ustawianie noży w TC102

Moderator: Moderatorzy

wojtek0355
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2017, 17:11
Imię: Wojtek

ustawianie noży w TC102

Post autor: wojtek0355 » 01 cze 2019, 18:07

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników.
Używam traktorka CASTEL GARDEN - starego - to już drugi taki z kosiskiem TC102. Przedtem to wersja Brill.
No i mam stale ten sam problem. Przy przypadkowym zablokowaniu kosiska noże przestawiają się w położenie kolizyjne.
Aby to poprawić muszę zdejmować deck, a to zajmuje mi pół dnia.
Pytanie : Czy nie ma sposobu na poluzowanie paska zębatego i przestawienie noży bez zdejmowania i rozbierania całego agregatu?
Skoro noże potrafią się przestawić przy blokowaniu, to może jest jakiś sposób powrotu do pozycji 90. Dodam, że pasek zębaty jest
napinany prawidłowo, i jest caly, koła pasowe też sprawdziłem - nie ma ubytków. W sumie nie wiem, jakim sposobem to sie przesuwa a jednak..
No i dodam, że w poprzednim traktorku były takie same objawy...

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: ustawianie noży w TC102

Post autor: Tornado » 01 cze 2019, 21:37

Witaj Kolego...
Problem Twój polega na tym, że pasek dwustronnie zębaty na tzw. platformie, masz właśnie źle naciągnięty tzn, za słabo. Lekki opór noży i pasek przeskakuje na rolkach zębatych.. Zakładam, że kosisko pracuje równo i .. pasek ma wszystkie "zęby". ...
Natomiast pytanie co do ... zmiany ustawienia w/w paska, a jednocześnie zmiany ustawienia noży, bez zdjęcia kosiska i pokrywy platformy /i nie tylko/ jest ... niemożliwe. Ot.., taka konstrukcja traktorków/kosiska ze stajni GGP .. Jeśli dotarłeś do tego paska , to powinieneś wiedzieć , iż nie ma takiej opcji.. Pozdrawiam.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

wojtek0355
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2017, 17:11
Imię: Wojtek

Re: ustawianie noży w TC102

Post autor: wojtek0355 » 02 cze 2019, 17:50

Dziękuję za odpowiedź. Zawsze po rozebraniu staram się naciągnąć pasek na tyle, żeby się nie poddawał przy nacisku.
Rozumiem, że ten typ tak ma i muszę za każdym razem zdejmować agragat i pokrywę,.. Jak to naciągnąć, aby się nie przestawiał?.
Pisze Pan "lekki opór noży". Ja próbowałem zablokować calkiem jeden nóż i przesunąć drugi ale nie ma szans. Opór jest tak wielki, że boję się ze coś zerwę,

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: ustawianie noży w TC102

Post autor: Tornado » 02 cze 2019, 18:11

Myślę, że powinieneś tutaj znaleźć odpowiedź na Twe pytanie..
viewtopic.php?f=32&t=716
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ