Alternatywa dla Stiga 5092HW

Moderator: Moderatorzy

tso
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2020, 14:01
Imię: Tomasz

Alternatywa dla Stiga 5092HW

Post autor: tso » 27 maja 2020, 21:00

Drodzy forumowicze,
czytam Was od jakiegoś już czasu i doszedłem do momentu decyzji o zakupie traktorka. Jednak temat nie jest łatwy gdyż pojawiło się dużo ograniczeń. Generalnie tak :
1) Działka 30ar , pomieszane sad (30%) , las (30%) i równy "reprezentacyjny" trawnik (40%)
2) Niewielkie nachylenie terenu
3) Najgorsza rzecz czyli drzwi do piwnicy gdzie będzie przechowywany traktor mają po otwarciu szerokość w świetle 99cm a dodatkowo są na końcu ostrego spadku terenu (zjazd długości 5 metrów , spadek około 15%)
4) Budżet tak do 15 000

Wiec biorąc punkt 3 niestety odpadają oczywiste rozwiązania typu Alko T16 lub Cub Cadet XT2 - nawet zrobiłem model z wymiarów ale nie da rady wcisnąć , szczególnie że to nie po płaskim więc możliwości manewrowania precyzyjnego będą ograniczone.
Wycieczka po sklepach w okolicy pokazała że ta Stiga jest w sumie jedynym wyborem bo zewnętrzne max wymiary to 96cm co na styk wchodzi , i dodatkowo jako jeden z niewielu wąskich traktorów ma pompę oleju.

Widzicie jakieś alternatywy dla tego modelu ?

Jeśli nie to pytanie czy brać z silnikiem Kawasaki czy też szukać modelu z tego roku gdzie Stiga sama zrobiła silnik ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi w tym trudnym temacie.

Pozdrawiam

marcin_li
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2020, 14:47
Imię: Marcin

Re: Alternatywa dla Stiga 5092HW

Post autor: marcin_li » 28 maja 2020, 11:13

A może rider? Szerokość 80-90cm, w zależności od kosiska, bardzo zwrotny (czyli dobry na las/sad). Wada to brak kosza w zestawie i jak chcesz zbierać urobek musisz dokupić przyczepkę zbierająca.

Sam miałem identyczny problem jak Ty i kupiłem łamaną Stigę, szerokość maszyny 75cm, szerokość koszenia 78cm.

tso
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2020, 14:01
Imię: Tomasz

Re: Alternatywa dla Stiga 5092HW

Post autor: tso » 01 cze 2020, 7:25

Dzięki za inspirację , do tej pory jakoś nie dopuszczałem myśli o riderze ale po Twoim poście i obejrzeniu w weekend chyba wszystkich filmów o riderach na necie zmieniam zdanie. Nie jest to wcale takie głupie rozwiązanie i rzeczywiście do tych warunków się powinno sprawdzić. Pozostaje teraz pojeździć po sklepach w okolicy i poszukać konkretnego modelu :D

Jeszcze raz dzięki wielkie , wierzyłem że jakoś to forum pomoże w wyborze ;)

ODPOWIEDZ