Pierwszy traktorek do 9 tyś

Moderator: Moderatorzy

Pavel2824
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2021, 22:38
Imię: Paweł

Pierwszy traktorek do 9 tyś

Post autor: Pavel2824 » 29 sty 2021, 9:41

Witam, mam działkę ok 60 ar z czego ok 40 ar do koszenia, w tym mały sad ok 10ar więc kosił będę między drzewkami owocowymi no i że 4 duże drzewa orzecha włoskiego- liści na jesień do groma :(. Oglądając filmiki użytkowników forum trafiłem na filmik traktorka firmy countax. Spodobał mi się ten traktorek bo ma zamiatarkę dzięki której można kosić nawet wilgotną trawę, dzięki czemu nie musiałbym czekać aż rosa odparuje. Do tego myślę że fajnie mogłaby sobie poradzić z tymi liśćmi z orzecha na jesień. Przeglądam ogłoszenia od jakiegoś czasu egzemplarzy z silnikiem min 18hp ale wszystkie jakieś jak podjechane. Chciałbym też aby do tego ciągniczka można było podpiąć jakąś przyczepkę żeby np. zwozić sobie jabłka a w zimie może pług zamiast lopaty :D . Poza tym wszystkie traktorki są na ok 200km ode mnie.
Lokalny handlarz powiedział mi że ma egzemplarz 16hp na brigsie- czy ten traktorek da sobie radę? Bo nie jestem zorientowany. A może polecacie coś innego?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pierwszy traktorek do 9 tyś

Post autor: Tornado » 29 sty 2021, 9:58

Ten z silnikiem 16 HP poradzi sobie... Pamiętaj jednak, ze traktorek to nie tylko silnik !! Kupując używany traktorek od handlarza byłbym ogromnie ostrożny, bo możesz gorzko później żałować dokonanego wyboru.. Poczytaj tematy na forum.. dot. kupna używki od handlarzy..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Pavel2824
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2021, 22:38
Imię: Paweł

Re: Pierwszy traktorek do 9 tyś

Post autor: Pavel2824 » 29 sty 2021, 10:30

Domyślam się że można się nadziać i tego też się trochę obawiam, czy wszystkiego uda się dopatrzeć. Patrzyłem też na nowe lub używane 1 sezon. Cenowo np. mógłbym wziąć pod uwagę np. solo by alko t15-95,6HD-A ale nie wiem czy będzie ok. Nie ma też tej szczotki...

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pierwszy traktorek do 9 tyś

Post autor: Tornado » 29 sty 2021, 10:56

Handlarz to duże ryzyko... Kupno jednosezonowego to już warte przemyślenia, pod warunkiem .. dlaczego ktoś sprzedaje taki roczny sprzęt. Sam takie Alko T-16 mam na sprzedaż hehehe. Kupno coś ze szczotką, to raczej tylko countax i zakupić w UK.., no ale oni wyszli z Unii i nie wiadomo jak tam z cłami. Countax to dobraq maszyna, o ile nie jest już wyeksploatowana ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pierwszy traktorek do 9 tyś

Post autor: m1strzunio » 29 sty 2021, 21:33

Tornado pisze:
29 sty 2021, 9:58
Ten z silnikiem 16 HP poradzi sobie... Pamiętaj jednak, ze traktorek to nie tylko silnik !! Kupując używany traktorek od handlarza byłbym ogromnie ostrożny, bo możesz gorzko później żałować dokonanego wyboru.. Poczytaj tematy na forum.. dot. kupna używki od handlarzy..
No nie przesadzajmy, ja mam kupiony od handalarza traktorek z 88 roku i kurde ogarniam już 2gi rok nim 1 hektar więc nie wiem w czym problem. Generalnie trzeba wiedzieć co się chce kupić i tyle. Nowego na pierwszy traktorek bym też nie kupił bo człowiek jest głupi i się uczy dopiero na sprzęcie. Za szybko kosi, tu kamień wystaje itp :D

Co do samego traktorka nie musisz mieć zamiatarki. Wystarczy zwykły sprzęt z koszem i też sobie świetnie poradzi ze zbieraniem liści. Mam dwa duże orzechy i TC102 bez problemu sobie radził.

16 koni to już jest ok, zwłaszcza z manualną skrzynią biegów. Jak nie będziesz kosić trawy po kolana to spokojnie sobie dasz radę.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pierwszy traktorek do 9 tyś

Post autor: Tornado » 30 sty 2021, 9:13

m1strzunio pisze:
29 sty 2021, 21:33
No nie przesadzajmy, ja mam kupiony od handalarza traktorek z 88 roku i kurde ogarniam już 2gi rok nim 1 hektar
Co do samego traktorka nie musisz mieć zamiatarki. Wystarczy zwykły sprzęt z koszem i też sobie świetnie poradzi
Gratuluję zakupu sprzętu, który ma już 33 lata i działa nadal.. Co do szczotki, to ma ona inne zastosowanie niż kosz....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Pavel2824
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2021, 22:38
Imię: Paweł

Re: Pierwszy traktorek do 9 tyś

Post autor: Pavel2824 » 01 lut 2021, 20:42

Myślę, że pozostanę przy countax'ie ale z silnikiem min 18hp. A najlepiej 20 na większych kołach. Mam jeszcze pytanie odnośnie elektryki w tych maszynach, otóż czy w egzemplarzach z elektrycznym podnoszeniem/ opuszczaniem Kosiska bądź też kosza nie ma problemów- czy te mechanizmy się nie psują? Może mijać te egzemplarze siódma drogą i skupić się bardziej na tych z dźwigniami?

ODPOWIEDZ