Echo Trak Park 20 - nie działa elektryczna regulacja wysokości koszenia

Moderator: Moderatorzy

Andrzejbe
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:54
Imię: Andrzej

Echo Trak Park 20 - nie działa elektryczna regulacja wysokości koszenia

Post autor: Andrzejbe » 09 maja 2020, 23:07

Witam serdecznie . Jestem tutaj nowy i mam nadzieję, że zostanę na dłużej. Przechodząc do mojego problemu związanego z brakiem regulacji wysokości agregatu tnącego, który ustawiany jest elektrycznie za pomocą pokrętła. Na desce rozdzielczej wyświetlają się cyferki od 0 do 9 po przekręceniu pokrętłem, ale niestety agregat nie reaguje na zmianę wysokości. Mam w związku z tym pytanie, co może być przyczyną tego stanu (bezpieczniki sprawdziłem), czy może być uszkodzony silniczek, a jeżeli tak, to gdzie mogę go znaleźć. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Echo Trak Park 20 - nie działa elektryczna regulacja wysokości koszenia

Post autor: Troku » 09 maja 2020, 23:14

To jest zapewne problem elektryczny czyli po pierwsze lokalizacja siłownika krokowego, po drugie jego sprawdzenie. Miałem przypadek przepalonej diody na płycie sterownika i wtedy nie reagował na nic więc poproszę o więcej danych o traktorku czyli model a najlepiej zdjęcie tabliczki znamionowej.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Andrzejbe
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:54
Imię: Andrzej

Re: Echo Trak Park 20 - nie działa elektryczna regulacja wysokości koszenia

Post autor: Andrzejbe » 09 maja 2020, 23:24

Dziękuję za szybką odpowiedź.Traktorek mam w pracy i w poniedziałek zrobię zdjęcie tabliczki znamionowej, jest to Echo Trak Park 20 z silnikiem Kawasaki 18 koni z roku 2004. Odkręciłem płytkę, która jest regulowana tym pokrętłem i optycznie wygląda na nieuszkodzoną, ale mogę się mylić.

Andrzejbe
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:54
Imię: Andrzej

Re: Echo Trak Park 20 - nie działa elektryczna regulacja wysokości koszenia

Post autor: Andrzejbe » 10 maja 2020, 7:01

Andrzejbe pisze:
09 maja 2020, 23:24
Dziękuję za szybką odpowiedź.Traktorek mam w pracy i w poniedziałek zrobię zdjęcie tabliczki znamionowej, jest to Echo Trak Park 20 z silnikiem Kawasaki 18 z roku 2007 . Odkręciłem płytkę, która jest regulowana tym pokrętłem i optycznie wygląda na nieuszkodzoną, ale mogę się mylić.

Andrzejbe
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:54
Imię: Andrzej

Re: Echo Trak Park 20 - nie działa elektryczna regulacja wysokości koszenia

Post autor: Andrzejbe » 12 maja 2020, 5:42

Witam ponownie. Problem z podnoszeniem i opuszczaniem agregatu tnącego tkwił w silniczku, który porusza siłownik, a dokładniej to przyczyną yła zawieszona szczotka w tym silniczku. Dziękuję za chęć pomocy.

ODPOWIEDZ