zakup traktorka podkarpacie

Moderator: Moderatorzy

KoAla
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2020, 12:12
Imię: Ala

zakup traktorka podkarpacie

Post autor: KoAla » 24 sie 2020, 20:03

Dzień dobry, przeczytałam posty na temat zakupu traktorka, obejrzałam filmiki - jednak nie znalazłam wystarczających danych by podjąć decyzję jaki traktor kupić - Proszę o radę co najbardziej pasuje do moich potrzeb.
Mam do koszenia ok 2000m2. teren płaski ale mieszkam 300 km od tego miejsca więc bywa że trawa sporo podrośnie zanim mam możliwość jej koszenia. Bywa że kiedy przyjadę jak raz pada wiec trawa mokra.
Traktor powinien mieć kosz bo dzieci i zwierzęta noszą skoszoną i nie zebraną trawę do domu.
Sprzęt powinien być możliwie prosty w obsłudze (automatyczna skrzynia), łatwe opróżnianie kosza
Chciałabym 2 cylindrowy silnik,
dysponuję budżetem ok 12.000.
Już myślałam ze wszystkie kryteria spełnia Traktor ogrodowy kosiarka Cub Cadet LT3 PR105 ale kiedy pojechałam do sklepu sprzedawca raczej polecał castel garden ptx 200hd. Z kolei kiedy pojechałam obejrzeć Solo by AL-KO T16 103,7 HD-V2 Comfort - sprzedawca odradzał polecając OLEO MAC OM 92/24KH. Niestey nie znalazłam nigdzie porównywarki tych modeli. A w okolicy (stalowa Wola/Sandomierz) nie znalazłam dealera, który dysponowałby tymi markami.
Tak więc poczułam się blondynką - im więcej czytam tym mniej wiem. Proszę mądre głowy o radę co wybrać.
Dziękuję. Ala

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: elkrecik » 25 sie 2020, 16:36

Witam. Gdy ja kupowałem traktorek, koszenie wieczorem mokrej trawy było jednym z priorytetów do mnie. CastelGarden nie znam, ale Oleo Mac ma wylot trawy do kosza na pewno większy od AL-KO i nie zapycha się tak łatwo.

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: ralfs269 » 25 sie 2020, 16:59

Ja 2 lata temu zakładałem ogród i zanim kosiłem trawę to czekałem aż trawa mocno podrośnie. Często kosiłem ją z chwastami które zdążyły urosnąć nawet na 30 cm. Móc Simplicity zapchał mi się raz, ale trawa była bardzo mokra, więc polecam Simplicity.

KoAla
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2020, 12:12
Imię: Ala

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: KoAla » 27 sie 2020, 12:11

Dziękuję za informacje - Simplicity przekracza mój budżet - nie znam się na tyle by kupic używany więc celuję w nowy. Zwiedziłam wczoraj kilka sklepów i jeszcze decyzji brak - faktycznie Oleo - fajne ale okoliczny dealer jakoś zupełnie bez sensu - poczułam się olana w sklepie do tego zupełnie nie wiedzieli co mi polecić - opowiadali co ostatnio im zeszło :( - co nie zbyt dobrze wróży w razie potrzeby serwisu/naprawy. Al-Ko z kolei bardzo pozytywne wrażenie - do tego 5 letnia gwarancja - chyba mnie przekonuje - natomiast pozostał dylemat czy 1 czy 2 cylindrowy - różnica w cenie 3500 zł - nie mało więc nadal głowa paruje. taki:
https://www.al-ko.com/shop/pl/produkty/ ... -hd-a.html
czy taki https://www.al-ko.com/shop/pl/produkty/ ... hd-v2.html ?
jeszcze jeden parametr - to traktor musi mi się zmieścić przez drzwi (na zimę musi zostać w domu) a drzwi mają 108cm.
Czy faktycznie róznica miedzy 1 a 2 cylindrowym warta jest tych pieniążkow?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: Tornado » 27 sie 2020, 12:18

Jeżeli dylematem jest silnik jednocylindrowy, czy też dwu, to ja radzę brać dwucylindrowy.. Poczytaj wpisy na forum, wiele o tym napisano. Jeśli interesuje Cię używany traktorek z przebiegiem 15 mh , nie odpalany w tym roku to poczytaj ten temat..
viewtopic.php?f=72&t=2540
to jest właśnie ten traktorek do sprzedaży
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

witus
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 sie 2018, 23:18

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: witus » 27 sie 2020, 12:46

Na 20 arów jednocylindrowy spokojnie wystarczy. Na przyszłość mniejsze koszty serwisu i paliwa też mniej spali. Szukaj z jak największym prześwitem tunelu.

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: ralfs269 » 27 sie 2020, 13:17

Ja uważam ze ile by nie było do koszenia to lepiej dwu cylindrowy.
Co do używanego polecę swój. Trochę o nim pisałem gdy go kupiłem.
Na Simplicity raczej złych opinii nie ma. Mój ma przepracowane tylko około 30 mth i jest jeszcze na gwarancji. A osobiście z marki jestem zadowolony i zmieniam na trochę inna maszynę ale również Simplicity. Prawdopodobnie będę miał w przyszłym tygodniu i wtedy się pochwale. To jedyny powód sprzedaży mojego traktorka.

https://www.olx.pl/oferta/traktorek-kos ... GeuYw.html

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: elkrecik » 27 sie 2020, 14:06

Jeżeli Al-ko Ci się podoba: zobacz model T 22-103.9 HD-A V2 lub z z końcówką 103.7 (tu musiałbyś się ktoś wypowiedzieć inny jakimi detalami się różnią)

KoAla
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2020, 12:12
Imię: Ala

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: KoAla » 27 sie 2020, 14:18

T-22 za szeroki - muszę na zimę schowac go w domu - mógłby nie zmieścić mi się w drzwiach - ale dziękuję.
Tornado - A czym różni się T-16. 103, o którym piszesz od tego, który ja znalazłam T 16.95?

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: elkrecik » 27 sie 2020, 14:32

Faktycznie- nie zauważyłem że ma 110 cm szerokości. Co do silników: koleżanka ma traktorek Oleo- Mac 1 cylindrowy, teren lekko pochyły i narzeka że maszyna za słaba. Ja posiadam Oleo 2 cylindrowe i brak mocy nie narzekam a teren mam trudny. Z kolei jeden z moich kolegów kupił Al-Ko T 15 1 cylindrowe, ma dużą ale totalnie płaską działkę i bardzo sobie traktor chwali. A te dwa ostatnie co podałaś to chyba chodzi o szerokośc kosiska - nie orientuję się w nomenklaturze Al-Ko.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: zakup traktorka podkarpacie

Post autor: Tornado » 27 sie 2020, 16:26

KoAla pisze:
27 sie 2020, 14:18
Tornado - A czym różni się T-16. 103, o którym piszesz od tego, który ja znalazłam T 16.95?
Wielkością kosiska 103 vs 95
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ