Profesjonalny Traktorek Kosiarka

Moderator: Moderatorzy

stefan_2010
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:59

Profesjonalny Traktorek Kosiarka

Post autor: stefan_2010 » 29 gru 2018, 14:29

Jest to mój pierwszy temat na tym forum więc Witam Wszystkich.

W przyszłym roku będę zajmował się opieką nad miejskimi terenami rekreacyjnymi. Jedną z czynności jest koszenie. Z uwagi na to, że są to duże tereny rozrzucone po całym mieście muszę kupić profesjonalny sprzęt. Bedzie to pierwsza maszyna tego typu w naszej firmie dlatego chcę zaczerpnąć wiedzy od użytkowników. Chcę żeby traktorek był uniwersalny, wydajny i niezawodny :D .
Informację na temat obiektów:
- 9 miejsc o powierzchni koszenia od 5 tys. m2 do 12 m2
- teren raczej równy z niewielką ilością nasadzeń
- koszenie raz w miesiącu z zebraniem i wywozem pokosu
Z uwagi na to, że pokos trzeba wywozić brałem pod uwagę traktorki z wysokim wyrzutem ( bezpośrednio na samochód). Dodatkowo zależy mi na możliwości montażu dodatkowego osprzętu tj. pług, kabina, szczotka itp. ( przydadzą się przy zimowym utrzymaniu chodników). Poniżej prezentuje modele, które znalazłem. Proszę o opinie i uwagi. Możecie także zaproponować inne modele / typy najlepsze do tej pracy.
- Kubota G26-II
- ISEKI SXG 326
- John Deere x950R

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Profesjonalny Traktorek Kosiarka

Post autor: pfp76 » 29 gru 2018, 20:29

Jak coś jest do wszystkiego , to przeważnie jest do niczego . Kubota .pod warunkiem ,że ma oryginalny kubotowski diesel , to urządzenie na zimę bardzo dobre ,na pewno da się zamontować kabinę i pług . Ma coś jeszcze -WOM,, być może mógł byś rozszerzyć działalność i podczepiając rozdrabniacz z przyczepą zajmować sie również przycinaniem gałęzi . zresztą nie tylko....
Bardzo lekką napisałeć o powierzchni do koszenia .Znasz przbliżoną wielkość tego obszaru , czy tylko takie "od-do" ? Czy to ma być od 5 tys do 12 m2 ,czy też do 12 tys.m2?

stefan_2010
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:59

Re: Profesjonalny Traktorek Kosiarka

Post autor: stefan_2010 » 29 gru 2018, 23:47

W specyfikacji jest podany trzycylindrowy diesel Kuboty D1005 o mocy 26 KM.
Co do powierzchni to Zamawiający nie podał dokładnych powierzchni. Przed złożeniem oferty zrobiłem "objazd". Mniej / więcej jest to łącznie 65 tys. m2 koszenia traktorkiem. Tak jak pisałem wyżej koszenie jest jedną z czynności wykonywanych w ramach zamówienia. Zależy mi jednak na tym aby kupić dobry sprzęt umożliwiający szybką i wydajną pracę. W przyszłości zamierzam startować do przetargów stricte na koszenie. To zamówienie pozwoli mi zdobyć niezbędne referencje ( oraz praktykę i doświadczenie ), umożliwiające spełnienie wymogów Zamawiającego.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Profesjonalny Traktorek Kosiarka

Post autor: ogórek » 03 sty 2019, 9:28

nie wiem czy nie lepiej wziac do takich powierzchni juz Ferrisa, to sa prawdziwe profesjonalne kosiarki zero skrętne z niezaleznym zawieszeniem i są dużo szybsze, a to jest ważne na naprawde duzych obszarach. Ferris IS700Z ma wydajnosc koszenia 1,69 hektara/h przy 80% mocy silnika

https://cedrus.com.pl/kosiarka-zero-skret-ferris-is700z
Briggs&Stratton 27 KM
Szerokość koszenia 1320 mm
zbiornik paliwa 21 L
niezależne przekładnie Hydro-Gear ZT3400

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ