czujnik przy pedale ?

Moderator: Moderatorzy

botr
Nowy użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2019, 21:43
Imię: Bogdan

czujnik przy pedale ?

Post autor: botr » 07 kwie 2019, 8:53

Witam
Mam traktorek castelgarden Jonh Deere JD102 ze skrzynią hydro.. ( kupiony używany )
Ostatnio przeglądałem całą elektrykę czyli , sprawdzałem czy wszystkie czujniki dochodzą do sterownika i zrysowałem sobie schemat elektryczny.
Przy pedale przód/tył znalazłem czujnik który jak tylko nacisnę przód lub tył jest zadziałany . Co czego on jest ???
Traktorek się dziwnie zachowuje: jak jest zgaszony i nie jest naciśnięty hamulec nożny to nie można go popchać. Koła są tak jak by zesprzęgnięte z przekładnią. Czasami są takie momenty że jest dobrze i ręką mogę popchać traktorek w garażu.
Co może tego przyczyną że raz jest dobrze a raz nie ?
Jeszcze mam pytanko czy traktorek ma gdzieś czujnik podniesienia kosiska. Bo znalazłem tylko czujnik od dźwigni zasprzęglenia kosiska . Mam taką jeszcze przypadłość że czasami jak tylko dotykam tą dźwignię zasprzęglenia to traktorek przerywa a nawet zgaśnie. Proszę o każdą sugestie.


Pozdrawiam

cruger

Re: czujnik przy pedale ?

Post autor: cruger » 07 kwie 2019, 9:15

I tak gdy chcesz przepchnąć traktorek to musisz rozblokować skrzynię.Skrzynie hydro mają dźwignię,pręt w okolicy skrzyni obok koła lub w tylnej płycie.Musisz to pociągnąć i masz napęd rozblokowany,można przepchać maszynę.
A te czujniki masz po to gdy odpalasz traktorek to musisz mieć włączony hamulec i trzeba siedzieć na siedzisku.
Przy pedałach masz krańcówki i gdy naciśniesz jazde do przodu lub tyłu przy zaciągniętym hamulcu to odcina zapłon po to żeby nie uszkodzić skrzyni.

botr
Nowy użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2019, 21:43
Imię: Bogdan

Re: czujnik przy pedale ?

Post autor: botr » 07 kwie 2019, 10:58

Czyli czujników od podniesienia nie ma? I jeszcze mam pytanie.... większość czujników ma dwa styki No i NC... jak gaśnie a nie zapala się lampka na tablicy to jest możliwość że przyczyną będzie tylko jeden styk np. NC? A NO jest używany do lampki?

cruger

Re: czujnik przy pedale ?

Post autor: cruger » 07 kwie 2019, 11:05

W traktorkach z elektrosprzęgłem aby włączyć noże trzeba mieć założony kosz lub zblokowany czujnik kosza .
Jak masz dźwignię to pewnie jest tam jakiś czujnik .Piszesz że czasami silnik gaśnie gdy ruszasz dzwignią włanczania noży.Czyli musi być tam krańcówka.Albo jest tam jakieś zwarcie.
Jaki rok produkcji maszyny?
Po 2006 r. UE wprowadziła do traktorów dużo zabezpieczeń.
Np.takie że jak chcesz cofać do tyłu z włączonymi nożami to noże się wyłączają.
I gdy chcesz kosić i cofać do tyłu to trzeba trzymać włączony jakiś przycisk lub przekręcony kluczyk.

ODPOWIEDZ