Olej SAE30 opinie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: Kamilos » 15 sie 2018, 12:59

Odsyłam zatem do tematu viewtopic.php?t=870

Briggs zaleca swój olej z jednego względu, po pierwsze zarabiają na jego sprzedaży, a po drugie jest wystarczający dla silników w kosiarkach, które pracują tylko latem, nie mniej jednak podkreśla, że można stosować inne oleje o ile spełniają warunek API SJ lub wyższe.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: dbx » 15 sie 2018, 13:54

Tłumaczenie wszystkiego zarobkiem, jest dość trywialnym widzeniem tematu. Niemniej, zarabianie jest raczej poprawnym odruchem, bez względu na to, kto i na czym zarabia.
Nie przedstawiłeś, mimo wszystko, zapisu o braku potrzeby wymiany oleju w silnikach briggs&stratton.
W twoich wpisach daje się zauważyć nieokreśloną niczym pretensję do firmy briggs&stratton o to jakie oleje zaleca i również to, że przekręcasz ich zapisy przewartościowując ich treść.
Wczytaj się w treść zapisu widoczny w tabelce, którą sam wkleiłeś i zastanów się nad tym, co w pierwszym zdaniu pisze ?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: Kamilos » 15 sie 2018, 15:36

Podałem ci temat i wystarczyło sobie kliknąć w link w pierwszym poście i przetłumaczyć stronę>
http://www.enginesmatter.eu/exi/exi-ser ... 8134765625

Nie mam żadnych pretensji do Briggsa, nie wiem skąd wysnułeś takie przypuszczenie.
A co do instrukcji i to znam ją na pamięć i doskonale wiem jakie są zapisy, ale też podchodzę do tego wszystkiego z głową.

PS.
Temat staje się już nudny, chcecie to lejcie sobie sae30 ja nie zabraniam, wasz sprzęt wasza sprawa..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: dbx » 15 sie 2018, 15:49

No i wyjaśniłeś, że piszesz o silnikach do kosiarek o pojemności 163 ccm a tutaj zdaje się jest mowa o silnikach do traktorków. A może to to samo ?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: Kamilos » 15 sie 2018, 19:22

To był tylko przykład, jak briggs próbuje zachęcić do powolnej śmierci silniki poprzez brak wymiany oleju, i tego by z ostrożnością podchodzić do zaleceń producenta. Silniki w traktorkach są trochę inne niż w kosiarkach, ale we wszystkich instrukcjach silników są te same tabelki, mowa o briggsie. Nie mniej temat dotyczy ogólnie oleju sae30, którego briggs szczególnie zaleca do swoich silników, a już np honda mówi o 10w30.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: retronix » 15 sie 2018, 20:37

Jako ciekawostka silniki honda z serii gxv czy kawasaki 150 i 180 z wymianą oleju co 2-3 lata chodzą po 20 lat ale to inna produkcja, niektórzy lali tam olej hydrauliczny, by cokolwiek było. Piszemy o oleju sae 30 i kosiarki nie są chyba aż tak "spasowane" jak samochody, mowa i o silniku.

hobelik
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2018, 21:47

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: hobelik » 16 sie 2018, 9:35

Tak czytam sobie i poniekad wszyscy macie rację... ale nie zauważyłem w temacie by ktoś podniósł jedna sprawe. Każdy olej całosezonowy 10w czy też 5w a o 0w już nie wspominajac musi być płynny przy niskiej temperaturze by szybko zaczać chronić silnik. Ciekawe ile dłużej spływa z wnętrza silnika olej sae30 od proponowanego 10w40. Oraz jaka grubość filmu pozostawia podczas pracy w porównaniu z 10w40 ??
Tak tylko przyszło mi do głowy.

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: dbx » 16 sie 2018, 12:51

Kamilos pisze:
15 sie 2018, 19:22
To był tylko przykład, jak briggs próbuje zachęcić do powolnej śmierci silniki poprzez brak wymiany oleju, i tego by z ostrożnością podchodzić do zaleceń producenta. Silniki w traktorkach są trochę inne niż w kosiarkach, ale we wszystkich instrukcjach silników są te same tabelki, mowa o briggsie. Nie mniej temat dotyczy ogólnie oleju sae30, którego briggs szczególnie zaleca do swoich silników, a już np honda mówi o 10w30.
Dla informacji wszystkich zainteresowanych tematem braku konieczności wymiany oleju w silnikach marki briggs&stratton serii EXI stosowanych w kosiarkach a nie w traktorkach, podaję w zasadzie jasne wytłumaczenie :

"Silniki obecnie produkowane są nowymi metodami, które eliminują nierówności materiału. Podzespoły są po procesie obróbki polerowane, co eliminuje konieczność docierania silnika w początkowej fazie pracy.
W związku z tym, przy zastosowaniu oleju Briggs & Stratton FULLY SYNTHETIC PREMIUM LONG-LIFE OIL 5W30 nie ma konieczności wymiany oleju (choć nie jest to zabronione). Każda dolewka w/w oleju uzupełnia specjalne dodatki znacznie poprawiające stabilność cieplną, oraz dodatki przeciwutleniające i smarne zapobiegające zużyciu oleju oraz silnika.
Można też stosować inne oleje zgodne z tabelą zamieszczoną w Instrukcji Obsługi i wymieniać tradycyjnie w opisanych w Instrukcji interwałach (co 50 godzin lub co rok)."


Można założyć, że po tym wyjaśnieniu, teorie spiskowe prezentowane przez Kamilos, utraciły rację bytu.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: Troku » 16 sie 2018, 18:22

Ja bym jednak nie szukał dziury w całym i wymieniał najzwyczajniej na świecie olej co 25 godzin w silnikach bez filtra oleju a co 50 godzin w silnikach z filtrem.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: dbx » 16 sie 2018, 18:48

Bo i wymiana oleju nie musi być zajęciem z przymusu. Grzebanie się przy traktorku, samochodzie itp, daje zajęcie ale i zadowolenie i satysfakcję, że zrobiło się coś samemu i porządnie.

Mraczka
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2020, 22:08
Imię: Michał

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: Mraczka » 04 maja 2020, 22:31

odświeżam wątek
Zakupiłem traktorek z silnikiem marki:
Briggs & Stratton silnik V2, Intek, model 40 (9,9kW)
jestem przed pierwszą wymianą oleju
wybór według specyfikacji jest szeroki
Klasa SF, SG, SH lub SJ SAE40, SAE30, SAE 10W-30, SAE 10W40 lub SAE 5W-20
Proszę doradźcie taki olej, który będzie rzeczywiście najlepszy.
Jak najbardziej odpowiedzi mogą zawierać lokowanie produktu jednak proszę o komentarz ;)

Dzięki z góry i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: Kamilos » 04 maja 2020, 22:39

Jeśli będziesz pracować tylko latem i okazjonalnie zimą to wystarczy 10w40, marka bez znaczenia, zalej tą którą uważasz za słuszną, ja używam mobil, valvoline.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Olej SAE30 opinie

Post autor: Troku » 04 maja 2020, 23:04

Ja osobiście zalecam zalewanie olejem 5W50 tak do silnika jak i do skrzyni hydrostatycznej. Marki różne ale ja używam Elf evolution 900.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ