Kohler sv530 zawór gaźnika

Moderator: Moderatorzy

Arkare
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:17
Imię: Grzegorz

Kohler sv530 zawór gaźnika

Post autor: Arkare » 20 mar 2020, 9:47

Witam, mam husqvarnę cth z silnikiem kohler sv530-0030 2008r. Mam podejrzenia że zawór gaźnika nie działa. Przy przekręcaniu stacyjki ponoć powinno być słychać jakieś przełączanie. Nic takiego nie ma. Po drugie odpaliłem silnik i zdjąłem filtr powietrza. Przy gaszeniu silnika gaźnik wypluł trochę paliwa w stronę filtra. Ogólnie silnik dobrze pracuje, traktorek jeździ kosi itd. Na YouTube znalazłem jak gość z chyba USA miał podobne problemy i wymieniał ten zawór. W filmie tym również autor tłumaczył że przez awarie tego zawora paliwo może mieszać się z olejem. Czy to prawda? Czy to ten zawór czy coś innego? Da się dokupić taką część czy cały gaźnik?

Filmiki o których mówiłem:




Czy to ten zawór?

https://partmartusa.com/products/25-757 ... s-2575725s
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kohler sv530 zawór gaźnika

Post autor: Troku » 20 mar 2020, 21:05

Zakręć kranik paliwa, odkręć kopułkę pływaka gaźnika i jak będziesz miał już na wierzchu przełączaj stacyjką, zobaczysz czy działa zawór prawidłowo.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Kohler sv530 zawór gaźnika

Post autor: arturo » 20 mar 2020, 23:00

Zawór zamontowany na gaźniku ma za zadanie domknięcie dolotu paliwa do dyszy głównej silnika po odcięciu zapłonu, i tym samym jego samozapłonu co czasami objawiało się w wcześniejszych wersjach (strzałem z tłumika).Gdy jest zepsuty albo zablokowany (czy też istnieje problem elektryczny-brak napięcia )przeważnie nie można uruchomić silnika. Ale nie bywa on przyczyną nadmiernego poziomu paliwa w gaźniku czy przeciekania paliwa, za to odpowiada zawór iglicowy wraz z pływakiem.

Arkare
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:17
Imię: Grzegorz

Re: Kohler sv530 zawór gaźnika

Post autor: Arkare » 21 mar 2020, 20:57

Faktem jest że strzały z tłumika czasem się zdarzą przy gaszeniu. Sprawdziłem zawór - nie daje oznak życia, czy to przy kręceniu stacyjką czy przy podpięciu pod inne źródło prądu. Pozostaje go wymienić. Dziękuję za pomoc :)

Arkare, jeśli odpowiadasz bezpośrednio na post, będący wyżej, to nie wykonuj opcji cytowania.
GM Tornado

ODPOWIEDZ