Zakup nowego traktorka.

Moderator: Moderatorzy

wojtek1982
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2018, 11:52
Imię: Wojtek

Zakup nowego traktorka.

Post autor: wojtek1982 » 17 cze 2018, 9:08

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy na forum i założyłem tutaj konto aby otrzymać porady odnośnie zakupu nowego traktorka. Wiem, że temat wałkowany po 1000 razy ale lata lecą i sprzęt się co chwile zmienia. Bardzo bym prosił o cierpliwość, bo jestem laikiem i jak również proszę o rzeczowe odpowiedzi pozbawione sarkazmu. Dzięki.

Co mam kosić??? A no jest tego trochę, w dawnym gospodarstwie u rodziców. Koło domu pewnie z 25-30 arów co tydzień. No i jeszcze jest kilka kawałków ziemi, powiedzmy hektar do półtora, bo czasem sąsiedzi biorą w dzierżawę jakiś kawałek jak im trzeba, a czasem nie..Tutaj trawa do koszenia jak najrzadziej oczywiście, tak aby traktorek dal radę i aby pole nie było jakoś specjalnie zarośnięte.

Serwis.. Rodzice mieszkają w okolicach Gorlic, małego miasteczka w Małopolsce. Na pewno jest tam serwis Oleo-mac dlatego rozważam zakup tej marki.
Jest jeszcze inny sklep który sprzedaje i serwisuje takie marki jak John Deere, Stiga, Al-ko, Snaper i Wiking. Oto ich oferta:

https://scinex.pasaz24.pl/category/Trak ... Produktowa

Wiadomo, że im mniej wydam tym lepiej, ale wolę dołożyć do traktorka który mi dłużej posłuży lub będzie bardziej wydajny niż kupować coś najtańszego. Maksymalne mogę wydać 15 tyś.

Proszę o rzeczowe doradzenie mi w tej kwestii i w konkretnym modelu danej marki bo te się różnią.

Wspomnę tylko iż myślałem o zakupie używki - np. Kuboty lub Iseki w dieslu ale chyba raczej nie ma sensu bo za 15 tyś dostaję coś co nie wiadomo co przeszło i nie ma serwisu w okolicy.

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

sobul2
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: sobul2 » 17 cze 2018, 9:58

Witam.
Ja niedawno zakupiłem snappera rpx 200 do koszenia mam ok. 40a trawnika plus tyle samo łąki. Trawnik kosze z koszem i zajmuje mi to 3 godziny w tym z pól godziny na wywóz trawy. Łąkę kosze bez kosza. Łąka była przed zakupem koszona rotacyjna i pokos zebrany i jak troszkę podrosla to wyjechałem na nią traktorkiem. 3 razy mi się wylot zapchal ale dlatego że za szybko wjechalem w gęstą trawę, tak poza tym to bardzo szybko to oblecialem. póki co mocy mi nie zabrakło ale ja jestem nowicjuszem nowicjuszow obsługi traktorów bo wyjezdzilen dopiero 10 mgr.
Pozdrawiam

dibo
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:17
Imię: Przemek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: dibo » 17 cze 2018, 10:05

Czołem!

Ja też jestem z Gorlic, niedawno sie zarejestrowałem i szukam nowej maszyny w podobnych pieniądzach:)
Prócz sklepów, które wymieniłeś masz jeszcze jeden, który znajduje się w galerii parkowej. Mają tam sprzęty Cedrusa i Simplicity. Ponoć mają je na stanie, więc można obejrzeć, W ścinexie mają Snappera RPX 200 i Al-Ko T16 95.6, które również są bardzo ciekawymi maszynami. Ja na pewno wybierał bym w maszynach, na których możesz usiąść, przymierzyć, posłuchać, żeby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania! Pozdrawiam!

wojtek1982
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2018, 11:52
Imię: Wojtek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: wojtek1982 » 17 cze 2018, 11:48

Czesc! Dzieki sobul2 za cenne info!! Moge zapytac ile Ci ten Snaper pali? Tak mniej wiecej. Ten wlaśnie myślalem nad tym traktorkiem.

Co do kolegi z Gorlic to bylbym wdzieczny jesli po dokonaniu zakupu podzielilbys sie uwagami. Ja nie mieszkam juz w Gorlicach ale traktorek bede tam kupowal dla rodziny. Wiec chyba w najblizsza sobote jak bede mial trochę czasu to podjade i zobacze co maja na stanie. Narazie to bazuje na necie.

Dzieki za odpowiedzi

dibo
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:17
Imię: Przemek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: dibo » 17 cze 2018, 11:58

Nie ma problemu:) Ja póki co jestem w rozjazdach, ale pod koniec miesiąca będę w domu i być może coś wybiorę. Jak tylko dokonam zakupu to na pewno się pochwalę!

sobul2
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: sobul2 » 17 cze 2018, 12:38

Powiem szczerze że dopiero teraz jak zalałem pod korek to sprawdzę bo wcześniej jak miałem pól baku to dolalem to co miałem w bance i nie mogłem sprawdzić, jak wypalę to Ci powiem. Póki co jak zalalem pod korek i kosiłem łąkę ok. 1.5 godziny to na wskaźniku poziomu paliwa nic nie ubyło. Są koledzy którzy mają dłużej ten tratorek to może się wypowiedza jak to u nich wygląda.

Awatar użytkownika
michals
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:17
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: michals » 17 cze 2018, 13:49

Przejeździłem tym RPX200 z 20 mth i tak mi się wydaje że przez ten czas wypalił 4 baki, czyli jakieś 35-40 litrów paliwa. Mogę się mylić bo nie sprawdzałem tego dokładnie, bo wiadomo spali ile wlejesz :D

wojtek1982
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2018, 11:52
Imię: Wojtek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: wojtek1982 » 17 cze 2018, 14:22

Czyli wynikaloby ze tak pali do 2 litry na mh. To chyba calkiem dobrze. za ten czas spokojnie obrobisz 25 ar tygodniowego trwnika...(chyba 😊)

Sobul2 mam jeszcze pytanko. Bo oprocz trawka podobnie jak ja kosisz łake. Ja chcialbym kosic ja troszke rzadziej, wiadomo z braku czasu. Czy mozna kosic np. co 2-3 tyg. Nie bedzie wtedy za wysoka dla traktorka??
Aha. No i czesto w opisie traktorkow czytam o funkcji mulczenia czyli drobnego siekania. Czy Ty jak kosisz łake bez kosza (ja tez tak zamierzam) to czy siekasz ta trawe na drobno czy normalnie bez mulczenia??
Rozumie ze siekanie trawy na bardzo drobno sprawia ze szybciej sie rozklada i nie zalega tak na łące??
Dzieki wszystkim za wypowiedzi...

Awatar użytkownika
michals
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:17
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: michals » 17 cze 2018, 14:31

No pewnie można tak przyjąć, więcej pali jak się kosi, mniej jak się tylko jeździ, zależy jeszcze oczywiście z jakim obciążeniem. Nie są to w każdym razie takie kosmiczne ilości.

Wiem że pytanie nie do mnie, ale Ci odpowiem:
Im wyższa trawa tym kosi się gorzej bo może się zapchać wyrzut np. Poza tym przedział czasowy też jest nie trafiony bo to zależy od czasu wegetacji i warunków atmosferycznych. W każdym razie trawę do połowy łydki skosisz, ale trzeba kosić wolniej i uważniej.
Mulczować to można trawkę taką na 3-4 cm skoszonego źdźbła, wtedy daje to jakiekolwiek efekty. Chwasty się do tego nie nadają bo mają w sobie większą ilość wody i nic z tego dobrego nie wyjdzie.
Koszenie bez zbierania trawy w przypadku łąki to moim zdaniem tylko bez kosza, tak żeby trawa wylatywała z tyłu. W tym celu należy kupić lub skonstruować we własnym zakresie tylny deflektor wyrzutu tak by pokos nie leciał w siną dal tylko układał się za traktorkiem.
Jak trafisz na jakiś kamień, czy gałązkę to taki rozpędzony wyrzucony przedmiot możne zrobić komuś krzywdę. Pół biedy jak wybijesz okno, gorzej jak trafi kogoś w głowę.

sobul2
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: sobul2 » 17 cze 2018, 14:59

pierwszy raz kosilem jak było ok. 2 tygodnie po koszeniu rotacyjną więc trawa miała koło 15- 20 centymetrów, teraz jest sucho więc myślę że jeszcze ze dwa razy w tym sezonie wykosze. do traktorka dodana jest wkładka do mulczowania ale porobilem nią chwilę i zdjąłem ja bo zdawało mi się że noże mają ciężko z przemieleniem takiej dużej trawy i kosilem bez tego. deflektora nie posiadam jeszcze, zrobię w zimie. oprócz względów bezpieczeństwa ma tak myślę jeszcze tą zaletę ze kieruję pokos w stronę ziemi, mi bez niego przy wietrze drobnym suchą trawa leciala do oczu i za koszulkę:p deflektor myślę że znacząco zniweluje ten problem

wojtek1982
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2018, 11:52
Imię: Wojtek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: wojtek1982 » 17 cze 2018, 15:31

No dostałem raz dosyć dużym kamieniem z normalnej kosiarki z 20 metrów. Bolało :-)
Dziękuje póki co, rozjaśniliście mi w głowie trochę. W razie pytań to jeszcze uderzę. Dzieki, pozdrawiam!

dibo
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:17
Imię: Przemek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: dibo » 17 cze 2018, 16:39

Jeśli rozważasz zakup używki to jest też taka perełka, którą poleca kolega slaw29 - sam użytkuje taki traktorek i bardzo sobie chwali. Jeśli stan techniczny byłby ok to niewątpliwie można by nim łąki kosić:)

http://allegro.pl/traktorek-countax-d-1 ... ml#thumb/1

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: Niejad » 17 cze 2018, 20:42

Ja mam starszy model concorda jest tu opisany na forum ale to inna bajka.
Jeżeli chodzi oś Albanie moj 2 cylndrowy vanguarda 16km posiada zbiornik paliwa 8l i jestem je stanie wypalić w ciągu ok 2.5h a w tym czasie ogarne 0.6h więc tyle to pali moje cudo a co do zapychana sie wylotu kosze bez kosza A trawa zostaje na łące i jej nie zbieram, to czesta sprawa poniewaz kosze nad rzeka co 2tyg. I tam trawa jest ciągle wilgotna i zapycha się w kosisku tworząc kulę.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: ogórek » 18 cze 2018, 8:37

Cedrus Starjet UJ 102/22H sprawdza się bardzo dobrze
silnik Loncin V-TWIN 22KM LC2P77F pojemność 708cc
Pojemność kosza 320 l[/n]
moze i warto kupic uzywke bo taniej ale ja bym nie kupil dla mnie jest to podejrzane ze ktos sprzedaje "dobry" traktorek, zazwyczaj jest cos do naprawy, jak kupisz trakorek uzywany za np 7000zl i wyremontujesz bo w ciagu 1 roku np za 4000zl to wyjdzie Ci tyle co za nowy traktorek z gwarancja.

wojtek1982
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2018, 11:52
Imię: Wojtek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: wojtek1982 » 21 cze 2018, 8:00

Witam wszystkich.
W wolnych chwilach czytam troszkę o traktorkach na tym forum. Generalnie rozważam już zakup tylko nowego, używki nie.
Faworytem był Snapper rpx 200. Aczkolwiek dosyć drogi tutaj w Gorlicach. Odpowiednik w Simplicity pewnie jeszcze droższy.
Dokładne ceny dowiem się niedługo. Potem bardziej skłoniłem się do Alko t23 - 125.6 bo duza szerokosc koszenia i skrzynia G700 ponoc b.dobra na pochylone tereny, lepsza niż szkrzynie w nizszych modelach Alko. Alko t23 cenowo podobnie wychodzi jak Simplicity i niewiele droższy od Snapper rpx 200.
I wszystko byłoby ok aż poczytałem o serwisie. Mianowicie :

1. Ktorych marek serwis dojeżdża do klienta i nie trzeba kupować/najmować lawety i zakładać haka do samochodu?? To dla mnie b.ważne.
2. Czy jeśli kupię traktorek np. na Allegro to pozniej bede mogl go serwisowac w innym serwie (lokalnym) w ramach gwarancji czy bedą niechetni bo nie u nich kupiony?? No bo jeśli kupię od dostawcy 300km ode mnie to co z tym serwisem??
3. Na pewno są tutaj Panowie są sprzedają takie sprzęty?? Można ewentualnie liczyć na wycenę z transportem w przyszłości??
4. Czy można traktorek serwisować samemu nie tracąc gwarancji?? (w jakich markach)
To chyba tyle.
Dzieki! I pozdrawiam

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: slaw29 » 21 cze 2018, 8:44

Wojtek 1982 - znasz się choć trochę na mechanice - umiesz naprawiać ?

wojtek1982
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2018, 11:52
Imię: Wojtek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: wojtek1982 » 21 cze 2018, 9:09

Skomlikowanych rzeczy nie podejme sie zeby nie spartolic. Proste rzeczy sam sobie wymienie. Pytajac sie o serwis chodzi mi o okres gwarancji. Bo w razie awarii w tym okresie serwis moze to wypunktowac ze wlasciciel sam "grzebal" 😊. Po okresie gwarncji jakos dam rade, mieszkam obok warsztatu samochodowego. Chodzi mi rowniez o to ze wiele firm z roznych branz oferuje dzis serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w sestemie door-to-door. Myslalem ze podobnie moze byc z co niektorymi producentami traktorkow?? Pozdr

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: slaw29 » 21 cze 2018, 10:01

Proponuję . Przed zakupem traktorka weż sobie karty gwarancyjne z modeli które chcesz zakupić i poczytaj . W zasadzie dowiesz się ze gwarancja mało co obejmuje ;-)

dibo
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:17
Imię: Przemek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: dibo » 21 cze 2018, 16:59

ogórek pisze:
18 cze 2018, 8:37
Cedrus Starjet UJ 102/22H sprawdza się bardzo dobrze
silnik Loncin V-TWIN 22KM LC2P77F pojemność 708cc
Pojemność kosza 320 l[/n]
moze i warto kupic uzywke bo taniej ale ja bym nie kupil dla mnie jest to podejrzane ze ktos sprzedaje "dobry" traktorek, zazwyczaj jest cos do naprawy, jak kupisz trakorek uzywany za np 7000zl i wyremontujesz bo w ciagu 1 roku np za 4000zl to wyjdzie Ci tyle co za nowy traktorek z gwarancja.


Użytkowałeś\ znasz kogoś kto taki posiada?

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: ogórek » 22 cze 2018, 8:13

użytkowałem bardzo fajnie się jeździ, pod wzgledem komfortu super, nie ma takich drgań cena do jakosci odpowiednia. technicznie tez prezentuje sie niezle, zazwyczaj rozne firmy w tej samej polce cenowej mają mniej wiecej to samo tylko tu jest ok 2000zl taniej z tego co widze a silnik V Twin 22KM juz jest dobry i da sobie spokojnie rade z obciążeniem, przy odśnieżaniu albo pod górkę

https://cedrus.com.pl/traktorek-cedrus- ... -uj-10222h

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: slaw29 » 22 cze 2018, 10:50

tylko tu jest ok 2000zl taniej z tego co widze a silnik V Twin 22KM juz jest dobry i da sobie spokojnie rade z obciążeniem, przy odśnieżaniu albo pod górkę
z traktorkiem jak z żoną okaże się za 10-20 lat jaka jest prawda. Na pierwszy raz i na krótko to każdy i każda dobra :lol:

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: ogórek » 22 cze 2018, 11:06

haha racja :D ja tam patrze glownie na silnik i przekladnie :)

Cedrus UJ102 ma silnik Loncin 22KM

Snapper RPX200 ma tez silnik 22KM i cena jest prawie taka sama

Al Ko podobnie przy tej mocy

krzyszt11

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: krzyszt11 » 23 cze 2018, 19:57

wojtek1982 pisze:
21 cze 2018, 8:00
1. Ktorych marek serwis dojeżdża do klienta i nie trzeba kupować/najmować lawety i zakładać haka do samochodu?? To dla mnie b.ważne.
2. Czy jeśli kupię traktorek np. na Allegro to pozniej bede mogl go serwisowac w innym serwie (lokalnym) w ramach gwarancji czy bedą niechetni bo nie u nich kupiony?? No bo jeśli kupię od dostawcy 300km ode mnie to co z tym serwisem??
3. Na pewno są tutaj Panowie są sprzedają takie sprzęty?? Można ewentualnie liczyć na wycenę z transportem w przyszłości??
4. Czy można traktorek serwisować samemu nie tracąc gwarancji?? (w jakich markach)
To chyba tyle.
Dzieki! I pozdrawiam
1. Z mojego chodzenia po sklepach wynika, że czy serwis dojeżdża do klienta,czy nie, nie zależy od marki ale od sprzedającego. Niektórzy sprzedawcy oferowali kilka marek ciągników i serwisowali je dojeżdżając do klienta, chodzi mi nie tylko o to jak coś zepsuje się na gwarancji, ale też o roczne przeglądy, które oferowali bezpłatne (prócz materiałów)
2. Z zakupem na Allegro bym nie ryzykował, wszyscy dilerzy, których odwiedziłem twierdzili, że serwisują tylko "swoje" traktorki, na inne nie mają czasu.
4. Chyba wszystkie firmy żądają przeglądu rocznego aby uznać gwarancję, więc jeśli chcesz ją mieć to nici z serwisowania samemu.

wojtek1982
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2018, 11:52
Imię: Wojtek

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: wojtek1982 » 23 cze 2018, 21:10

Dzięki za merytoryczną odpowiedz. Takiej oczekiwałem :-)
Tak się składa, że czytałem dziś Twój post. I jak zakupiłeś tego Cub Cadeta?

Jeśli chodzi o mnie to po głębszej analizie tego forum i neta, skłaniam się do zakupu Alko t23 125.6.
Solidna maszyna, skrzynia ma b. dobre recenzje i taki wół roboczy z maszyn średniej półki do większych powierzchni, a takiego szukam.
Pozdr.

krzyszt11

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: krzyszt11 » 24 cze 2018, 14:59

Nie kupiłem Cub Cadeta, szczerze mówiąc nie wiem dlaczego, byłem już na niego zdecydowany. Chyba Simplicity Regent SRD300 wydał mi się solidniejszy. Waga Cub Cadeta 254 kg, a Simplicity 341 kg chyba z czegoś się bierze. Oglądałem (jeździłem) Alko T 23-125.6, ale mnie nie przekonał i cena była sporo wyższa niż Simplicity.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Zakup nowego traktorka.

Post autor: ogórek » 27 cze 2018, 13:15

no wg mnie warto dołożyć bo to i tak nie jest duza roznica i masz traktorek na lato i zime, do koszenia i do odśnieżania, do wszystkiego wlasciwie, i przyczepke uciagnie z obciazeniem. Simplicity ma najlepsze silniki Briggs&stratton. SRD 300 ma
silnik Professional Series 8270 V-Twin OHV 724 cm³
skrzynia Hydrostatyczna Hydro Gear 610

ODPOWIEDZ