Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Moderator: Moderatorzy

zyga211
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 12 lip 2018, 21:07
Imię: Zyga
Lokalizacja: Krosno

Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: zyga211 » 14 lip 2018, 12:00

Witam. Jak w temacie potrzebuje pomocy w wyborze traktorka ogrodowego. Moja działka 25 arów lekko pochyła - traktorek musi posiadać kosz i służyć również do ciągnięcia walca i zimą ewentualnie jakiś pług własnej roboty do niego zamontować bo do drogi głównej jakieś 80m odśnieżania. Traktorek również kosiłby czasem działkę rodziców (ok 15 arów i tu pasowałoby żeby był w miarę prosty w obsłudze (żona, rodzice;-). jeśli chodzi o kasę to i tak czekam na raty 0% ale chciałbym żeby to był przedział cenowy 10-13 tyś zł. (może byc mniej ;) ) w mojej okolicy zacząłem się przyglądać dwóm sklepom i tu prośba do Was aby ktoś kto sie zna przeglądną ofertę i coś zaproponował żeby służyło długie lata i nie było większych problemów. strony sklepów nad którymi się zastanawiam:
1- https://polchimet.pl/pl/traktorki/
2- http://vena-kosiarki.ipr.pl/urzadzenia- ... -z-koszem/
BARDZO proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: Tornado » 14 lip 2018, 13:17

Myślę, że powinieneś poczytać wpisy na forum w dziale traktorki w temacie wyboru przy zakupie. W tych tematach naprawdę wiele napisali użytkownicy. jest to materiał dla Ciebie i dla wielu innych. Rozjaśni Ci dużo, poznasz jakie cechy traktorka Cię interesują, jaka marka, jaka moc itd... Po zapoznaniu się dopiero wrzucaj swe .."kandydatury"..., piszę to, gdyż w pierwszym linku wrzucasz markę MTD ....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: elkrecik » 15 lip 2018, 12:03

Co do samej firmy że Strzyżowa: fajny salon, bardzo duży wybór sprzętu, właściciel (nie pracownicy) potrafi sensownie doradzić, duży przekrój marek. Pozytywny obraz burzy niestety przeciętny bardzo serwis. 2x korzystałem : naprawa dmuchawy i kosiarki, chłopakom niestety trochę brakuje wiedzy. Co do traktorów: mają na ekspozycji fajne Cub Cadet i Snappera 😍

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: ralfs269 » 15 lip 2018, 19:49

Jak mają Snappera, to jak poczytasz inne posty to może na niego się zdecydujesz.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: ogórek » 16 lip 2018, 10:52

Stigi ogólnie nikt chyba nie poleca, SNappery bardzo dobre, Cub Cadet niskobudzetowy moze byc. Patrz zawsze na silnik, jaka produkcja, jaka moc, jaka szerokosc koszenia bo to pozniej w praktyce moze miec znaczenie jak masz dużą działkę do koszenia.

zyga211
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 12 lip 2018, 21:07
Imię: Zyga
Lokalizacja: Krosno

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: zyga211 » 16 lip 2018, 19:54

dzięki za odpowiedzi. jeśli chodzi o sklep z pierwszego linku to jak już to zastanawiałem się nad solo by alko. nie wiem co to za produkcja ale jak już to któryś z tych maszyn bym brał. jeśli chodzi o sklep w Strzyżowie to biorę go pod uwagę tylko dla tego bo mają Snappera i tu kolejne pytanie do Was - czy na prawdę wart jest tych pieniędzy? na prawdę nie ma z nim problemów i jest prosty w obsłudze? trochę przeraża mnie cena ale może coś udałoby się stargować i na raty 0% wziąć. tylko czy na prawdę warto i czy takiej maszyny potrzebuję.

Awatar użytkownika
michals
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:17
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: michals » 17 lip 2018, 1:05

Jako Sanprera RPX200 mam od kwietnia, to mogę Ci powiedzieć że jest bardzo prosty w obsłudze i konserwacji a resztę czas pokaże :)

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: ogórek » 17 lip 2018, 9:11

Traktorek Snapper RPX 200 ma dobry mocny silnik 2 cylindrowy Briggs & Stratton Intek Series 7220 V-Twin. 22 KM daje juz duze mozliwosci, nie kupuj slabych silnikow bo nie jest taka duza roznica w cenach w roznica mocy jest pozniej jednak wazna.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: Tornado » 17 lip 2018, 10:10

zyga211 pisze:
16 lip 2018, 19:54
mają Snappera i tu kolejne pytanie do Was - czy na prawdę wart jest tych pieniędzy? na prawdę nie ma z nim problemów i jest prosty w obsłudze?
Kolego, jeszcze raz zalecam Ci poczytanie tematów odnośnie zakupu traktorka. Wątek ten jest "wałkowany" woielokrotnie , a info. odnośnie snappera jest multum....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: Tornado » 19 lip 2018, 17:25

Kolego krzyszt11 powtarzam jeszcze raz... user, który ma snappera i chce się dzielić wiedzą z jego użytkowania itd. niech założy np. temat " Mój snapper", "użytkowanie snappera" czy jak tam sobie nazwie wątek. Moderator nie jest od zakładania tematów...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: ogórek » 26 lip 2018, 10:13

linia montazowa Seco/Cedrus w Czechach :)

Obrazek

Obrazek

zyga211
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 12 lip 2018, 21:07
Imię: Zyga
Lokalizacja: Krosno

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: zyga211 » 03 sie 2018, 22:01

the winner is... :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: elkrecik » 04 sie 2018, 23:29

Strzyżów ?

zyga211
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 12 lip 2018, 21:07
Imię: Zyga
Lokalizacja: Krosno

Re: Pomoc w wyborze traktorka KROSNO

Post autor: zyga211 » 05 sie 2018, 19:20

Nie. W Strzyżowie byłem porozmawiać o tym traktorku ale nie dali się tknąć z ceną i jak ktoś wcześniej wspomniał serwis (chłopcy) praktycznie nie wiedzieli nić o tym traktorku. Serwisant opowiadając o tym traktorku błądził, zgadywał albo szukał gdzie co jest i do czego służy. Nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia.

ODPOWIEDZ