Rider czy Zero-Turn do wysokiej trawy

Moderator: Moderatorzy

orson
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2019, 16:15
Imię: Marek

Rider czy Zero-Turn do wysokiej trawy

Post autor: orson » 01 lip 2019, 17:08

Witam
Szukam pomocy w wyborze kosiarki. Teren do koszenia to prawie hektar w miarę równej łąki-trawnika. Niestety mogę ja kosić tylko z grubsza raz na miesiąc wiec trawa potrafi czasem odrosnąć do 30-40 cm. Trawa przy koszeniu nie jest zbierana.
Do tej pory ogarniałem to traktorkiem Stiga Estate 3098H który radzi sobie nawet nieźle z samym koszeniem ale problemem jest tunel wyrzutu tylnego który się dość często zapycha (kosze ze zdemontowanym koszem).
Teraz wiem ze o wiele lepiej by się sprawdził sprzęt z wyrzutem bocznym ale kiedyś myślałem ze to to samo co tylni tyle że z opcja zbierania do kosza... eh naiwności.

Tak czy inaczej rozważam teraz zakup albo kosiarki zero turn:
Snapper ztx 110

albo ridera:
Stiga Park 320 W + agregat Park 95 Combi

O ile Snapper pewnie poradzi sobie bez problemu z moja wysoka trawą, o tyle Stiga była by bardziej praktyczna ze względu na podnoszony agregat i możliwość montażu szerokiej gamy akcesoriów. Pytanie tylko czy ta Stiga Park poradzi sobie z koszeniem tak wysokiej trawy? Co prawda ma inny rodzaj wyrzutu tylnego niż mój obecny traktorek ale wciąż się obawiam o to zapychanie. Czy ktoś może ma doświadczenie w koszeniu wysokiej trawy riderami i mógłby mi podpowiedzieć czy wymieniona Stiga Park sobie poradzi czy jednak lepiej brać Sappera

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Marek

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rider czy Zero-Turn do wysokiej trawy

Post autor: Troku » 01 lip 2019, 17:14

Do wysokiej trawy to tylko zero turn z wyrzutem bocznym bądź inna maszyna też z wyrzutem bocznym,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ