Al-ko t22-103.9 hd Problem z odpalaniem

Moderator: Moderatorzy

Seph87
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2020, 16:32
Imię: Mateusz

Al-ko t22-103.9 hd Problem z odpalaniem

Post autor: Seph87 » 22 kwie 2020, 3:42

Witam, z miesiąc temu zakupiłem wspomnianego Al-ko t22-103.9. Do tej pory zrobiłem nim 3 dłuższe koszenia i za każdym razem po dłuższej pracy był problem z odpaleniem. Tzn. np po pół godzinie koszenia wyłączyłem go na 1 lub 2 min i następnie nie mogłem odpalić. Silnik nie kręcił tak jakby to była wina jakiejś czujki. Po kilkurazowym sprawdzeniu wszystkich włączników czujek i kilku/kilkunastu włączeń i wyłączeń noży dopiero odpalał. Możliwe że jest coś nie tak z tym ostatnim?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Al-ko t22-103.9 hd Problem z odpalaniem

Post autor: Tornado » 22 kwie 2020, 7:39

Miałem podobnie, ale po rocznym użytkowaniu i myciu traktorka karcherem. Użyłem środka do styków elektrycznych i problem znikł. Dotyczyło to również tego samego włącznika :lol: Szczytem "bezczelności" ze strony tego czujnika, było zatrzymanie pracy traktorka podczas koszenia :mrgreen: Nim do tego "doszedłem" pół dnia straciłem... A, wystarczyło tylko ..psiknąć :shock:
Nie twierdzę, że masz to samo tj. zaśniedziały włącznik, no ale ... Natomiast faktem jest, że ta duża ilość czujników, wymaga od operatora ... czujności co do ich stosowania, bo inaczej traktorek nie odpali. Nowy użytkownik może mieć z tym problem...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Seph87
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2020, 16:32
Imię: Mateusz

Re: Al-ko t22-103.9 hd Problem z odpalaniem

Post autor: Seph87 » 11 maja 2020, 16:20

Winny okazał się włącznik noży. Wymieniłem go na nowy, jestem po dwóch koszeniach i problem całkowicie ustąpił.

ODPOWIEDZ