Pomoc w wyborze zero turn

Moderator: Moderatorzy

Ponti2222
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:31
Imię: KAMIL

Pomoc w wyborze zero turn

Post autor: Ponti2222 » 19 cze 2020, 11:53

Witajcie na forum jestem juz trochę czasu czytam wszystko co odnosi się do większych sprzętów i duzych powierzchni do cięcia.
Mam 1.40 h do cięcia bez nasadzen (co się może zmienić w przyszłości)doslownie lotnisko. Szukam czegoś większego na lata . Trawy zbierac nie musze ale kto to wie co bedzie w przyszlosci . Myślałem nad alko t23 ze wzgledu na dużej średnicy kosisko co usprawnilo by koszenie które teraz rozkładem na nawet 3 dni ( posiadam starego Partnera ). Zainteresowałem sie tez kosiatkami zero turn takimi jak toro ferris is 2500 , kubota gzd i zd jak i Ariens inox 42 ale ma tylko 107 szerokości koszenia .Trzy pierwsze to diesel i że wzgledu na koszty eksploatacji jakoś do mnie bardziej przemawiają. Fajnie by było otrzymać jakieś informacje od użytkowników . W 20 tys zl chciałbym się zmieścić.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pomoc w wyborze zero turn

Post autor: m1strzunio » 19 cze 2020, 13:48

O Panie, 1.4 hektara to polecam takie coś C330 + kosiarka talerzowa (może być też pielęgnacyjna)
Traktorkiem to nie robota, koszt koszenia duży no i czasowo słabo zwłaszcza, że trzeba to kosić w miarę często.
Wiem bo mam traktorek i traktor. C330 jest w stanie skosić 2h na godzinę niezależnie od wysokości trawy.
Myślę, że w 20k to byś się zmieścił i jeszcze na mały traktorek by Ci zostało do ogarnięcia ogrodu :)

Domyślam się, że aż taki kozak nie będziesz i zostaniesz przy traktorku.
Na Twoim miejscu szukałbym coś z agregatem na przodzie i wyrzucie na bok (coś jak John Deere F525 / 725 i podobne z kosiskiem 42 cale) z takich co teraz produkują to wadziłem Club Cadet Turn Zero. Ale czy się w cenie zmieścisz to nie wiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze zero turn

Post autor: Toma » 19 cze 2020, 14:16

mistrzunio, czy Ty widzisz, czytałes co napisał Ponti2222 ? Pyta o zero-turn, a nie o traktorek. A Ty piszesz o c330 ? Ech.... doradzca się znalazł.
Pontii, porozmawiaj z kolegą pfp76, on jest użytkownikiem i jest mocno obeznany w temacie zero-turna

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pomoc w wyborze zero turn

Post autor: m1strzunio » 19 cze 2020, 15:08

Toma, jak gość chce kosić dwa dni to żaden problem ale 1.4h to jest kurde masakra traktorkiem i zero turn nic w tym temacie nie zmienia... Też mam w kij terenu i bardzo dobrze wiem jak to wygląda. Ale każdy szanuje swój czas jak chce. Ja mu tylko powiedziałem co bym zrobił na jego miejscu a jak chce to kosić zero turnem to już jego wybór.

Ponti2222
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:31
Imię: KAMIL

Re: Pomoc w wyborze zero turn

Post autor: Ponti2222 » 24 cze 2020, 19:04

Tyle to ja mam ogrodu także c330 nie bardzo ,tym po polu mogę jeździć . Rozważam zakup cab cadet xz5 Ultima z kosiskiem 127 cm . Ofertę dostalem 17500 zl

ODPOWIEDZ