zakup alko t 23-125.6 hd v2 czy warto?

Moderator: Moderatorzy

lysy5011
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2019, 21:01
Imię: Daniel

zakup alko t 23-125.6 hd v2 czy warto?

Post autor: lysy5011 » 30 paź 2019, 22:21

Witam wszystkich .Jestem tutaj nowy i planuje zakup alko t 23 na około 70 arów pochyłego terenu. Powiedzcie mi czy nadaje sie na taki teren, czy przekładnia G-700 wytrzyma te moje pagórki. Jaka jest obsługa okresowa, co ile wymiana oleju i czy to jest problem wymienić taki olej. wczesniej miałem 2 mtd jeden uzywke a drugi nówke i obie skrzynie padły ,pierwsza po 2 a druga po 5 latach ,a podobno oleju w takich skrzyniach się nie wymienia bo jest dożywotni, tylko coś krótkie to życie takiej przekładni.. Jak możecie to napiszcie coś na ten temat bo to trochu kasy kosztuje a nie chciałbym w błoto wyrzucić . Czy taka wymiana oleju przedłuży jej żywotność? Nie wiem ale nigdzie nie piszą na temat przekładni czy one się psują tylko u mnie? Jak mozecie to napiszcie coś na ten temat. Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek rady.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: zakup alko t 23-125.6 hd v2 czy warto?

Post autor: Tornado » 31 paź 2019, 7:30

Czy warto, tego chyba nikt Ci nie napisze. Każdy kieruje się własnymi spostrzeżeniami, przemyśleniami i na podstawie własnej analizy dokonuje wyboru. Istotnym jest jakość i trwałość sprzętu oraz jego cena. Wymieniony model na ten areał sprawdzi się i będziesz miał jeszcze tzw. "zapas" . Ja mam T-16 i obsługuje podobny teren, tyle, że ja nie ciągam przyczepki, czy też zimą traktorek "leżakuje".... Co do wymiany oleju, to wymienia się go zawsze, a teza, że się tego nie robi już dawno została "obalona". Poczytaj forum, gdyż te tematy były wielokrotnie wnikliwie omawiane.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

lysy5011
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2019, 21:01
Imię: Daniel

Re: zakup alko t 23-125.6 hd v2 czy warto?

Post autor: lysy5011 » 31 paź 2019, 11:27

Ale moje pytanie miało się bardziej do tego czy ten sprzęt posłuży dłużej czy też będzie 5 lat i remonty przekładni mnie czekają? Bo traktorek to a muszę mieć bo tyle koszenia ręcznie nie wchodzi w grę . U mnie też będzie służył tylko do koszenia i niczego więcej . Do przyczepy i śniegu mam lnny ciągnik .A jeszcze jak często to trzeba wymieniać ten olej i czy jestem w stanie zrobić to sam? A mówicie że teza o oleju dożywotnim upadła ale jakoś o serwisach i dilerach chyba jeszcze nie bo gdzie się nie spytasz to tak twierdzą . Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: zakup alko t 23-125.6 hd v2 czy warto?

Post autor: Tornado » 31 paź 2019, 12:50

Kolego, skrzynia w T-23 jest jedna z lepszych. Natomiast pytanie, ile lat wytrzyma, to jest z rzędu jak szanujesz tak masz.... Będzie sprzęt pracował w firmie ogrodniczej to go szybko szlak trafi i na odwrót. Będzie użytkował go właściciel, a użytkowanie przez pracownika.... Poświęć trochę czasu i poczytaj forum, a dowiesz się jak często należy wymieniać olej w skrzyni, silniku, co z filtrami itd.. Trudno pisać każdemu z osobna na ten temat..
Jeśli chodzi o serwisy/dealerów.., to co mają Ci powiedzieć??? Że się wymienia??? A, po co mają się pozbawiać zarobku naprawy/wymiany skrzyni, skoro producenci piszą, że się nie wymienia... Baa nawet B$S ma już ponoć silniki w których wymiana oleju jest zbędna :lol: :lol:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

lysy5011
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2019, 21:01
Imię: Daniel

Re: zakup alko t 23-125.6 hd v2 czy warto?

Post autor: lysy5011 » 03 mar 2020, 12:24

Witam . Dawno się nie odzywałem ale właśnie zakupiłem T 23-125.6 hd v2 .Traktorek się prezentuje całkiem fajnie ale co do pracy to sie odezwe jak troche pokosze i bedę miał jakieś rozeznanie. Mam tylko takie małe pytanie jaki olej przychodzi do przekłani g 700 czy to moze 20 w 40 bo taka dostałem informacje od sprzedawcy a nigdzie nie moge tego zweryfikować. pozdrawiam

ODPOWIEDZ