1,7 ha ,docelowo 7000m2 czy traktorek sie sprawdzi

Moderator: Moderatorzy

Robo
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2019, 21:22
Imię: Robert

1,7 ha ,docelowo 7000m2 czy traktorek sie sprawdzi

Post autor: Robo » 22 maja 2019, 9:24

Przepraszam za zamieszanie ,moja wina ,przemeczenie ,pokrecilem arealy we wczorajszym temacie .
Prosze was panowie o ponowna pomoc.

Przejde do konkretow, traktorek ma kosic 3 rozne arealy o lacznej powerzchni 1,7ha . Z tym ze 1ha jest wystawiony na sprzedaz , docelowo ma zostac 7000 m2
Opis terenu
1 twarde z malymi nierownosciami podworko ok 2500m2 , zbieranie do kosza i wywozenie poza obszar koszony , koszenie 10razy w roku .

2 podmokla laka ok 1ha ,bywaja okresy ze stoi woda do kostek w zaglebieniach ,koszenie w okresach sprzyjajacych ale bywa miekko po ulewach, zbieranie do kosza ,czasem mulczowanie ,laka przeznaczona i wystawiona w tym roku na sprzedaz ,koszenie dla wygladu 4-5 razy w roku ,

3 laka sucha pochylona kilka stopni ok 2500 m2 czesciowe zbieranie do kosza ,czesciowe mulczowanie , kretowiska , koszenie 5 razy w roku

4 dodatkowo 2 dzialki po 1000m2 kazda ,zbieranie do kosza ,jedna bardzo nierowna w ostatecznosci podkaszarka zastapi traktorek.

Dzialki w obrebie 40km traktorek ma jezdzic na skrzyniowym dostawczaku ,musi byc mobilny

1 Traktor Simplicity SRD300 Regent cena 16,200
2 Traktor ogrodowy Cedrus UJ 102/22H Loncin V-TWIN 22KM LC2P77F ,cena 13,999
3 Traktor ogrodowy T 20-105.7 HD V2 cena ,13999

Traktorek ma byc dosc prosty posiadac najwieksza szerokosc koszenia przy 2 nozach ,bez przerostu zbednej elektroniki , musi byc latwy w manewrowaniu gdyz bedzie obslugiwany przez osobe z jedna reka , obsluga prawa reka.
Czy ktorys z wymienionych powyzej jest szczegolnie lepszy ,korzystniejszy cenowo ,mniej elektro awaryjny.
Zakup na kilkanascie lat ,do zgonu sprzetu lub operatora.
Maksymalny budzet do ok 16tys.

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: 1,7 ha ,docelowo 7000m2 czy traktorek sie sprawdzi

Post autor: ralfs269 » 22 maja 2019, 10:59

Każdy z wyżej wymienionych ma swoich zwolenników. Moim zdaniem trzeba pojechać i zobaczyć osobiście każdy z nich. Ja w tamtym roku po poczytaniu forum miałem kupić Alko. Przejechałem się i było niewygodnie. Brak licznika motogodzin w sprzęcie za takie pieniądze tez jest dziwne. Ktoś może powiedzieć ze drobiazgi, ale skoro każdy jest polecany to wybrałem Simplicity. Najwygodniej się nim jeździ, ma tempomat, ma licznik motogodzin i wg mnie wyglądał najsolidniej. To tak jak z autami. Jeden poleci Mercedesa, drugi BMW a trzeci Audi. Wszystkie polecane wiec wybierz ten którym będzie Ci się najlepiej jeździło.

sgt_raffie

Re: 1,7 ha ,docelowo 7000m2 czy traktorek sie sprawdzi

Post autor: sgt_raffie » 22 maja 2019, 11:41

U mnie 1,4 ha, wiekszosc to laka, czesc twarde podworko przy domu z czyms przypominajacym trawnik. Do tego sporo pracy z przyczepka czy ciaganiem rzeczy, w tym sezonie jeszcze dokladka pluga i paru akcesoriow do prac ogolnych "w obejsciu".

Kupilem Al-Ko T23 i jestem zadowolony (ale to moj pierwszy wlasny sprzet tego typu). Na razie jeden sezon za pasem i kawalek obecnego. Robi co ma robic, kosi, nawet sie nie zatyka przy uwaznym koszeniu, mocy nie brakuje, terenowo radzi sobie lepiej niz sie spodziewalem. Pare rzeczy denerwuje ale da sie z nimi zyc. O tym bedzie jak sie w koncu zbiore do napisania opinii po tym czasie uzytkowania.

Ale....zabierz ta osobe ktora ma tym jezdzic i niech siadzie na poszczegolnych markach, pojezdzi. Dla mnie w tym Al-Ko np pozycja za kolkiem jest niewygodna a samo siedzenie, jak na sprzet z polki "premium", jest najwyzej takie sobie. Mojej polowce znowu duzo wygodniej sie siedzi na alko niz na cedrusie. Po zalozeniu galki na kierownice obsluguje jedna reka (bo dziwne podciecie na kierownicy od spodu utrudnia krecenie bez galki).

Elektronike masz juz wszedzie (czyli krancowki) i tego nie obejdziesz (no chyba ze zmostkujesz). Co do awaryjnosci elektroniki to nic Ci nie powiem bo traktorek ma lekko wiecej niz rok. Pytanie jak sie bedzie zachowywac bo kolejnych 2.

Teraz kupil bym jakas uzywke ze stanow w segmencie "garden/yard tractor" z wyrzutem bocznym....ale chwile zajelo pokazanie zonie, ze taki jest nam potrzebny a nie, nawet najwieksza, kosiarka samojezdna.

Takie troche rozwazania bez ladu i skladu ale moze cos pomoze ;)..

Chruper
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:08
Imię: Jacek

Re: 1,7 ha ,docelowo 7000m2 czy traktorek sie sprawdzi

Post autor: Chruper » 22 maja 2019, 21:29

Witam,
pierwszy raz na forum, więc podpinamy się pod ten wątek - pytanie podobne.

Poszukujemy traktorka w cenie ok. 10 tys. - do koszenia dużej działki ok 1 ha teren pagórkowaty, miejscami niezbyt równy (nie jest polem golfowym tylko łąką), fragmenty o nachyleniu ok. 20 stopni.
Zależy nam, by miał kosz, który będzie używany blisko domu, w dalszej części działki koszenie bez kosza.
Zakładamy, że traktorek ma mieć dużą moc - przynajmniej 20 HP + 2 cylindry. Dobrze byłoby, by był też prosty w serwisowaniu (wymiana pasków, oleju, czyszczenie itp.)

Przykładowo w tej cenie są w sprzedaży traktorki Solo/Al-Ko, moc 22 HP z silnikiem AL-KO.
Te z silnikami B&S są znacznie droższe.
Czy różnica w cenie ma odzwierciedlenie w jakości / trwałości /niezawodności tych silników ?
Na jednym z postów była sugestia, że jest problematyczny w serwisowaniu, powyżej, że jest niewygodny...

Jeśli nie ten model, to jakie polecacie ?
Ktoś polecał np. Traktorek Cedrus Starjet UJ 102/22H - w czym jest lepszy od AL-Ko ? Ma silnik Loncin V-TWIN 22KM. Czy ten silnik, czy inne parametry uzasadniają to, że kosztuje kilka tys więcej ?

Jeśli w tej cenie nie ma szans kupić rozsądnego nowego modelu, jaki warto kupić z używanych ?
Nie chcielibyśmy kupić kombinowanego i wyeksploatowanego. Nie wszystkie modele mają liczniki mh, a też nie mamy pewności, czy sprzedawcy nie modyfikują wskazania (?).

Chcemy kupić sprzęt, który nam posłuży i z którym nie będziemy mieć problemów przez lata - będziemy niebawem na emeryturze (zatem zakup kolejnych maszyn lub nieustające drogie naprawy raczej byłby problemem).
Z góry dziękujemy za wskazówki wszystkich mających orientację, której nam brakuje.

Pozdrawiam
Jacek

Mietek100

Re: 1,7 ha ,docelowo 7000m2 czy traktorek sie sprawdzi

Post autor: Mietek100 » 22 maja 2019, 23:46

Kolego Mietek 100 ..., nie masz zgody na zamieszczanie reklam / regulmin forum.. Wpis usunięty
GM Tornado

Chruper
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:08
Imię: Jacek

Re: 1,7 ha ,docelowo 7000m2 czy traktorek sie sprawdzi

Post autor: Chruper » 23 maja 2019, 13:32

Panowie, nie czekam na gotowca. Szukam i oglądam, ale nie mając wiedzy, trudno zdecydować jakie marki mają sens , jakie odrzucić ? Jaki przebieg można brać pod uwagę ? czy ok 150-200 godzin to znaczące zużycie ?

Przykładowe oferty za cenę 8-10 tys:

NOWE
1) AL-KO silnik AL-KO 22 HP
2) OLEO MAC OM 106/24 KH silnik Emak 22KM

UŻYWANE
1) Stiga Estate 22 - Silnik Kohler Courage 25 kM
2) Husqvarna 22km
3) Husqvarna CTH 184T Silnik Kawasaki 18-24 HP OHV
4) VIKING MT795 Silnik Vanguard 23 HP
5) TORO MODEL 190 - DH Silnik INTEK 22 kM
6) Wisconsin 3535 Kohler 25KM - przebieg 260 mth (?)
7) Craftsmann Silnik Briggs&Stratton 24 HP

Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam
"old man" Jacek

Robo
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2019, 21:22
Imię: Robert

Re: 1,7 ha ,docelowo 7000m2 czy traktorek sie sprawdzi

Post autor: Robo » 23 maja 2019, 17:44

Jerzyk napisal
""""Miałbym coś co się nadaje ale niestety nie ma kosza ale mamy od 15KM do 20KM w dieselu + kosiarka
rotacyjna czołowa lub tylna + inny osprzęt i cena nie zabija :-) bez osprzętu od 13500 zł do 18000 zł""""""

Poprosze o wiecej danych co to za diesle ,nowe/stare , jakas strona z informacjami . Czy to to zbiera do kosza itp

ODPOWIEDZ