Traktorek Kosiarka do 3 tys

Moderator: Moderatorzy

Czarnoziom
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2015, 13:47

Traktorek Kosiarka do 3 tys

Post autor: Czarnoziom » 07 kwie 2015, 13:54

Witam,

Posiadam trawnik o powierzchni około 40 arów i chciałbym zakupić traktorek kosiarke w cenie około 3 tys. Trawa koszona musi być co tydzien.
Czy warto zakupić ten oto sprzęt i czy moge liczyc na to, że ta kosiarka przetrwa mi jeszcze kilka lat bez większych napraw ?
Link usunięty - reklama -
Czy może polecicie mi coś z innej oferty

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek Kosiarka do 3 tys

Post autor: Tornado » 07 kwie 2015, 14:41

Witaj Kolego.
Kupno traktorka używanego, to zawsze duże ryzyko i na pewno nie obejdzie się bez dodatkowego "wkładu" w niego.
Jeśli jesteś "kumaty" z mechaniki, to możesz zaryzykować. Natomiast z samego zdjęcia, nikt Ci nic konkretnego nie doradzi.
Osobiście mogę powiedzieć, że w/g mnie traktorek winien mieć wyrzut tylny, a nie boczny i dobrze byłoby aby miał kosz. Pozwala to precyzyjniej "dokaszać" przy przeszkodach oraz zbierać trawę z tego kawałka, który na bieżąco użytkujesz. Druga ważna sprawa to skrzynia. Manualna powoduje ciągłe "wachlowanie" i zmiany biegów, co jest uciążliwe, dlatego szukaj ze skrzynią hydrostatyczną, gdzie jazda z taką skrzynią, to tzw. "bajka"... No i kolejna sprawa to moc. Masz 40 arów, więc traktorek winien być w miarę silny, aby go nie "zajechać".. Proponuję co najmniej 18 KM

Osobiście też kupowałem traktorek używany i ... na razie jestem z niego zadowolony. Jednak ja kupowałem pod koniec sezonu, a Ty chcesz go nabyć w okresie wzmożonej aktywności działkowej. Poza tym trochę mało kasy, aby kupić coś w miarę..... :P :P Poczytaj tutaj:

viewtopic.php?f=32&t=7

Kupując używany traktorek zwróć szczególną uwagę na:

-pracę silnika, zapalanie, ew. kopcenia, płynność "wchodzenia" na obroty..
-stan agregatu tnącego /deck/ , stan pasków napędowych i czy nie spadają po paru minutach koszenia, stan noży /jeden to koszt ok. 100 zł lub więcej
-jak pracuje skrzynia
-ogólny stopień zużycia

No i przemyśl, dlaczego Ktoś pozbywa się traktorka.... :P

To tyle w telegraficznym skrócie.. Jak będziesz miał jakieś pytania to pytaj, może pomożemy, abyś się nie "wtopił"..

Temat przenoszę do właściwego działu - GM Tornado
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

AmaPoland
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2015, 9:29

Re: Traktorek Kosiarka do 3 tys

Post autor: AmaPoland » 08 kwie 2015, 8:54

Czarnoziom pisze:Witam,
Posiadam trawnik o powierzchni około 40 arów i chciałbym zakupić traktorek kosiarke w cenie około 3 tys.


No to zdecydowanie masz za dużą działkę albo za mało pieniędzy chcesz przeznaczyć na maszynę. Zrób sobie symulację swojego szczęścia i kup los-zdrapkę. Jak wygrasz to śmiało kupuj traktorek. Jak się niestety nie uda to przemyśl dołożenie jeszcze raz tyle i zakup normalnej/nowej maszyny, bo najwyraźniej nie masz szczęścia ;)
Może kup na raty?


Czarnoziom pisze:Czy warto zakupić ten oto sprzęt i czy moge liczyc na to, że ta kosiarka przetrwa mi jeszcze kilka lat bez większych napraw ?

Przy nowych maszynach to można ocenić czy to jest dobra maszyna czy nie, wszyscy mamy jakieś doświadczenie i wiedzę. Przy maszynach używanych wszystko zależy od tego jak wygląda ona "pod spodem". Tego nie da się pokazać od tak w internecie. Musisz to zobaczyć, dotknąć, powąchać, polizać... co tam chcesz - zbadać empirycznie. Dlatego silnie odradza się (ja odradzam) kupowanie używanych maszyn przez internet. Samochody ludzie jadą oglądać, robią im testy, sprawdzają a kosiarki potrafią kupić na słowo honoru sprzedawcy (honor sprzedawcy, oksymoron ;) ) - paranoja!
Dystrybutor marki AMA, Ariens, Agrinova, Emiliana Serbatoi

ODPOWIEDZ