Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Moderator: Moderatorzy

DawidoVader25
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2019, 22:40
Imię: Dawid

Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: DawidoVader25 » 28 kwie 2019, 23:39

Dzień dobry!

Po pierwsze chciał bym podziękować za przyjęcie mnie na forum. Do tej pory czerpałem z niego wiedzę w sposób anonimowy ale przyszedł czas gdy potrzebuję waszej pomocy. Mianowicie chodzi o zakup nowego traktorka, maksymalnie do 9000 zł (będzie brany na raty, mierzę siły na zamiary). Problemem jest to, że będzie nim kosiła osoba z kontuzjowaną trwale lewą nogą, tak więc wszystkie pedały musi mieć po prawej stronie. Powierzchnia działki to około 60 arów, w tym sadek i krzaki. Niestety w paru miejscach teren jest nie równy, chodzi o dołki i nierówności poprzeczne, bez wzniesień czy spadków. Występuje też sporo kretowisk ( ale z tymi mam zamiar się uporać łopatą czy grabiami). Dodam że mieszkam w okolicach Parczewa, mamy tu jeden "salon" oferujący traktorki marki STIGA oraz Solo by AL-KO. Sprzedawca polecił model STIGA 2084 z manualną skrzynią. W ofercie jest też wygodniejszy model ze skrzynią hydrostatyczną, co do której się skłaniam ze względu na większy komfort koszenia. Czy taka skrzynia jest mniej trwała od manualnej? Droższa w naprawie? Po za tym mam wątpliwości, ponieważ wydaje mi się że ten model STIGI to to samo co Alpina 84 BT. Drodzy forumowicze, co myślicie o tej STIDZE? Możecie polecić jakiś inny traktorek w podobnych pieniądzach? Oczywiście rozumiem że taki traktor to nie sprzęt na lat 20, ale choćby z 10 przy odpowiednim traktowaniu mógł by wytrzymać :) Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

Pozdrawiam,
Dawid

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: Troku » 29 kwie 2019, 23:28

AL-KO możesz brać w ciemno, kwestia lewej nogi czyli hamulca postojowego - no i trzeba go wcisnąć podczas odpalania traktorka, potem do pracy nie trzeba nim operować. Co do Stigi to jak dla mnie za dużo plastików przy kosisku które wymaga jednak okresowej konserwacji no i co do przekładni hydro to jej trwałość przy odpowiednich zabiegach serwisowych jest ona trwała i bezawaryjna a przede wszystkim dużo bardziej komfortowa dla operatora - brak szarpania przy załączaniu biegu.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

DawidoVader25
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2019, 22:40
Imię: Dawid

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: DawidoVader25 » 29 kwie 2019, 23:48

Dziękuje za odpowiedź. Czy mógłby mi pan polecić jakiś konkretny model AL-KO? Czy dobrze zrozumiałem że w przypadku tej marki, pedał po lewej stronie jest potrzebny tylko przy uruchamianiu traktorka? Przy zmianie kierunku jazdy i przy zatrzymywaniu już nie? Przepraszam ze tak dopytuję ale wolę mieć pewność w tak ważnej dla mnie kwestii,

Pozdrawiam,
Dawid

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: Troku » 29 kwie 2019, 23:51

DawidoVader25 pisze:
29 kwie 2019, 23:48
Dziękuje za odpowiedź. Czy mógłby mi pan polecić jakiś konkretny model AL-KO? Czy dobrze zrozumiałem że w przypadku tej marki, pedał po lewej stronie jest potrzebny tylko przy uruchamianiu traktorka? Przy zmianie kierunku jazdy i przy zatrzymywaniu już nie? Przepraszam ze tak dopytuję ale wolę mieć pewność w tak ważnej dla mnie kwestii,

Pozdrawiam,
Dawid
T15-95.6 HDA się sprawdzi a i mniejszy model taki jak ten https://www.al-ko.com/shop/pl/produkty/ ... -7-hd.html da sobie radę z takim areałem. Pedał Hamulca służy tylko do odpalania no i blokowania hamulca postojowego więc nie jest wcale używany podczas pracy. zatrzymywanie czy zmiana kierunku jazdy odbywa się za pomocą pedałów przód - tył po prawej stronie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

DawidoVader25
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2019, 22:40
Imię: Dawid

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: DawidoVader25 » 29 kwie 2019, 23:57

Dziękuje panu bardzo za tak szybką odpowiedź. Po weekendzie majowym podejdę do tego salonu gdzie mają stigi i al-ko i zapytam ich w jakiej cenie mają mają ten T 13. Jeszcze raz dziękuję panu za pomoc!

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: Troku » 29 kwie 2019, 23:58

Cena jest znana i jest na stronie, kwestia ile utargujesz :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

DawidoVader25
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2019, 22:40
Imię: Dawid

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: DawidoVader25 » 30 kwie 2019, 0:08

Ooo, to można targować? Myślałem że cena z katalogu jest sztywna :D

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: Troku » 30 kwie 2019, 0:20

DawidoVader25 pisze:
30 kwie 2019, 0:08
Ooo, to można targować? Myślałem że cena z katalogu jest sztywna :D
Targować się zawsze możesz a jak urwiesz z 5 setek to twoje :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

AgroTrzySiostry
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:43
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stary Gierałtów
Kontakt:

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: AgroTrzySiostry » 30 kwie 2019, 10:55

U Troka nawet więcej ;) Polecam tez wycenić do porównania i może kupienia, chociaż przy tych tańszych 500zł mniej będzie ok. Dla mnie też Stiga ciut słabsza w traktorkach, ale mam inny sprzęt tej marki i jest ok (kosiarka z napędem, kosa)
Pilarka Stihl MS 211
Traktorek AL-KO T95 HD V2 Premium
Kosiarka Stiga Combi 48SQ B
Kosa Stiga 2km
www.agrotrzysiostry.pl

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: jerzyk » 01 maja 2019, 15:03

Jak nie potrzebujesz kosza to mam T 18 w którym wszystkie pedały masz na prawej nodze i w cenie też się mieścisz: viewtopic.php?f=10&t=3246
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

DawidoVader25
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2019, 22:40
Imię: Dawid

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: DawidoVader25 » 05 maja 2019, 20:45

Jutro idę do salonu zamówić traktorek AL-KO T 13-93.7 HD, powiedzcie mi jeszcze tylko jak z dostępnością części, jak pójdzie pasek albo nóż to dostanę to czy sprzedawca wytrzeszczy oczy i powie że nie ma? :)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: Troku » 05 maja 2019, 20:59

Części są dostępne i nie ma z nimi problemów a i ceny są przystępne, jak będziesz miał problem zawsze możesz zadzwonić i się dopytać o ceny i dostępność, staram się mieć takie materiały eksploatacyjne zawsze na miejscu.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

DawidoVader25
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2019, 22:40
Imię: Dawid

Re: Traktorek do 9000 zł - nietypowe wymagania

Post autor: DawidoVader25 » 07 maja 2019, 17:31

Traktorek kupiony! Ostatecznie padło na AL-KO T15 93.7 HD - A bo mieli akurat na stanie i jeszcze tego samego dnia mi go dowieźli, Od T13 różni się tylko, z tego co zauważyłem, silnikiem, jest to tak na prawdę Loncin ale mocniejszy i większy (450cc). Udało mi się wynegocjować zmianę oleju po 5mth z dojazdem za darmo. Po pierwszym, dzisiejszym koszeniu wrażenia bardzo pozytywne, Mocy nie brak, pali mało (choć to większy silnik), z nierównościami radzi sobie dobrze. Tak więc, jak na razie, jestem zadowolony, tak samo jak i osoba dla której traktorek był kupiony. Jeszcze raz, wielkie dzięki Troku za pomoc w wyborze!

ODPOWIEDZ