ALPINA BT98 (Stiga Tornado 2098) - problem z uruchomieniem noży

Moderator: Moderatorzy

cpk
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2019, 6:33
Imię: Piotr

ALPINA BT98 (Stiga Tornado 2098) - problem z uruchomieniem noży

Post autor: cpk » 24 maja 2019, 11:27

Dzień dobry,
mam problem z nowym traktorkiem ALPINA BT98 kupionym w Leroy Merlin. Kosiarka jeździ, jednak w momencie podniesienia "grzybka" aby uruchomić noże, silnik gaśnie. Jednym z noży można obrócić za pomocą jakiegoś narzędzia, drugim nie za bardzo. Sprawdzałem w sklepie i oba były ruchome.

Może ktoś orientuje się czy jest jakaś blokada do zdjęcia albo jakiś inny prosty powód? Jest to sprzęt nowy i na gwarancji, ale odesłanie go będzie dość kłopotliwe. Niestety instrukcja jest fatalna i nieprzetłumaczona na polski, ale znalażłem instrukcję do bliźniaczego modelu Stiga Tornado 2098. Niestety niczego mi to nie rozjaśniło.

https://www.stiga.pl/storage/files/Inst ... _2098H.pdf

WIdeo jak to powinno działać:


Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: ALPINA BT98 (Stiga Tornado 2098) - problem z uruchomieniem noży

Post autor: Tornado » 24 maja 2019, 11:42

Twój opis usterki jest trochę znikomy, nie stało się to zapewne podczas garażowania traktorka, lecz w trakcie pracy...uderzyłeś np. w wystający korzeń, czy samoistnie nastąpiła awaria, wzniecając np. pożar..hehehe Niestety, szklanej kuli nie mamy, aby wróżyć.......

Masz gwarancję to ...oddaj na gwarancji do usunięcia usterki, co byłoby najrozsądniejszym wyjściem Tym bardziej, że przyczyna awarii może być różna. Może to być pasek, napinacz paska, czy sprzęgło, a może łożysko... nie kombinowałbym, tylko serwis..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

cpk
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2019, 6:33
Imię: Piotr

Re: ALPINA BT98 (Stiga Tornado 2098) - problem z uruchomieniem noży

Post autor: cpk » 24 maja 2019, 11:52

Cześć,
może napisałem to nieprecyzyjnie. Traktorek nie był nigdy używany - jest świeżo z pudełka, noże nigdy nie zostały uruchomione.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: ALPINA BT98 (Stiga Tornado 2098) - problem z uruchomieniem noży

Post autor: Tornado » 24 maja 2019, 12:09

Nie wiem, jak wygląda składanie tego traktorka, kto to robił, serwis sklepowy, czy Ty..Jeśli Ty, to może coś złożyłeś nie tak. Kosisko było założone, czy Ty je montowałeś do korpusu ?... Sprzęt winien być sprawdzony u klienta, a nie kupowanie kota w worku... Powtarzam ...serwis gwarancyjny, zwrot zakupu i ... kupno czegoś, co będzie dobrze pracowało, a nie udawało, że pracuje. Wybacz, że tak piszę, ale od "marketówki" niczego dobrego spodziewać się nie da...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

sgt_raffie

Re: ALPINA BT98 (Stiga Tornado 2098) - problem z uruchomieniem noży

Post autor: sgt_raffie » 24 maja 2019, 14:56

cpk pisze:
24 maja 2019, 11:27
. Jednym z noży można obrócić za pomocą jakiegoś narzędzia, drugim nie za bardzo.
Nie rozumiem. Jeden mozesz krecic a drugi sie nie rusza w tym momencie? One sie maja krecic jednoczesnie I sa pewnie na jakims pasku.
Moze cos pochrzaniles przy skladaniu kosiska albo zle przyszlo zlozone w podelku (to marketowka). W markecie sprawdzales TEN egzemplarz czy po prostu model?
Jesli nie masz zaciecia mechanicznego to do sklepu I serwis gwarancyjny/rekojmia czy co tam jeszcze sobie wymyslisz. Nie grzeb sam, szkoda nerwow, szczegolnie jak sie nie wie co sie robi..

ODPOWIEDZ