czekać aż zamówią bo autoryzowany sprzedawca ma pewien stan magazynowy tego co sprzedaje ;)
Z twoje listy mogę się dodatkow odnieść do Cub Cadet XT2, miałem takiego na testach. Niby wszystko fajnie, ale facet na testy przyjechał do mnie z całkowicie tępymi nożami, więc wpadka na samym początku. Potem pojechał je naostrzyć do "autoryzowanego" serwisy i miało być pięknie, a było średnio. Kosz ładowało mi tylko do połowy przy niezbyt długiej trawie (jakieś 15-20 cm) i dużej wysokości koszenia.
Ogólnie spoko ale bez szału. Byłem napalony na tą maszynę jak szczerbaty na suchary, ale po testach całkowicie zmieniłem zdanie.

Myślę, że w Twojej okolicy znajdzie się serwis, który zrobi ci demonstrację takiej maszyny w terenie. Cub Cadet to kwestia napisania zgłoszenia przez ich stronę, Al-ko robi tylko jak mają taki na stanie(a często mają), muszą tylko chcieć do ciebie przyjechać.

Zapytaj ich, to nic nie kosztuje bo kartę przetargową masz. Jako firma ogrodnicza na pewno będziesz u nich częściej na serwisach niż zwykły Kowalski, więc powinni się tobą bardziej zainteresować.
Powodzenia i daj znać na coś się zdecydowałeś
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

jeziu89
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2021, 8:17
Imię: Marcin

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: jeziu89 » 15 kwie 2021, 13:08

Niestety to co już w innych tematach i na forach fb się potwierdza - terminy realizacji.
Najbliższy sprzedawca cub cadeta będzie miał jedną xt2 dopiero w połowie maja, na obecną chwile nie ma nic na stanie... jakiegoś małego ridera chyba tylko.

Po wstępnych oględzinach zostały wyłonione dwa: Alko i JD
Za alko przemawia to co handlowcy chwalą czyli przekładnia pro i "europejskie" wykonanie ale to JD wydaje się solidniejszym sprzętem z silnikiem Kawasaki...

smuggler
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:26
Imię: pawel

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: smuggler » 15 kwie 2021, 13:34

Gdzies czytalem (ale sprawdz sobie, najlepiej przetestuj), ze w JD 350 ludzie notorycznie narzekaja na zapychajacy sie wyrzut.

jeziu89
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2021, 8:17
Imię: Marcin

Re: Traktorek do firmy ogrodniczej - do 23.000zł

Post autor: jeziu89 » 15 kwie 2021, 13:39

smuggler pisze:
15 kwie 2021, 13:34
Gdzies czytalem (ale sprawdz sobie, najlepiej przetestuj), ze w JD 350 ludzie notorycznie narzekaja na zapychajacy sie wyrzut.
takie opinie czytałem i słyszałem o starszym modelu x300.
czasami mam okazję kosić jakimś paroletnim modelem serii x100 i tam faktycznie mokra trawa potrafi bardzo szybko zapchać wyrzut... no ale generalnie nie powinno się kosić mokrej :D

ODPOWIEDZ