Traktorek na łąkę kwietną

Moderator: Moderatorzy

Brzystek
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2018, 17:20

Traktorek na łąkę kwietną

Post autor: Brzystek » 27 maja 2018, 18:26

Witam,
Posiadam 20 ar trawnika i 15 ar łąki kwietnej na płaskim terenie. Łąkę kwietną powinno się najpierw skosić na wysokości około 10 cm bez zbierania trawy (aby nasiona z kwiatów się wysypały), a po pewnym czasie można wszystko zebrać (np. skosić ponownie z koszem). Koszenie 2 razy w roku.
Planowałem zakup jednoosiowej Stiga Silex z rotacyjną przystawką, ale stwierdziłem że traktorek też powinien poradzić, a przyda się również do trawnika.
Planowałem wydać około 9000 zł. Silnik chciałbym Briggs&Stratton. Wszystkie serwisy około 30 km ode mnie (Strzyżów, okolice Rzeszowa).
Znalazłem w opisie kosiarki AL-KO R-7-62.5 „to uniwersalne urządzenie do wysokich traw”. Czy jej budowa jest faktycznie inna niż reszty traktorków?
Zastanawiałem się nad zakupem:`
a) SOLO T 13-93.7 HD (9000 zł).
b) HUSQVARNA TC 38 (9150 zł) i dodają nie bardzo potrzebną mi podkaszarkę elektryczną (wycenianą na 900 zł).
c) STIGA ESTATE 3084 H (9700 zł).
d) SOLO T 15-95.6 HD-A (10 000 zł) - obawiam się silnika nie Briggs&Stratton
e) Oleo-Mac OM 92/16 K H (10 000 zł) - obawiam się silnika Emak K1600
Prawdopodobnie niezbędny będzie też deflektor.
Co wybrać?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 17:02 przez Brzystek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michals
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:17
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Traktorek na łąkę kwietną

Post autor: michals » 28 maja 2018, 13:10

Husqvarna TC 38 na pewno się nie nadaje na łąkę :) z tej firmy to najmniej TC 139, ale wziąłbym inny sprzęt.
Snapperem handlują w Strzyżowie tak że popatrz na ten sprzęt. Miałem od nich brać ale Dynów dał lepszą cenę :)

Brzystek
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2018, 17:20

Re: Traktorek na łąkę kwietną

Post autor: Brzystek » 28 maja 2018, 16:52

Dziękuję Michals. Faktycznie trochę poczytałem o Husqvarna i zrezygnuję z niej. Snapper niestety jest dla mnie zbyt drogi (15 000 zł).

Jak na razie moim faworytem jest SOLO T 13-93.7 HD (B&S, wydaje mi się najbardziej niezawodna i solidna). Ech, szkoda że do gwarancji 5 lat wymagane są przeglądy w serwisie. Tylko serwis Stiga jest w mojej mieścinie.
Do mojego zestawienia dopisałem jednak Oleo-Mac OM 92/16 K H i nie wiem co myśleć o tym traktorku,

Brzystek
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2018, 17:20

Re: Traktorek na łąkę kwietną

Post autor: Brzystek » 13 cze 2018, 17:16

Ostatecznie zdecydowałem się na SOLO T 15-95.6 HD-A. Przekonała mnie do tej decyzji gwarancja 5 lat oraz rozmowa z Troku. Wszystkich którzy biorą pod uwagę zakup Solo by AL-KO naprawdę zachęcam do rozmowy z Troku, bo po prostu warto. Pierwsze koszenie za mną i jestem naprawdę zadowolony. Skosiłem łąkę kwietną (choć na razie więcej na niej chwastów niż kwiatów) i było rewelacyjnie!
Wbrew temu co widać na fotografiach na stronie producenta T 15-95.6 HD-A nie posiada wyświetlacza a poza tym widzę tylko zalety sprzętu. Wygląda na naprawdę solidną konstrukcję.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek na łąkę kwietną

Post autor: Troku » 13 cze 2018, 18:01

Dzięki za dobre słowo, testuj traktorek i w miarę możliwości zdawaj relację jak się spisuje by inni użytkownicy albo przyszli użytkownicy traktorków tej firmy mieli obiektywne opinie od użytkowników a nie tylko reklamy i zachwalania.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ